wymiana oleju po 1000 km

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

czy wymieniłeś/aś olej po 1000 km

tak
129
36%
nie
228
64%
 
Liczba głosów : 357
AUTOR WĄTKU
q8122
 

28 kwi 2008 17:50

<span>Astromatrix</span> napisał(a):czy wiecie dokładnie na czym jeździcie?

Nie wpadajmy w panikę. Idąc tym tokiem, można kwestionować zasadność wszystkich użytych płynów począwszy od chłodniczego a skończywszy na oleju w skrzyni biegów. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAć :)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

28 kwi 2008 18:49

Ja wymieniłem po 1300 km.
Nie wzięli mi kasy za to tylko za olej. I mówili mi, że nie zaszkodzi, ale nie ma też takiej potrzeby. Jak sobie życzę. A mechanik co to robił powiedział, że mają w firmie 3 sztuki pracownicy swoich ceedów i każdy z nich zmieniał w tym on sam, na 1500 km. Bo zawszeć to silnik lepiej się ułoży. No i dalej mi snuje gadkę, żeby olej tani lać, a często zmieniać i tak nie wiadomo co jest w butli :) . Bo to najlepsza taktyka.
Mi to nie powiem - pasuje takie podejście, rozsądne :) .

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

28 kwi 2008 19:33

q8122 napisał(a):
<span>Astromatrix</span> napisał(a):czy wiecie dokładnie na czym jeździcie?

Nie wpadajmy w panikę. Idąc tym tokiem, można kwestionować zasadność wszystkich użytych płynów począwszy od chłodniczego a skończywszy na oleju w skrzyni biegów. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAć :)


Ale nikt tu nie wpada w panikę. Pytanie jest istotne bo jeśli faktycznie fabryka zalewa półsyntetyk, to wiele osób te pierwsze 15 tys. wolałoby pokonać na oleju lepszej klasy. Drugi powód jest banalny - w przypadku ubytku oleju trzeba wiedzieć jaki olej dolać. :)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

28 kwi 2008 21:15

Jeśli zdecyduję się na zmianę oleju to tak dopiero po 5tys km przebiegu..Wydaje mi się,że to jest właśnie optymalna pora na wykonanie tej czynności..

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

28 kwi 2008 22:29

<span>Astromatrix</span> napisał(a):. Pytanie jest istotne bo jeśli faktycznie fabryka zalewa półsyntetyk, to wiele osób te pierwsze 15 tys. wolałoby pokonać na oleju lepszej klasy.

i tu wlasnie wychodzi niewiedza, bo piszac lepszej klasy masz na mysli roznice miedzy syntetyk a polsyntetyk. a docieranie sie wlasnie zawsze robilo na mineralnym... ok, tu masz dobry motor, wiec mozesz zrobic na polsyntetyku a pozniej zalac pelen syntetyk. a jesli masz zamiar zrobic na nim tylko 1500km to mozesz i zalac zwyklego lotosa za niewiem, 50zl i tez bedzie dobrze.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

28 kwi 2008 22:33

<span>Astromatrix</span> napisał(a):Drugi powód jest banalny - w przypadku ubytku oleju trzeba wiedzieć jaki olej dolać. Smile

nie zgadzam sie. silnik nie powinien brac oleju (tymbardziej nowy), a jesli juz bierze to od wymiany do wymiany nie powinienes dolac nic, moze z podzialki znikac ale dolac nie trzeba, jesli bierze wiecej to przykro mi, masz niesprawny motor.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

28 kwi 2008 22:33

psia mac czemu na tym forum posty nie dopisują sie do poprzedniego? :? niech ktos to naprawi :P

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 kwi 2008 23:09

<span>Sensation</span> napisał(a):psia mac czemu na tym forum posty nie dopisują sie do poprzedniego? Confused

Masz w prawym ,górnym narożniku postu opcję "zmień".

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

29 kwi 2008 11:45

Dzwoniłem do serwisu z pytaniem czy wymieniać - odpowiedzieli, że nie, więc nie wymieniłem, poczekam do przeglądu.

AUTOR WĄTKU
AndyCzarny
 

29 kwi 2008 12:06

co niektórzy koledzy na forum sieją defektyzm na forum i podważają jakość naszych Ceedownych kijanek :D auta które mają zawojować Europę...

AUTOR WĄTKU
KZ
 

29 kwi 2008 12:11

jacek316 napisał(a):Dzwoniłem do serwisu z pytaniem czy wymieniać - odpowiedzieli, że nie, więc nie wymieniłem, poczekam do przeglądu.


A czego się spodziewałeś ? Przecież masz w instrukcji napisane jakie są okresy między wymianami, a to czy ktoś sobie wymieni to jest całkowicie indywidualna sprawa....

AUTOR WĄTKU
Boski
 

29 kwi 2008 15:50

a dla mnie wymiana oleju wcześniej niz zaleca producent to kasa wyrzucona w błoto... przepraszam w olej

AUTOR WĄTKU
prt
 

29 kwi 2008 20:10

nie wymieniałem po 1000 km. wymieniłem dopiero, gdy miałem 6000. zalali mi w ASO castrola i do następnego przeglądu (18000 miałem, gdy pojechałem) nie dolałem ani kropelki a poziom oleju nie spadł poniżej minimum. teraz też zalali mi castrola. ale, jak to już wcześniej ktoś napisał, nigdy nie wiadomo, co jest w kanisterku...

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

29 kwi 2008 21:48

Tak, moja niewiedza po prostu poraża, bo dokładnie tak twierdzę, że syntetyk będzie lepszym olejem od półsyntetyku :mrgreen: Przy okazji nigdzie nie pisałem o docieraniu. Co do dolewek oleju - naturalnie racja, tyle że teoretycznie - w praktyce trzeba czasem dolać trzeba i trzeba wiedzieć co. Sorry, ale jeżeli nie jestem zwolennikiem podejścia "niech się dzieje wola Nieba" do 15 tys. i wolę wiedzieć co mam wlane. 8-)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

30 kwi 2008 08:18

Przy odbiorze rozmawiałem ze sprzedawca na temat oleju i jego wymian. Zapewnił, ze nie ma potrzeby wymiany po 1000 km, lepiej juz po 5 ty., ale bez stresu mogę doczekać do pierwszego przegladu. Powinienem tylko kontrolowac poziom oleju-pomimo wszystko to jest nowy silnik i zanim sie ułoży może go trochę ubyć. Nie jest to tylko problem Kii. W Olsztynie dealer Kia jest jednoczesnie dealerem Subaru. I do tych aut na dotarciu dodaja litrowe opakowanie oleju, zeby uzytkownik mógł sam sbie dolać. Przy okazji dowiedziałem się też, że Kijanki sa fabrycznie zalewane Castrolem 5W40. Podobnym zreszta zalewa się Subaru (a nie kuzajowym EDGEM 10W60). Tak więc jesli wymienie olej, to dopeiro po 5 tys. i na Castrol 5W40.

AUTOR WĄTKU
KfB
 

08 maja 2008 18:56

Widzę, że KIA to jeden koncern, a co kraj to obyczaj, a punkt widzenia serwisów zależy chyba tylko od własnego widzimisię. Czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że nie ma żadnego problemu z wymianą oleju dostarczonego przez siebie. W moim serwisie zalecają tylko ich spec mieszankę, a w przypadku dostarczenia do wymiany własnego oleju zrobią mi wpis w książce serwisowej, z którego jednoznacznie wynikać będzie że wlano "mój olej" na moją odpowiedzialność i tym samym w przypadku jakichkolwiek problemów z silnikiem moja gwarancja w tym zakresie upada i będę w plecki z kasą.
Bardzo fajne podejście do zagadnienia : tylko wskazany olej, jeden wskazany kierunek, jedna partia itp. Już kiedyś w naszym kraju przerabialiśmy taką ideologię.
Co Wy koledzy myślicie o takim podejściu do sprawy, czy faktycznie będąc właścicielem samochodu nie mam prawa do wyboru oleju? A może jeszcze wskażą mi jedyną "słuszną" stację paliw, bo w przeciwnym wypadku również stracę gwarancję? Jak to się ma do praw konsumenta?

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
MM
 

08 maja 2008 19:34

KMP zaleca jedynie aby zalewany był olej 5W30 lub wyższy , nie zaleca natomiast konkretnego producenta.
Masz prawo zalać własny olej bez utraty gwarancji byle tylko miał odpowiednią klasę lepkości; tłumaczenie Twojej ASO to bzdury albo celowe działanie aby wyciągnąć kaskę.
Spotkalem się z nowymi Ceedami, które zalewane były i Lotosem i Mobilem i Castrolem.

AUTOR WĄTKU
KfB
 

08 maja 2008 19:52

MM napisał(a):KMP zaleca jedynie aby zalewany był olej 5W30 lub wyższy , nie zaleca natomiast konkretnego producenta.
Masz prawo zalać własny olej bez utraty gwarancji byle tylko miał odpowiednią klasę lepkości; tłumaczenie Twojej ASO to bzdury albo celowe działanie aby wyciągnąć kaskę.
Spotkalem się z nowymi Ceedami, które zalewane były i Lotosem i Mobilem i Castrolem.


Też mi się tak wydaje. Gwoli formalności zwróciłem się z tym samym zapytaniem do KIA Polska i zobaczymy co odpiszą. Jeżeli odpowiedż będzie po mojej myśli, to wleję co uznam za stosowne i ASO może zapomnieć o jakichkolwiek wpisach ! No chyba , że do mojego pamiętnika 8-)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

09 maja 2008 12:53

<span>KfB</span> napisał(a):Też mi się tak wydaje. Gwoli formalności zwróciłem się z tym samym zapytaniem do KIA Polska i zobaczymy co odpiszą. Jeżeli odpowiedż będzie po mojej myśli, to wleję co uznam za stosowne i ASO może zapomnieć o jakichkolwiek wpisach !

Jak będziesz miał odpowiedź z KMP to natychmiast napisz nam co Ci tam napisali.
Mam zamiar wymienić olej na własny i także jestem zainteresowany stanowiskiem KMP na ten temat.

AUTOR WĄTKU
Black
 

09 maja 2008 18:20

ja wymienilem po 2 tys. i po 10-ciu i teraz wymieniac bede przy 20-tu. Olej bede wymieniac regularnie co 10 tys. wymieniam sobie sam, wiem co wlewam. A wymieniam czesto bo chipek bedzie w drodze a wiadomo wtedy jest inaczej i silniczek lubi czestrze wymianki oleju :]

Pozdrawaim

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl