[C1] Dziwnie działające nowe sprzęgło

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

[C1] Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 11:00

Cześć.
Tydzień temu wymieniłem sprzęgło w swoim Ceedzie, bo stare brało już bardzo wysoko i miałem wrażenie, że czasem ślizga się.
Mechanik wstawił mi sprzęgło marki LUK i mam wrażenie, że coś jest nie tak. Autem trochę trzęsie przy ruszaniu oraz podczas cofania na wstecznym. Oprócz tego czuję dziwne wibracje przy zmianie biegów w trakcie jazdy, przy puszczaniu sprzęgła, mimo że robię to powoli i z wyczuciem. Szczególnie jest to odczuwalne, gdy wrzucam drugi i trzeci bieg i tak samo gdy robię redukcję na na te biegi. Przy czwartym i piątym biegu wibracje są duże mniejsze. Czy możliwe, że sprzęgło jest wadliwe albo mechanik coś spartolił? Czy może niektóre nowe sprzęgła tak mają i potrzebują czasu żeby coś się dotarło? Przyznam, że trochę się obawiam jazdy, bo nie wiem czy coś tam się uszkodzi przez te drgania. Postanowiłem, że kilka dni pojeżdżę i jeśli problem nie minie to pojadę do mechanika, ale znając życie i mechaników, będzie się wypierał że tak ma być. Dlatego chciałem zasięgnąć opinii na forum, może ktoś się spotkał z takimi objawami? A może ktoś też takie samo sprzęgło wstawił do swojego Ceeda?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 11:47

ceedek napisał(a):Cześć.
Tydzień temu wymieniłem sprzęgło w swoim Ceedzie, bo stare brało już bardzo wysoko i miałem wrażenie, że czasem ślizga się.
Mechanik wstawił mi sprzęgło marki LUK i mam wrażenie, że coś jest nie tak. Autem trochę trzęsie przy ruszaniu oraz podczas cofania na wstecznym. Oprócz tego czuję dziwne wibracje przy zmianie biegów w trakcie jazdy, przy puszczaniu sprzęgła, mimo że robię to powoli i z wyczuciem. Szczególnie jest to odczuwalne, gdy wrzucam drugi i trzeci bieg i tak samo gdy robię redukcję na na te biegi. Przy czwartym i piątym biegu wibracje są duże mniejsze. Czy możliwe, że sprzęgło jest wadliwe albo mechanik coś spartolił? Czy może niektóre nowe sprzęgła tak mają i potrzebują czasu żeby coś się dotarło? Przyznam, że trochę się obawiam jazdy, bo nie wiem czy coś tam się uszkodzi przez te drgania. Postanowiłem, że kilka dni pojeżdżę i jeśli problem nie minie to pojadę do mechanika, ale znając życie i mechaników, będzie się wypierał że tak ma być. Dlatego chciałem zasięgnąć opinii na forum, może ktoś się spotkał z takimi objawami? A może ktoś też takie samo sprzęgło wstawił do swojego Ceeda?



To jest mit, że sprzęgło musi się dotrzeć wiec nawet tego nie słuchaj. W moim po wymianie wszystko funglało od początku ok, oprócz łożyska oporowego.
Wracaj jak najszybciej do mechanika nich ściąga i patrzy
Z czystej ciekawości zapytam ile płaciłeś za wszystko?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 11:55

Zapłaciłem 1074 zł (500 sprzęgło, 120 olej do skrzyni, 454 robocizna).

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 12:05

ceedek napisał(a):Zapłaciłem 1074 zł (500 sprzęgło, 120 olej do skrzyni, 454 robocizna).


chciałem porównać jedynie z Moją wymianą.
Zbieżności nie musiałeś ustawiać??
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 12:09

Zostałem poinformowany, żeby zrobić zbieżność. U niego takich rzeczy się nie robi, to mało jednoosobowy warsztat :) Póki co zbieżności nie robiłem, bo pewnie i tak konieczne będzie rozkręcanie wszystkiego...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 12:44

ceedek napisał(a):Zostałem poinformowany, żeby zrobić zbieżność. U niego takich rzeczy się nie robi, to mało jednoosobowy warsztat :) Póki co zbieżności nie robiłem, bo pewnie i tak konieczne będzie rozkręcanie wszystkiego...


Niech mechanika reklamuje sprzęgło...
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

15 lip 2020 15:49

Chyba się temu mechaniku tarcza niewycentrowała.

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

16 lip 2020 17:04

A czy możliwe, że to samo się wyreguluje? Nie wiem czy sobie wkręcam, ale mam wrażenie że od paru dni jest lepiej. Najgorsze były pierwsze 2-3 dni od zrobienia sprzęgła. Może pojeżdżę jeszcze kilka dni i problem zniknie? Czy nie ma co ryzykować? Coś może się stać jeżdżąc z takimi wibracjami przy zmianie biegów?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

16 lip 2020 20:59

ceedek napisał(a):A czy możliwe, że to samo się wyreguluje? Nie wiem czy sobie wkręcam, ale mam wrażenie że od paru dni jest lepiej. Najgorsze były pierwsze 2-3 dni od zrobienia sprzęgła. Może pojeżdżę jeszcze kilka dni i problem zniknie? Czy nie ma co ryzykować? Coś może się stać jeżdżąc z takimi wibracjami przy zmianie biegów?


Powtórze się - sprzęgło się nie dociera! , ma działa dobrze od zamontowania
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

19 lip 2020 10:09

Byłem u mechanika. Powiedział że takie drgania mogą występować gdy nowe sprzęgło nie jest idealnie dopasowane do koła zamachowego, a oryginalne sprzęgło takie było. Mówi że to ustąpi po przejechaniu 2-3 tys. kilometrów, a jeśli nie ustąpi to wtedy mam się do niego zgłosić...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

27 lip 2020 23:18

ceedek napisał(a):Byłem u mechanika. Powiedział że takie drgania mogą występować gdy nowe sprzęgło nie jest idealnie dopasowane do koła zamachowego, a oryginalne sprzęgło takie było. Mówi że to ustąpi po przejechaniu 2-3 tys. kilometrów, a jeśli nie ustąpi to wtedy mam się do niego zgłosić...



To dlaczego u Mnie nie było takiego drgania? - jestem ciekawy tej "teorii"
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

28 lip 2020 05:50

ceedek napisał(a):Powiedział że takie drgania mogą występować gdy nowe sprzęgło nie jest idealnie dopasowane do koła zamachowego, a oryginalne sprzęgło takie było


Ma rację, zapomniał dodać, ze jeszcze musisz w trakcie tych kilometrów docierających co najmniej 5 razy przewieźć na tylnej kanapie kucyka z różową kokardką na ogonie ...
A serio - wciska kit. Sprzęgło ma działać dobrze od razu, jak są drgania, to znaczy, że coś poszło nie tak - albo wada materiałowa (a to mechanik powinien wychwycić), albo typowe, polskie warsztatowe partactwo. Będziesz pan zadowolony ...
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

17 wrz 2020 10:58

ceedek napisał(a):Byłem u mechanika. Powiedział że takie drgania mogą występować gdy nowe sprzęgło nie jest idealnie dopasowane do koła zamachowego, a oryginalne sprzęgło takie było. Mówi że to ustąpi po przejechaniu 2-3 tys. kilometrów, a jeśli nie ustąpi to wtedy mam się do niego zgłosić...



i jak poszło docieranie?
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwnie działające nowe sprzęgło

17 wrz 2020 14:02

hevimental napisał(a):
ceedek napisał(a):Byłem u mechanika. Powiedział że takie drgania mogą występować gdy nowe sprzęgło nie jest idealnie dopasowane do koła zamachowego, a oryginalne sprzęgło takie było. Mówi że to ustąpi po przejechaniu 2-3 tys. kilometrów, a jeśli nie ustąpi to wtedy mam się do niego zgłosić...



i jak poszło docieranie?

Sprzęgło działa już znacznie lepiej. Czasem zdarzy się jakaś wibracja przy zmianie biegów, ale rzadko. Ogólnie niebo a ziemia w porównaniu do tego co było na początku po wymianie, a co jest teraz. Natomiast przy ruszaniu czy cofaniu nie telepie już budą.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl