Kia z silnikiem 2.0 benzyna

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tygrys
 

Kia z silnikiem 2.0 benzyna

04 mar 2008 16:30

Witam

Jestem nowicjuszem na forum.
Zakochałem się w KIA Pro Ceed i rozważam w niedalekiej przyszłości kupić ten piękny samochód z automatyczną skrzynią.
Zastanawiam się nad benzyną 2.0 czy ktoś z Was lub znajomych słyszał jak się spisuje Kia z tym silnikiem, jakie spalanie itp.
A drugi wątek to czy również ktoś z klubowiczów eksploatuje KIE z automatem jeżeli tak to proszę o wrażenia spalanie itp.

Pozdrawiam

Tygrys

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

04 mar 2008 19:48

Ja sie zalapuje na to 2 i propouje poszukac na forum bo o tym juz bylo

Ogolnie jezeli chcesz poszalec to nie bierz 4 biegowego automatu, a jezeli spokojna jazda nie jest ci obca to tak i owszem

AUTOR WĄTKU
tygrys
 

04 mar 2008 21:16

Rozumiem że jeździsz automatem 1.6 benzyna.

AUTOR WĄTKU
tygrys
 

04 mar 2008 21:19

Jak się przedstawia spalanie w wersji z automatem?

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

04 mar 2008 23:05

W wersji 2.0 z automatem nie mamy na forum na pewno nikogo :) .
Ale ma to sens... o wiele większy niż 1.6 z automatem.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: Kia z silnikiem 2.0 benzyna

04 mar 2008 23:46

tygrys napisał(a):Zakochałem się w KIA Pro Ceed i rozważam w niedalekiej przyszłości kupić ten piękny samochód z automatyczną skrzynią.
Zastanawiam się nad benzyną 2.0


Generalnie KIA ma słabe automaty a wiem to z modeli Opirus i Sorento które są na użytkowaniu w firmie. Długi czas reakcji przy redukcji, przeciąganie na wysokie obroty i ogólna mułowatość. W ceedzie jest tak samo. Jednak jeśli jesteś zdecydowany, to polecam zainteresować się kupnem auta w USA, tam wszystko co się porusza ma aut. skrzynię a przy tak niskim kursie USD oraz dużej konkurencji wśród importerów aut zza oceanu myślę że kilka-kilkanaście tysięcy się zaoszczędzi.

Pzdr

AUTOR WĄTKU
tygrys
 

05 mar 2008 13:22

Czy wiecie jakiej firmy są montowane automaty do KIA.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: Kia z silnikiem 2.0 benzyna

05 mar 2008 22:09

Puhaal napisał(a):
tygrys napisał(a):Zakochałem się w KIA Pro Ceed i rozważam w niedalekiej przyszłości kupić ten piękny samochód z automatyczną skrzynią.
Zastanawiam się nad benzyną 2.0


Generalnie KIA ma słabe automaty a wiem to z modeli Opirus i Sorento które są na użytkowaniu w firmie. Długi czas reakcji przy redukcji, przeciąganie na wysokie obroty i ogólna mułowatość. W ceedzie jest tak samo. Jednak jeśli jesteś zdecydowany, to polecam zainteresować się kupnem auta w USA, tam wszystko co się porusza ma aut. skrzynię a przy tak niskim kursie USD oraz dużej konkurencji wśród importerów aut zza oceanu myślę że kilka-kilkanaście tysięcy się zaoszczędzi.

Pzdr


Ja jeszcze dodam (pisałem już o tym gdzieś indziej) - jeździłem w US Spectrą z 4 biegowym automatem. Dramat. Nie wiem jak można myśleć o bądź co bądź samochodzie chcący uchodzi za sportowy z takim automatem...

AUTOR WĄTKU
teon
 

06 mar 2008 09:22

To nie jest ten sam automat. Fakt ma 4 biegi ale w ceedach jest nowsza konstrukcja. Na rynku USA jest montowany ale w hyundaiu Elantra od 2007 roku. Z ogólnych informacji jakie znalazłem w sieci, w ceedzie stosowane sa dwie wersje tego automatu: w 1.6 wersja która wytrzymuje ok. 180 NM
a w 2.0 oraz 1.6D wersja o wytrzymałości ok. 275 NM. Z testów które czytałem na rosyjskich stronach elantry 1.6 i cee'da 1.6 automat działa płynnie ale wolno. Wydaje mi się, że najlepszą wersją do tego automatu jest 1.6 D gdyż z powodu nisko położonego momentu będzie on dobrze jechał na każdym biegu bez konieczności redukcji i będzie miał spalanie w granicach 6.5 do 7l. Z rosyjskiego forum wiem że 2.0 z automatem jest dynamicznym autem ale spalanie trasa 8-9 miasto 11-12l. Aktualnie mam peugeota 307 SW 2.0 4 biegowy automat i spalanie mam podobne(automat w tym aucie to koszmar nie polecam)

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

29 maja 2008 08:25

Gaj napisał(a):W wersji 2.0 z automatem nie mamy na forum na pewno nikogo :) .
Ale ma to sens... o wiele większy niż 1.6 z automatem.


Już niedługo ;-) - dzisiaj odbieram.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
pawel111
 

20 cze 2008 18:19

Ja jeżdżę pro ceedem z takim silniczkiem od 2 tygodni i polecam:) na razie przejechałem nim 1500 km i jak do tej pory jestem zadowolony. Silnik ma dość długie biegi przez co w środku jest cicho ale co ważne nie wpływa to znacząco na dynamikę, naprawdę sporo samochodów zostaje daleko w tyle:) Jak na razie spala mi ok. 8,5l/100km co uważam za niezły wynik:)

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: Kia z silnikiem 2.0 benzyna

10 lip 2008 09:25

tygrys napisał(a):Witam

Jestem nowicjuszem na forum.
Zakochałem się w KIA Pro Ceed i rozważam w niedalekiej przyszłości kupić ten piękny samochód z automatyczną skrzynią.
Zastanawiam się nad benzyną 2.0 czy ktoś z Was lub znajomych słyszał jak się spisuje Kia z tym silnikiem, jakie spalanie itp.
A drugi wątek to czy również ktoś z klubowiczów eksploatuje KIE z automatem jeżeli tak to proszę o wrażenia spalanie itp.

Pozdrawiam

Tygrys


Wrażenia (subiektywne :-)):
1. pełna radocha z jazdy po mieście (korki)
2. przez krótki okres czasu miałem dwa samochody więc jeździłem zarówno automatem jak i manualem (poprzedni samochód) i większy kłopot miałem przesiadając się do manuala - prawie na każdych światłach samochód szarpał bo zapominałem zredukować biegi ;-)
3. Nie wiem czy jest to wyłącznie moje subiektywne odczucie ale przy mniej więcej 70km/h skrzynia jakoś dziwnie zmienia bieg bo przez chwilę samochód robi się mułowaty, po 1-2 sekundach już bez problemu przyspiesza. Zaznaczam, że nie wciskam w tym momencie gwałtownie pedału gazu (przy gwałtownym wciśnięciu gazu jest delikatne szarpnięcie kiedy skrzynia redukuje bieg na niższy).


Spalanie (zaliczone 3000 km):
1. trasa 7,0 - 7,5 l/100km
2. miasto 9,0-10,5 l/100km
rozpiętości spore z uwagi na różne natężenie ruchu w mieście. Przed wakacjami kiedy ulice były wypełnione po brzegi i jazda to było raczej turlanie, spalanie utrzymywało się w na poziomie 10-11 l/100. Teraz samochodów jest znacznie mniej i jazda jest płynniejsza co w ewidentny sposób wpłynęło na zużycie paliwa.
W tej chwili komputer pokazuje 8,2 l/100km przy trasie mieszanej (360 km trasa i 300 km miasto).
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 09:45

A jak z prędk. max?

AUTOR WĄTKU
teon
 

10 lip 2008 10:22

WiĂŞc, pora na zweryfikowanie teorii w praktyce. Od 3 tygodni jestem posiadaczem procka 1,6 CRDI Automat. UwaÂżam, Âże silnik ten najlepiej pasuje do tego automatu. PrzejechaÂłem wczeÂśniej kilkaset kilometrĂłw cee'dem z manualem z tym samym silnikiem i stwierdzam Âże automatem siĂŞ lepiej jeÂździ i bardziej dynamicznie. Skrzynia pracuje bardzo dobrze, pÂłynie i szybko zmienia biegi.
MoÂże jedynie podczas ruszania z miejsca jest troszkĂŞ ospaÂła ale tylko wtedy gdy olej w skrzyni jest nierozgrzany. JeÂździÂłem wczeÂśniej wieloma samochodami z automatem wiec mam do czego porĂłwnywaĂŚ. Moja matka eksploatuje w tej chwili Peugeota 307 2.0 Automat i powiem tak silnik benzynowy, ktĂłry ma cztery cylindry jest dosyĂŚ mĂŞczÂący przy dynamicznej jeÂździe tym bardziej jeÂżeli skrzynia ma tylko 4 biegi. Ja wczeÂśniej jeÂździÂłem Chryslerem 300m 3.5 253 KM no ale to jest V6 i gang silnika jest bardzo przyjemny w tym przypadku. Co do prĂŞdkoÂści max. Ja swojego rozpĂŞdziÂłem do 180 ale miaÂł jeszcze zapasu trochĂŞ bo obroty byÂły w okolicach 3600-3700. MyÂślĂŞ Âże maksymalnie da siĂŞ pojechaĂŚ ok 190 licznikowych.
Z rzeczy, ktĂłre jeszcze zauwaÂżyÂłem w porĂłwnaniu do wersji 5D 1,6 CRDI to Âże procek ma inne brzmienie ukÂładu wydechowego, bardziej sportowe.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 lip 2008 12:30

teon napisał(a): PrzejechaÂłem wczeÂśniej kilkaset kilometrĂłw cee'dem z manualem z tym samym silnikiem i stwierdzam Âże automatem siĂŞ lepiej jeÂździ i bardziej dynamicznie.


SprawdÂź kiedyÂś to "bardziej dynamicznie" w porĂłwnaniu z manualem - na forum jest duzo 1,6 Crdi - ktos z pewnoscia z checia to zbada organoleptycznie ;-)

teon napisał(a):Z rzeczy, ktĂłre jeszcze zauwaÂżyÂłem w porĂłwnaniu do wersji 5D 1,6 CRDI to Âże procek ma inne brzmienie ukÂładu wydechowego, bardziej sportowe.


Sportowe brzmienie w klekocie? :P

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

10 lip 2008 12:35

potok napisał(a):A jak z prędk. max?

W tej materii nie jestem "niewiernym Tomaszem" i wierzę w to co napisali w instrukcji. Innymi słowy największa dotychczasowa szybkość to 160 km/h i miałem jeszcze sporo od pedału gazu do podłogi.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

10 lip 2008 13:57

<span>pawel111</span> napisał(a):Ja jeżdżę pro ceedem z takim silniczkiem od 2 tygodni i polecam:)


no to jest nas dwóch w proceedach w mielcu:) może kiedyś jakaś konfrontacja??

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
teon
 

10 lip 2008 15:43

Nie musze sie z nikim sprawdzac gdy¿ mam te dwa samochody w domu brat narzeczonej ma 1.6 crdi 115 manual a ja 1.6 crdi automat. Powiem tak moje odczucia nie wynikaj¹ z tego ¿e moje 115 KM jest lepsze od 115 w manualu, tylko z tego, ¿e przy dynamicznej jeŸdzie s¹ takie momenty kiedy szybciej automat wykona pewne operacje ni¿ ja. Fakt dochodzi te¿ kwestia wprawy zmiany biegów oraz samych przekonaù bo u nas pokutuje pewne z³a otoczka wokó³ automatów i wiele mitów, szczerze mówiê ¿e jest to dobre po³¹czenie i wydaje mi siê, ¿e obawy o brak dynamiki na trasie by³y nieuzasadnione. Sam do koùca by³em Ÿle nastawiony do tego automatu, bo wiem ,¿e s¹ ju¿ nowsze, lepsze konstrukcje a sam jeŸdzi³em du¿o mocniejszym autem ale zaryzykowa³em i zamówi³em i powiem ¿e warto by³o. A co do brzmienia nie jest ono sportowe tylko bardziej sportowe ni¿ w cee'd 5d, ma wiêcej "basu".
To jest moje odczucie po przejechaniu 2200 KM.


KiedyÂś w Zakupie kontrolowanym na TVN Turbo koleÂś kupowaÂł vana dla duÂżej rodziny. No i pokazany mu zostaÂł Grand Voyager oczywiÂście automat. ProwadzÂący siĂŞ pyta czy chce siĂŞ przejechaĂŚ. A klient na to Âże nie. PowĂłd: "Bo ja chce jak wyprzedzam zrobiĂŚ redukcje i wyprzedzaĂŚ wtedy kiedy chce". No i tak to wyglÂąd. A automat co robi???

AUTOR WĄTKU
DrA
 

10 lip 2008 21:41

że przy dynamicznej jeździe są takie momenty kiedy szybciej automat wykona pewne operacje niż ja.


Bzdura. Jezdze 340KM autem z jednym z lepszych aftomatow na pokladzie.

To taczka jest w porownaniu z tym samym modelem ze skrzynia manualna. Wygoda zmiata manuala... ale nie pisz kolego, ze w ktorymkolwiek momencie poza w/w aftomat ma przewage nad manualem. Zwlaszcza ten denny aftomat z Kii.

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 21:45

no może nie tAki denny :) ale słabiutki :cry:

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl