[C1] Słynny błąd p2096

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Słynny błąd p2096

24 wrz 2019 16:42

Czekam na info i trzymam kciuki. Sam rozważam wymianę katalizatora.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

29 paź 2019 23:31

Trochę to trwało ale w końcu jest progres - kat zregenerowany. Zawalony olejem był konkretnie. Silnik gładziej chodzi ale dalej wolne obroty na poziomie 550-650. Na dodatek znowu wyskoczył błąd. Mam już map sensor na podmianke. A dzisiaj udało mi się namierzyć gdzie MAPS siedzi. Jak znajdę na dniach godzinkę - dwie to biorę się za podmiane - niestety bez demontażu przepustnicy się nie obejdzie, ale nic to, przynajmniej ją wyczyszczę przy okazji. Póki co tyle z frontu.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

04 lis 2019 18:59

Kocham koreańską myśl księgowo - inżynieryjną! Zabrałem się dzisiaj za podmianke MAPSa. Dawno tyle kurwów i pizdów nie leciało w garażu. Zdemontowałem przepustnice, potem rozrusznik, a żeby się do niego dostać to trzeba wywalić wentylator z chłodnicy. A jak już udało mi się wcisnąć klucz na śrubę od sensora i ją odkręcić to się okazało, że czujnik nie wyjdzie BO NIE MA TYLE MIEJSCA I HACZY O SKRZYNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odkręciłem kolektor dolotowy żeby móc go lekko dźwignąć i wyjąć sensor.
Podmieniony. Wszystko złożone. Wolne obroty dalej na poziomie 550-650. Jestem po trasie 50km, docisnąłem świnie i check póki co nie wyskoczył.
Jutro mam do zrobienia trase 200km to zobaczymy czy wyskoczy, ale dalej niepokoją mnie te niskie wolne obroty.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Słynny błąd p2096

04 lis 2019 20:58

kryzys napisał(a):Kocham koreańską myśl księgowo - inżynieryjną! Zabrałem się dzisiaj za podmianke MAPSa. Dawno tyle kurwów i pizdów nie leciało w garażu. Zdemontowałem przepustnice, potem rozrusznik, a żeby się do niego dostać to trzeba wywalić wentylator z chłodnicy. A jak już udało mi się wcisnąć klucz na śrubę od sensora i ją odkręcić to się okazało, że czujnik nie wyjdzie BO NIE MA TYLE MIEJSCA I HACZY O SKRZYNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odkręciłem kolektor dolotowy żeby móc go lekko dźwignąć i wyjąć sensor.
Podmieniony. Wszystko złożone. Wolne obroty dalej na poziomie 550-650. Jestem po trasie 50km, docisnąłem świnie i check póki co nie wyskoczył.
Jutro mam do zrobienia trase 200km to zobaczymy czy wyskoczy, ale dalej niepokoją mnie te niskie wolne obroty.



Sprawdź rozrząd xD - wszytkie moje błędy i checki tym bym tłumaczył haha, zresztą sam wiesz jak kurwiłęm na to.
Do Patryka nie pojechałeś??
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

05 lis 2019 09:38

No i mamy kolejny błąd. Podpiąłem obd i w prawdopodobnych błędach, poza P2096 pojawił P0328 knock sensor 1 input (bank 1 or single sensor).
Czyżby luzy na zaworach?
Powoli z nerwów zaczynam coraz mniej racjonalnie myśleć. Pomolestuje gazownika zaraz mailowo.
Don't Eat Yellow Snow!

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Słynny błąd p2096

05 lis 2019 10:40

U kolegów ze wschodu piszą że ten błąd wyskoczył po zalaniu lipnej benzyny.
Może być też tak, że sam czujnik padł, albo niedomaga.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

05 lis 2019 11:29

Kolejny UP - po 100km w trasie wywaliło checka. Stoję teraz na stacji i podpiąłem to moje śmieszne obd i w Torque pokazuje że wywaliło tylko P2096. Żeby było ciekawiej w tych 'prawdopodobnych' błędach pusto, zniknął P0328.
Kurrrrrrde coś tu jest na rzeczy z tą dawką paliwa. Ewidentnie to spalanie stukowe wyskoczyło przez ten P2096.
Wiem jedno - wychodzi na to że map sensor sprawny miałem.
Pytanie do mechaników - jeśli miałbym podparty jakiś zawór to błąd powinien wyskakiwać praktycznie od razu po skasowaniu i ponownym odpaleniu auta? Dobrze myślę? Skoro byłby podparty to od razu mieszanka byłaby nieodpowiednia? A nie że się komp orientuje po iluś tam kilometrach że coś jest nie tak.
Czy nie? Czy tak?
Ku#@!?(wa zwariuje :)
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

13 lis 2019 19:26

Jest postęp - po kolejnej wizycie w czeluściach internetów postanowiłem odpiąć akumulator na jakieś pół godziny z nadzieją że się tam coś zresetuje itp itd.
Od 200km spokój. Błędu nie wywala, ani nie siedzi w tych 'prawdopodobnych'. Dalej wolne obroty na poziomie 650. Jutro świnia idzie na przegląd gazu i przy okazji instalacja będzie przetrzepana czy nie macała palców w błędach i niskich obrotach.
Jeszcze chodzi mi po głowie podmianka krokowca, albo wizyta gdzieś gdzie mają GDSa i posprawdzają czy wszystkie czujniki działają jak należy, a jak wszystko będzie git no to może trzeba będzie ustawić mu wyższe wolne obroty z poziomu GDSa. Nie wiem, już mam sieczke w głowie.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Słynny błąd p2096

14 lis 2019 06:04

kryzys napisał(a):Jest postęp - po kolejnej wizycie w czeluściach internetów postanowiłem odpiąć akumulator na jakieś pół godziny z nadzieją że się tam coś zresetuje itp itd.
Od 200km spokój. Błędu nie wywala, ani nie siedzi w tych 'prawdopodobnych'. Dalej wolne obroty na poziomie 650. Jutro świnia idzie na przegląd gazu i przy okazji instalacja będzie przetrzepana czy nie macała palców w błędach i niskich obrotach.
Jeszcze chodzi mi po głowie podmianka krokowca, albo wizyta gdzieś gdzie mają GDSa i posprawdzają czy wszystkie czujniki działają jak należy, a jak wszystko będzie git no to może trzeba będzie ustawić mu wyższe wolne obroty z poziomu GDSa. Nie wiem, już mam sieczke w głowie.


Moje problemy się skończyły, to nagle ty masz problem z autem :(
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Słynny błąd p2096

18 lis 2019 13:17

Prosie w sobote odebrane po przeglądzie gazu i naprawie wycieku na reduktorze. Instalacja sprawdzona pod kątem błędu - zero ingerencji ze strony instalacji.
Do dzisiaj nie wyskoczył mi p2096 tak że jakiś postęp jest. Przy odbiorze auta dostałem info że na jeździe próbnej wyskoczył błąd grzałki drugiej sondy. Kodu nie spisali i po podpięciu kompa pod auto już go nie było tak że czary się dzieją, albo coś na przewodzie sondy wariuje i nie ma styku.
Pytanie - która sonda jest która w końcu? Druga sonda to sonda za katem, tak?
Chyba rzeczywiście sprawdzę rozrząd czy nie przeskoczył :D
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Słynny błąd p2096

18 lis 2019 20:56

kryzys napisał(a):Prosie w sobote odebrane po przeglądzie gazu i naprawie wycieku na reduktorze. Instalacja sprawdzona pod kątem błędu - zero ingerencji ze strony instalacji.
Do dzisiaj nie wyskoczył mi p2096 tak że jakiś postęp jest. Przy odbiorze auta dostałem info że na jeździe próbnej wyskoczył błąd grzałki drugiej sondy. Kodu nie spisali i po podpięciu kompa pod auto już go nie było tak że czary się dzieją, albo coś na przewodzie sondy wariuje i nie ma styku.
Pytanie - która sonda jest która w końcu? Druga sonda to sonda za katem, tak?
Chyba rzeczywiście sprawdzę rozrząd czy nie przeskoczył :D


polecam xD
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Wojewoda82
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 09 kwi 2023 08:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1368 Pb 100KM
2018, M + Smart Plus

Re: Słynny błąd p2096

02 gru 2023 15:00

Mam ten sam błąd, P2096, za uboga mieszanka po katalizatorze.

Kiedy błąd się pokazał po raz pierwszy: Po dotankowaniu około 15 litrów Vervy 98 jak były wybory (brak na stacji 95, tankuję tylko na Orlenie), po przejechaniu około 170km. Przejechałem w trasie około 70km, zaparkowałem na sporym pochyleniu bocznym (w stronę kierowcy), Po ruszeniu w drogę powrotną po około 10km pokazał się błąd. Opisuje bo może być to istotne, a może nie mieć związku. Skasowałem sam błąd i wlałem dodatek na wtryski.

Auto bez gazu, zrobiłem nim od jego zakupu w marcu około 7000km. Tylko benzyna. Silnik, jak w opisie, 1,4, 1368cm3.

Brak objawów typu szarpanie, podwyższone spalanie itp, auto pali w okolicach 5,8 do 7, zależnie czy akurat robię tylko miasto (3,5km do pracy) czy się gdzieś bujnę dalej (minimalne w trasie to 4,9 litra, za tirem, 80km/h licznikowo, na letnich oponach, bez klimy). Auto nie bierze oleju, przebieg około 54k. Poprzedni właściciel, starsza kobieta, robiła tym autem przez 4 lata po około 5k rocznie.

Obecnie z pierwszego paliwa, które by potencjalnie coś mogło zaszkodzić lub by coś z nim było nie tak, jest może 1/4, reszta to dotankowana 95, też z tej samej stacji Orlen.


Miałem 2 wizyty w ASO w Długołęce:
1) Po skasowaniu błędu, jak wyskoczył ponownie, przez niezależny warsztat, błąd nie zdążył się pojawić ponownie (wyskakuje po około 150km od skasowania), nie skasowali mnie, podejrzenie na paliwo lub sondę przed katem
2) Kolejna wizyta już z błędem na desce, zrobili reset adaptacji, po tym godzinę auto chodziło na wolnych obrotach i 40km powrót do domu. Podejrzenia ponownie na paliwo, sondę przed katem. Po powrocie do domu Car Scanner w teście emisji spalin pokazywał wszystko ok, obecnie, ok 40km później, pokazuje nieudany test EGR, Katalizatora, grzałki sondy i czegoś jeszcze, już nie pamiętam. Czyli za około 80km pewnie wyskoczy błąd ponownie. Na razie brak błędów w pamięci.

Przetestuję jeszcze kolejne tankowanie na Shellu, jak bardziej wyjeżdżę paliwo.

Co do wykresów napięcia, pierwsza sonda rysuje sinusoidę max 0,7V, druga przy stałych obrotach pokazuje praktycznie stałą wartość. Skoczy dopiero jak się doda gazu na np 2000 obrotów. Kable całe.

Maniekdg
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 08 lut 2024 10:15
Lokalizacja: DG
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2017, m

Re: Słynny błąd p2096

08 lut 2024 10:22

Wojewoda82 u mnie jest bardzo podobnie, problem p2096 pojawia od mniej więcej miesiąca, Auto jeździ bez zarzutu zarówno na PB jak i LPG(przebieg 82k z czego połowa na LPG/ rocznik 2017). Do tej pory nie było żadnych błędów. Dwa razy już kasowałem check ale właśnie po kilkuset km powraca. Nie wiem czy u mnie też może to być kwestia PB bo w zasadzie jeżdżę na LPG. Co radzicie w sytuacji kiedy nic poza kontrolką się nie dzieje?

Wojewoda82
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 09 kwi 2023 08:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1368 Pb 100KM
2018, M + Smart Plus

Re: Słynny błąd p2096

08 lut 2024 17:13

U mnie skończyło się wymianą katalizatora na nowy, więcej w wątku:
viewtopic.php?f=36&t=12327&p=216906#p216906

Miałem uszkodzenie mechaniczne, jakby wyżarty czy tam wysypany częściowo katalizator (dwa wybrakowania, ale nie widziałem zdjęć, kat poszedł do KIA do analizy), więc spaliny przelatywały przez za małą powierzchnię aktywną stąd dużo tlenu, co wykrywała sonda (nie nadążało dopalać skutecznie resztek spalin).

Ale u mnie jest tylko PB, u Ciebie jest też LPG, ja bym zacisnął zęby i pojeździł cały bak na PB. W ten sposób sprawdzisz, czy problem jest po stronie np wtryskiwaczy LPG (i ogólnie instalacji gazowej), czy jednak bardziej jest to katalizator lub sonda.

Jeśli wyjdzie na PB też błąd, to proponuję u jakiegoś mechanika zaglądnąć po odkręceniu sondy przed katem, do wkładu katalizatora, czy jest nieuszkodzony.

U mnie błąd pokazywał się co około 150km.

PS, o zgrozo, pracuję w fabryce katalizatorów, powlekamy masą katalityczną wkłady ceramiczne i metalowe (katalizatory) i z węglika krzemu (DPF)), więc posiadam jakąś tam wiedzę na temat działania katalizatora.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl