Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

22 sie 2019 17:11

Witam.
Mam problem ze swoją Kia Ceed II z 2012 roku. Otóż po przekroczeniu około 75-80 km/h zapala się kontrolka trakcji. Ponadto jeżeli włączony jest tempomat i wciśnie się sprzęgło obroty idą ostro w górę (5-6 tysięcy) i trzeba szybko wyłączyć tempomat. Po podpięciu komputera stwierdzono błędy czujnika położenia pedału sprzęgła. Wymieniłem to ale usterka dalej występuje.

Nie udało mi się kupić w sklepie oryginalnego czujnika więc kupiłem zamiennik. Czeka mnie kolejna wizyta u elektromechanika ale ze względu na natłok pracy przyjmie mnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Zetknął się ktoś z czymś takim? Co to może być?

Dżyszla
 

Re: Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

23 sie 2019 19:46

Tempomat po wciśnięciu sprzęgła powinno bezwzględnie wyłączać, więc czujnik bez dwóch zdań.
Natomiast co do trakcji to nie masz czasem różnych kół (opon), różnego ciśnienia?

AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

25 sie 2019 21:22

Opony takie same, ciśnienie też ok. Problem pojawia się zawsze po przekroczeniu tych magicznych 80 km/h. Jeżeli to czujnik sprzęgła to dlaczego jego wymiana nic nie dała? Jest jakiś drugi czujnik do sprzęgła?

Dżyszla
 

Re: Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

31 sie 2019 18:32

połączenie czujnika z magistralą?

AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

01 wrz 2019 17:18

Problem rozwiązany, od tempomatu faktycznie czujnik położenia sprzęgła był zepsuty. Czemu wymiana nic nie dała? Bo wymieniono nie ten czujnik co trzeba :doh:
Dokładniej wymieniono ten odpowiedzialny za zapalanie (czyli czujnik czy sprzęgło jest wciśnięte).
Co do kontrolki od trakcji czujnik stopu gdzieś słabo stykał i po poprawieniu wszystko śmiga już. :spoko:

Golab
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 02 gru 2017 17:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012, M

Re: Czujnik pedału sprzęgła czy coś innego?

20 mar 2023 10:17

Odświeżę temat. Objaw z kontrolką ESP mam identyczny jak kolega, ale ja nie mam tempomatu - ESP zapala się każdorazowo po przekroczeniu prędkości 70 km/h.
Błąd C1520
Czujnik hamulca czy czujnik sprzęgła ? Jeśli sprzęgła to który - ten ZA pedałem czy NAD pedałem ?

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl