Sprzęgło bierze wysoko po kolejnej wymianie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Dartal
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2018 08:41
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2012, M

Sprzęgło bierze wysoko po kolejnej wymianie

19 mar 2021 08:22

Cześć, czy ktoś miał takie coś w Kia Ceed 2 [2012] silnik GDI 1.6 135km, że sprzęglo mu brało wysoko pomimo wymian samego sprzęgła [już wymieniałem 2x w ciągu 40tyś km] oraz wymiany pompy sprzęgła.
Sprawa wygląda tak. Przed pierwsza wymianą, sprzęgło zaczęło się ślizgać. Wymieniałem je około 2 lata temu, po około 15 tyś to samo. Olałem temat, bo problem był odczuwalny tylko przy podjazdach pod górki i po przejechaniu parudziesięciu km. Około 2 tyg temu zaczęło się ślizgać podczas jazdy po płaskim i po przejechaniu ok. 10km. Sprzęgło wymieniłem kolejny raz. Oczywiście się już nie ślizga, ale nadal bierze wysoko. Mam wrażenie, że podczas gdy zaczynam jechać, to jeszcze bierze nisko, po chwili już wysoko.

O co może chodzić? jakiś wężyk?

AUTOR WĄTKU
Dartal
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2018 08:41
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2012, M

Re: Sprzęgło bierze wysoko po kolejnej wymianie

25 mar 2021 08:49

Temat nie aktualny, po wymianie sprzęgła, okazało się ze winna była wymieniona wcześniej pompa sprzęgła - nie byłą wyregulowana :(

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl