[C1FL] Problem z biegami

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

[C1FL] Problem z biegami

25 sie 2021 15:50

Witam wszystkich.
Miałem dzisiaj problem z wrzucaniem biegów do przodu czyli 1, 3, R.
Wyjechałem normalnie na ulicę, przejechałem może ze 100m, chciałem wrzucić 3 ale coś blokowało. Dokładnie rzecz ujmując dźwignia trochę się przesuwała do przodu, trochę sprężynując ale biegu nie dało się wrzucić. To samo okazało się z 1. Ze skrzyżowania ruszałem na 2, tak objechałem kilka ulic i wróciłem do siebie na podwórko. Po czym okazało się, że ze wstecznym jest podobnie, ale jakoś się wrzucił chociaż dźwignia nie przesunęła się tak jak należy, do końca i po chwili sam wyskoczył. Samochód sobie chwilę postał, wykonałem 2 telefony, po czym okazało się, że nie ma już żadnych problemów z wrzucaniem biegów. Zaznaczam, że nie było żadnych zgrzytów. Biegi do tyłu wchodziły bez problemu, a do przodu coś je blokowało, dźwignia się trochę przesuwała do przodu ale był jakiś elastyczny opór.

Teraz pytanie - co mogło być przyczyną. Samochód ma już 11 lat, 155kkm przebiegu. Czy coś się mogło wypracować, jakaś część z plastiku? A może jakiś śmieć się gdzieś dostał?
Przyznam, że trochę boję się wyjeżdżać nim na ulicę. Mam co prawda Assistance PZU z pod domu, ale czy ktoś tam, w PZU uwierzy w moją historię?
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Problem z biegami

25 sie 2021 16:01

Może zużyte sprzęgło - miałem podobnie, aczkolwiek problemy z biegami narastały stopniowo i miały charakter trwały. Przebieg identyczny jak u Ciebie gdy wymieniłem komplet sprzęgła.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z biegami

25 sie 2021 17:25

Mogło się poluzować lub zużyć cięgło - na co wskazuje problem z wrzucaniem biegów w jednym kierunku. A PZU uwierzy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl