Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
moro
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2020 21:34
Lokalizacja: KATOWICE
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 2.0 ON 140KM
2009

Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

27 maja 2020 22:10

Witajcie! Zakładam kolejny temat ponieważ chciałbym dopytać większą społeczność użytkowników ceeda o pewną kwestie. Otóż czy ktoś z was spotkał się z przypadkiem padniętej uszczelki pod głowicą bądź pękniętą głowicą? Mowa o 2.0 CRDI 140km. Zaczęło się od wywalania płynu do zbiorniczka, a potem na całkowitym zapowietrzaniu i rozrywaniu górnego węża chłodnicy. Test na obecność CO2 w układzie chłodzenia wyszedł pozytywnie stąd decyzja o zdjęciu głowicy, ale gołym okiem nie widać uszkodzeń uszczelki stąd moje pytanie o ewentualne pęknięcie. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ wasza odpowiedź będzie decydowała o moich kolejnych krokach w tej sprawie. Pozdrawiam !!

Przemek77
Brygadzista
 
Posty: 81
Dołączył(a): 18 sty 2019 18:15
Lokalizacja: PL
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 125KM
2011, M

Re: Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

28 maja 2020 00:45

Szybka odpowiedź - jak okiem nie widać to trzeba pomierzyć krzywiznę głowicy, powierzchnię bloku, prześwietlić głowicę rentgenem pod kątem ew. pęknięć.

Avatar użytkownika
xon
Kierownik
 
Posty: 563
Dołączył(a): 30 gru 2018 20:04
Lokalizacja: WWA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 280KM
2014, GT XL

Re: Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

28 maja 2020 08:19

Zdejmij uszczelkę i szukajcie wyżłobień między układem chłodzeniem i blokiem.
moro napisał(a):Zaczęło się od wywalania płynu do zbiorniczka, a potem na całkowitym zapowietrzaniu

Ja miałem w 1.6 T-GDI taką samą sytuację, a spowodował to padnięty termostat. U mnie nie było rozrywania węża ale płyn kończył w zbiorniczku zawsze.
Silnik przegrzał się dwa razy i było planowanie głowicy i bloku, w zasadzie generalny remont.
C2 GT aGTka Black 1.6 T-GDI 280KM 396Nm
Stinger GT Maja High Chroma Red 3.3 T-GDI

Obrazek

AUTOR WĄTKU
moro
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2020 21:34
Lokalizacja: KATOWICE
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 2.0 ON 140KM
2009

Re: Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

28 maja 2020 10:22

Przemek77- ja wiem co się w tym wypadku robi tylko z ceedami bardzo miałem do czynienia dlatego pytam was czy ktoś miał taki przypadek pęknięcia głowicy w tym silniku. Często gęsto głowice pękają w VAGach i PSA, ale o kii nie słyszałem stąd moje pytanie.
XON- w tym wypadku termostat poszedł na pierwszy strzał bo były czasami przypadki że płyn się gotował, a chłodnica zimna, ale jak się później okazało w układzie było za dużo spalin i robił bańkę „powietrza” i termostat się nie miał prawa otworzyć.

AUTOR WĄTKU
moro
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2020 21:34
Lokalizacja: KATOWICE
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 2.0 ON 140KM
2009

Re: Pęknięta głowica? Czy uszczelka?

28 maja 2020 13:53

Jednak pękają i to jak widać bardzo. Po wyczyszczeniu głowicy widać dopiero że była w 5 miejscach spawana. W tym wypadku temat można zamknąć. Głowica do wymiany.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 55 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl