[C1] Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mreko85
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 09 lut 2020 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 93KM
2010

[C1] Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

09 lut 2020 12:02

Witam.Przeglądałem forum i znalazłem podobny temat o problemie jaki ja mam z autem.
Temat omawiany był dawno wiec postanowiłem zapodać nowy wątek a mianowicie:

Kiedy odpalam auto z zimnym silnikiem wyraźnie widać i słychać iż silnik ma wysokie obroty czyli ok 1600 zamiast ok 1100. od poczatku....odpalam auto obroty wedruja na 2 tys po sekundzie spadaja na ok 1600 i stopniowo spadaja do ok 900-800 lecz to trwa dosć długo np 5 min. jesli bym odrazu wsiadł i ruszył to musze jechac bez dodawania gazu poniewaz silnik nadal ma wysokie obroty ktore spadaja w miare rozdrzewania sie silnika.kiedy silnik sie rozgrzeje wszystko wraca do normy. lecz co tez ostatnio zauwazyłem iz podczas ruszenia musze czasem dodawac wiecej gazu aby silnik nie zgasł bo potrafi sie przydusic podczas ruszania z połspzregła.
Sprawdzałem wszystkie węze i doloty,czysciłem krokowca,wymieniłem czujnik przepustnicy,świece. problem nadal nie ustał......może ktoś z was ma inne pomysły lub miał identyczny przypadek?
dodam jeszcze iz posiadam drugie auta kia sprtage i tam jest wszystko jak ksiażka pisze.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

17 sie 2020 10:41

mreko85 napisał(a):Witam.Przeglądałem forum i znalazłem podobny temat o problemie jaki ja mam z autem.
Temat omawiany był dawno wiec postanowiłem zapodać nowy wątek a mianowicie:

Kiedy odpalam auto z zimnym silnikiem wyraźnie widać i słychać iż silnik ma wysokie obroty czyli ok 1600 zamiast ok 1100. od poczatku....odpalam auto obroty wedruja na 2 tys po sekundzie spadaja na ok 1600 i stopniowo spadaja do ok 900-800 lecz to trwa dosć długo np 5 min. jesli bym odrazu wsiadł i ruszył to musze jechac bez dodawania gazu poniewaz silnik nadal ma wysokie obroty ktore spadaja w miare rozdrzewania sie silnika.kiedy silnik sie rozgrzeje wszystko wraca do normy. lecz co tez ostatnio zauwazyłem iz podczas ruszenia musze czasem dodawac wiecej gazu aby silnik nie zgasł bo potrafi sie przydusic podczas ruszania z połspzregła.
Sprawdzałem wszystkie węze i doloty,czysciłem krokowca,wymieniłem czujnik przepustnicy,świece. problem nadal nie ustał......może ktoś z was ma inne pomysły lub miał identyczny przypadek?
dodam jeszcze iz posiadam drugie auta kia sprtage i tam jest wszystko jak ksiażka pisze.



Hmmm mi też skaczą obroty wyżej i schodzą powoli i nie widzę w tym nic dziwnego.
Dzisiaj po robocie wejdę do auta i spojrzę dokładnie, po 9h powinien być zimny ;p
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

21 sie 2020 09:15

https://youtu.be/IwRGr7OC8UY

U mnie tak jest

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

13 sie 2022 22:51

Od jakiegoś czasu mój 1.6 pb przy odpalaniu po np weekendzie wpada w bardzo wysokie obroty i zaraz spada, tak jakbym go odpalał na dużym gazie to trwa zaledwie 1-3 sek przy odpaleniu i później jest jak zawsze, ale zauważyłem to i jest niepokojące...
Miał ktoś podobną sytuację??
uyyuyu

faraaa
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2018 14:24
Lokalizacja: Knurów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008

Re: Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

26 maja 2023 09:31

Mam podobny problem. Czy udało ustalić się przyczynę tego ew. Jak to naprawić?

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Wysokie obroty po odpaleniu zimnego silnika

26 maja 2023 12:52

To co ma filmie to nic... W mojej 5 letniej Megane 1,33 Tce wysokie obroty utrzymują się na wysokim poziomie przez kilkanaście sekund po czym spadają i z posiadanych informacji jest to celowe z uwagi na ekologię (?) - chodzi o jak najszybsze zagrzanie komory spalania kata itp aby zmniejszyć ilość szkodliwych produktów spalania.
Pytanie czy nie kojarzycie tej zmiany np z wizytą w serwisie i wgraniem np nowego softu do ECU?

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl