pokrywa silnika w benzynie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
siuto
 

pokrywa silnika w benzynie

16 lut 2008 14:10

Panowie i Panie mam pytanko.
Dzisiaj w serwisie KIA powiedzieli mi ze w ceedach benzyniakach nie ma pokrywy silnika (gornej czesci).
Chodzi mi oto, ze wydawalo mi sie ze jest tam ta pokrywa caly czas bo nawet sa otwory na srubki zeby te pokrywe przykrecic a przy wymianie oleju zostala ona odkrecona i zapomnieli mi ja przykrecic.

Wiec teraz nie wiem czy mnie poprostu zbyto czy faktycznie w benzynach nie ma tego dekla gornego na silniku?
Ponoc jest to w kazdej benzynie niezaleznie od wersji wyposazenia.
Jak jest w Waszych "cedzarkach"?

AUTOR WĄTKU
msiem2
 

16 lut 2008 14:14

spoko. u mnie też nie ma. I też o to pytałem, powiedzieli że w benzynach nie ma bo mógłby sie przegrzewać silnik. Stosują tylko przy ON.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

16 lut 2008 15:13

no bez przesady z tym przegrzewaniem ..... w autach sÂą termostaty. jakby kawaÂłek wyciszenia na masce decydowaÂł o przegrzewaniu - to co by sie dziaÂło podczas jazdy w baaaaaaardzo ciepÂłym klimacie .... gdzie temperatury sÂą o wiele wyÂższe niÂż u nas. a nie sÂłyszaÂłem Âżeby cee'd byÂł tylko na rynki o klimacie umiarkowanym....

AUTOR WĄTKU
KZ
 

16 lut 2008 16:08

EMWU napisał(a):no bez przesady z tym przegrzewaniem ..... w autach sÂą termostaty. jakby kawaÂłek wyciszenia na masce decydowaÂł o przegrzewaniu - to co by sie dziaÂło podczas jazdy w baaaaaaardzo ciepÂłym klimacie .... gdzie temperatury sÂą o wiele wyÂższe niÂż u nas. a nie sÂłyszaÂłem Âżeby cee'd byÂł tylko na rynki o klimacie umiarkowanym....


¯e silniki benzynowe generuj¹ wiêcej ciep³a ni¿ diesle (niektóre maj¹ elektryczne ogrzewanie kabiny bo s¹ za zimne) tajemnic¹ nie jest, to ¿e wymiana ciep³a przez maskê bêdzie mniejsza to te¿ jest doœÌ oczywiste.
Jak kiedyÂś pisaÂłem o tym Âże konstrukcja silnika moÂże uwzglĂŞdniaĂŚ to co silnik oddaje przez maskĂŞ (niewiele ale zawsze) to kilka osĂłb (majÂących pewnie blade pojĂŞcie o wymianie ciepÂła) prĂłbowaÂło sobie kpiĂŚ...
O przegrzewanie to go nie podejrzewam, ale uk³ad ch³odzenia bêdzie bardziej obci¹¿ony, w ekstremalnym przypadku (kilka osób z forum ju¿ po europie podró¿owa³o) mo¿e siê okazaÌ ¿e nie da rady...

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

16 lut 2008 17:51

może i masz rację .... ale mi sie wydaje, że tylko mała część ciepła odprowadzana jest bezpośrednio przez blok silnika, chłodzenie odbywa się na poziomie układu chłodzenia - a tutaj żadna część nie jest przykryta ... nawet jeśli zamontowanie maty spowoduje, że pewna część ciepła nie zostanie odprowadzona na zewnątrz - to będzie to wielkość na tyle mała, że nie będzie w stanie zakłócić bilansu cieplnego silnika - przecież ten ma pewne rezerwy. jednocześnie jestem sobie w stanie wyobrazić jakieś super ekstremalne warunki, w których układ chłodzenia doprowadzony na skraj swoich możliwości może potrzebować jeszcze i tej rezerwy - chociaż to wydaje mi się mimo wszystko mało prawdopodobne... przynajmniej w warunkach jakie mamy w Europie .... z drugiej strony jest coraz cieplej ... ;)

generalnie - do chłodzenia służy sprawny układ chłodzenia a nie maska...

pozdr!

AUTOR WĄTKU
KZ
 

16 lut 2008 18:05

EMWU napisał(a):generalnie - do chłodzenia służy sprawny układ chłodzenia a nie maska...

pozdr!


Oczywiście - tylko projektując tenże układ chłodzenia pewnie bierze się pod uwagę wymianę ciepła przez maskę...

AUTOR WĄTKU
kris
 

16 lut 2008 20:04

a w folderze pewnie wszystkim znanym (tym z niebieskim ceedkiem)
są zdjęcia silników i wszystkie mają osłony, także benzyna :?

AUTOR WĄTKU
kris
 

16 lut 2008 21:11

pokrywy silników, w tym benzynowych widać także na stronie KIA http://www.kia.pl/ceed_silniki.htm, więc jak to jest ? są one w Waszych autkach czy nie ?

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

16 lut 2008 21:16

kolego ja mam pokrywe

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

16 lut 2008 21:17

i mam benzyne 1.4

AUTOR WĄTKU
TomM
 

16 lut 2008 21:21

Mam - tak jak na zdjęciu - benzyna 1,6

AUTOR WĄTKU
Olek
 

16 lut 2008 21:31

u mnie jest, jak moze nie byc .. jak u kogos nie ma to trzeb sie klocic

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 lut 2008 22:06

U mnie jest piękny platikowy dekielek - 1,4 CVVT - bo jak rozumiem o tą osłonę chodzi a nie o mate wygłuszającą maskę :?:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

16 lut 2008 22:43

Ja oczywiście pisałem o macie... Jak pokrywa to zupełnie inna bajka, ale tak jak Pioter pisze benzyna pokrywę ma, mniejszą niż diesel ale ma.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

17 lut 2008 10:55

Matę stosuje się w dieslach, aby wytłumić głośniejszą pracę tego typu silnika i nadać mu bardziej stonowane brzmienie. W benzynach nie dają bo zapewne stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby. Jeżeli ktoś jest ciekawy, niech zdejmie matę z diesla i pojeździ. Co do maty w benzynie, robi ona dokładnie to, co w dieslu - zmienia odgłos silnika, nieco go przytłumiając i robiąc go mniej dokuczliwym przy ruszaniu i przy wyższych prędkościach.
Odnośnie potencjalnego przegrzewania: moim zdaniem nie ma takiego niebezpieczeństwa - to nie jest silnik chłodzony powietrzem, aby ograniczenie wymiany ciepła miało spowodować jakieś niekorzystne efekty.
Co więcej, główna część ciepła oddawana jest przez układ chłodzenia i chłodnicę, projektowaną ze sporym zapasem wydajności (pojemność cieplna układu plus powierzchnia oddawania ciepła w chłodnicy plus wentylator chłodnicy) a to ze względu na klimatyzację, a dwa, ze względu na konieczność utrzymywania stabilnej temperatury silnika nawet podczas długotrwałego postoju z uruchomionym silnikiem. Jeżeli oddawanie ciepła przez pokrywę silnika miałoby miejsce w szerszym zakresie to gwarantuję, że po dłuższej jeździe w korkach w upały mielibyście na masce zamiast lakieru bąble i gustowne przebarwienia spowodowane podgrzaniem lakieru. Na dodatek, popatrzcie na silnik - ze względu na jego objętość i masę, powierzchnia oddawania ciepła przez korpus jest znikoma w porównaniu do ilości tego ciepła odbieranej przez układ chłodzenia - wystarczy porównać efektywną powierzchnię chłodnicy do silnika. Oddawanie ciepła przez korpus to są po prostu fistaszkowe wielkości w porównaniu do sprawności chłodnicy i przysłonięcie silnika od góry matą tego bilansu nie zmienia, szczególnie jeżeli zwrócić uwagę, że chłodnica oddaje ciepło powietrzu, które i tak WPŁYWA DO komory silnika i jest wydmuchiwane dołem.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Konio
 

17 lut 2008 13:50

Nie widziałem jeszcze silnika bez pokrywy oprócz zdjęcia jakie umieścił kiedyś jeden użytkownik przy czym pokrywę usunął tylko zdjęcia ,żeby pokazać silnik. Dziwna sprawa nie mieć pokrywy....

AUTOR WĄTKU
siuto
 

17 lut 2008 18:24

Panowie to jak jest z tym "deklem" plastikowym?
@kris twoj link juz nie bangla, strona została usunieta czy jak?
chodzi mi nie o mate wyciszajaca na masce od spodu bo jej nie ma ale o pkrywe silnika - te gorna bo dolna jest.
Na bloku u gory sa jeszcze 2 otwory ktore pewnie ta pokrywe mocuja.

Kurde chyba zadzwonie do KIA Polska
A i jeszcze jedno jak nie ma tej pokrywy to jest widoczny napis KIA na silniku.

A sprawdzilem w prospekcie reklamowym (niebieska rozkladowka) no i na zdjeciu podpisanym silnik benzyna 1,6 1,4 tego dekielka nie ma. Widoczny jest napis KIA.

AUTOR WĄTKU
topic
 

pokrywa silnika w benzynie

17 lut 2008 18:38

Jest pokrywa plastikowa tak owa umnie występuje, przykrecona jest czterema srubami M6,chyba ze masz jeszcze coś innego na myśli :)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

17 lut 2008 18:57

nie wiem na jakich zdjęciach widziałeś taką "dodatkową osłonę" na silniku. przeglądnąłem jeszcze raz fotki /z różnych źródeł/ i na żadnej nie ma dodatkowej pokrywy... jest duży kawał plastiku z dziurą na bagnet poziomu oleju przykrywający w głównej mierze blok silnika oraz za nim czarna plastikowa klapka z wytłoczonym logo KIA przykręcona na chyba 4 śruby - i to jest wszystko.... nic więcej nie ma ... koniec kropka...

AUTOR WĄTKU
topic
 

pokrywa silnika w benzynie

17 lut 2008 19:03

..może właśnie mu chodzi o ten z dziurą na bagnet :?

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl