[C2FL] jaki olej do skrzyni 7-stopniowej dwusprzęgłowej DCT

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
raf80
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2020 21:10
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, GT Line

[C2FL] jaki olej do skrzyni 7-stopniowej dwusprzęgłowej DCT

30 gru 2020 16:49

Witam!
Mam prośbę, czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki olej przekładniowy powinien być wlany do mojego Kia? Mam Ceeda SW 136KM silnik 1.6 Diesel rok 2016 wersja GT Line, skrzynia 7 stopniowa dwusprzęgłowa DCT, napisałbym automatyczna bo tak wygląda na pierwszy rzut oka, tylko mechanicy mówią na tą skrzynię półautomatyczna. Zapis w książce serwisowej wg zaleceń trzeba wlać 2 litry oleju SAE 70W, API GL-4, zalecany „SK HK MTF 70W, SHELL SPIRAX S6 GHME 70 W, GS CALTEX GS MTF HD 70W". Tylko nigdzie nie mogę ich kupić, macie jakieś namiary poza serwisem KIA?
Przyznam szczerze, że musiałem już wymienić dwumasę (przy przebiegu 110 tyś – jakby ktoś potrzebował pomocy w tej kwestii to chętnie podpowiem), a przy wymianie dwumasy mechanik wymienił mi też olej w skrzyni biegów na Motul MULTI DCTF, który posiada normę API GL-4 i podobno jest dedykowany do skrzyni DCT, tylko na forum nikt nie pisze o tej marce, doczytałem też że olej Motul ma parametry 75W, a powinno być wlane 70W.
Czy Waszym zdaniem ten Motul to dobre rozwiązanie czy lepiej wymienić????
Z zalecanych olejów z książki serwisowej to udało mi się znaleźć tylko na ebay i to jeszcze w Hiszpani pod nazwą OEM Hyundai KIA Transmission Oil 04300KX1B0 MTF & DCTF SAE 70W
Czekam na Wasze opinie i porady.
Z góry Dzięki za pomoc.

AUTOR WĄTKU
raf80
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2020 21:10
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, GT Line

Re: jaki olej do skrzyni 7-stopniowej dwusprzęgłowej DCT

09 sty 2021 14:49

Witam,
ponieważ ww. wiadomość wysłałem też na e-mail priv do jednego z klubowiczów forum mojaceed, który mnie trochę uspokoił :grin: za co mu bardzo dziękuję, więc zacytuję jego e-mail:
"Ten Motul będzie ok, bardzo dobry olej. Ciężko na rynku z dostępnością GL4 70W, można śmiało zamienić na GL4 75W"
Pozdrawiam wszystkich zaglądających do tego wątku. :smile:

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: jaki olej do skrzyni 7-stopniowej dwusprzęgłowej DCT

21 sty 2021 09:49

Z tego co się orientowałem można użyć tego:
https://motorsport.2brally.pl/pl/p/olej ... W/23036099
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl