[C1FL] nie chce zapalić

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

[C1FL] nie chce zapalić

06 paź 2021 18:36

Objawu nie było z jakieś 9 miesięcy.

Dzisiaj znowu. Uruchomiłem auto (zimny silnik) potem jakieś 2 km jazdy. Zgasiłem. I po godzinie nie chciał się uruchomić. Przy pierwszym 4 sek. przekręceniu nic, potem 4 sek. znowu nic i za trzecim razem po 4 sek. kręcenia zaczął się budzić , lekko wstał i już w porządku. Zawsze tak samo, przy takim samym jeżdżeniu. Ale ostatni raz 9 miesięcy temu.
temperatura otoczenia 15 stopni. Rozrusznik kręci, szybko, sprawnie.

Olej zmieniany 2 tyg . temu. 3-4 mm powyżej max na zimnym silniku, 1 mm po 5 min.

Pisze o tym oleju, bo chyba kiedyś tez miałem w okolicach max jak był ten problem, a gdy olej był w połowie to raczej tak dziwnie nie zapalał.

Kiedyś sprawdzane na komputerze. Nic nie pokazał..

pozdrawiam
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: nie chce zapalić

20 paź 2021 06:08

Webby napisał(a):Objawu nie było z jakieś 9 miesięcy.

Dzisiaj znowu. Uruchomiłem auto (zimny silnik) potem jakieś 2 km jazdy. Zgasiłem. I po godzinie nie chciał się uruchomić. Przy pierwszym 4 sek. przekręceniu nic, potem 4 sek. znowu nic i za trzecim razem po 4 sek. kręcenia zaczął się budzić , lekko wstał i już w porządku. Zawsze tak samo, przy takim samym jeżdżeniu. Ale ostatni raz 9 miesięcy temu.
temperatura otoczenia 15 stopni. Rozrusznik kręci, szybko, sprawnie.

Olej zmieniany 2 tyg . temu. 3-4 mm powyżej max na zimnym silniku, 1 mm po 5 min.

Pisze o tym oleju, bo chyba kiedyś tez miałem w okolicach max jak był ten problem, a gdy olej był w połowie to raczej tak dziwnie nie zapalał.

Kiedyś sprawdzane na komputerze. Nic nie pokazał..

pozdrawiam


Nie wiem czy olej tutaj ma coś do rzeczy, a czujnik położenia wału?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

Re: nie chce zapalić

21 paź 2021 22:19

No komputer nic nie pokazuje.

A moze jakas woda w paliwie ktora trafia do silnika i gdy nie zdazy sie nagrzać i ta woda odoarowac..to pozniej problemy z odpalenoem...
Tak jakoś kombinuję
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: nie chce zapalić

24 paź 2021 15:39

Webby napisał(a):No komputer nic nie pokazuje.

A moze jakas woda w paliwie ktora trafia do silnika i gdy nie zdazy sie nagrzać i ta woda odoarowac..to pozniej problemy z odpalenoem...
Tak jakoś kombinuję

Może paliwo się cofa ? Następnym razem spróbuj nie kręcić rozrusznikiem tylko włącz na zapłon ze 4 razy i dopiero odpalaj.
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: nie chce zapalić

25 paź 2021 03:41

Webby napisał(a):Objawu nie było z jakieś 9 miesięcy.

Dzisiaj znowu. Uruchomiłem auto (zimny silnik) potem jakieś 2 km jazdy. Zgasiłem. I po godzinie nie chciał się uruchomić. Przy pierwszym 4 sek. przekręceniu nic, potem 4 sek. znowu nic i za trzecim razem po 4 sek. kręcenia zaczął się budzić , lekko wstał i już w porządku. Zawsze tak samo, przy takim samym jeżdżeniu. Ale ostatni raz 9 miesięcy temu.
temperatura otoczenia 15 stopni. Rozrusznik kręci, szybko, sprawnie.

Olej zmieniany 2 tyg . temu. 3-4 mm powyżej max na zimnym silniku, 1 mm po 5 min.

Pisze o tym oleju, bo chyba kiedyś tez miałem w okolicach max jak był ten problem, a gdy olej był w połowie to raczej tak dziwnie nie zapalał.

Kiedyś sprawdzane na komputerze. Nic nie pokazał..

pozdrawiam



Stań "dupą" auta do góry, kiedyś w dieslu coś tak sprawdzałem, może w benzynie też poskutkuje i pomoże w czymś.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl