[C1] Rosnąca temperatura 2.0 CRDI

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Siwy99402
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 cze 2019 20:12
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 2.0 ON 140KM
2007, Optimum +

[C1] Rosnąca temperatura 2.0 CRDI

23 cze 2019 20:28

Witam!
Problem pojawił się kilka dni temu i pojawiał się pare razy, tzn:
Przy temperaturach 30-35 stopni C w trakcie jazdy z włączona klimatyzacja zaczęła rosnąć temperatura silnika, ratowałem się otwieraniem okna, nadmuchem na maxa gorącego powierza, po chwili spadała do normy, przy wyłączonej klimie jak i nawiewie problem nie występuje. Klima przy ustawieniu low nie schladzala wnętrza.
Ostatnie dwa dni w temperaturach średnio 23-26 stopni problem nie występuje nawet przy działającej klimie (automatyczna), działała jak złoto aż mnie gardło zabolało.
Dzis spojrzałem na wentylator chłodnicy działał normalnie. Wyłączyłem auto i 15 min później odpaliłem w celu sprawdzenia czy jak włączę klime to się załączy, niestety ani przy włączonej klimie ani bez niej na samym nawiewie, wentylator chłodnicy nie działał, na żadnym poziomie nawiewu.
Jutro tez zrobię kontrole czy działa.
Umyłem silnik, bo podejrzewałem pompę wody ze może być wadliwa, po 40 km wycieków brak, nawiewy wewnątrz działają.
Proszę o pomoc, boje się ze brak interwencji poskutkuje poważna awaria

pioteer
 

Re: Rosnąca temperatura 2.0 CRDI

25 cze 2019 15:38

Wydaje mi się, że po włączeniu klimatyzacji musi załączyć się wentylator bo przecież chłodzi również chłodnicę klimatyzacji a ona zawsze potrzebuje wymuszonego chłodzenia.
Dziwne jest, że włączenie klimatyzacji powoduje przegrzewanie silnika (sprężarka chyba tylko 2-3KM pobiera?), może rzeczywiście wentylator szwankuje?

AUTOR WĄTKU
Siwy99402
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 cze 2019 20:12
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 2.0 ON 140KM
2007, Optimum +

Re: Rosnąca temperatura 2.0 CRDI

25 cze 2019 18:31

Cześć, no dziwne jest to dla mnie całkowicie, tym bardziej ze jakies 3 miesiące temu wymieniałem płyn chłodniczy na nówkę, rozrząd nowka (pompa wody tez), miesiąc temu nabita klima, ostatnie dni 0 problemów, dzisiaj pare razy mocniej docisnalem obroty, do 3.5 tys na 3cim i 4biegu i zobaczyłem ze temperatura skoczyła do jakiś 95-98 stopni, od razu wyłączenie klimy i nawiewów, dwie minuty i wszystko w normie temp. Jakies 87-89. Silnik wymyty od góry i okolice pompy wody, zero wycieków, nie ma ubytku płynu chłodzącego- czysty. Jedynie na ściankach jest taki osad wyglądający na stare zaschnięte i wżarte w plastik zabrudzenie.
Może być tak ze styki są zaśniedziałe od wiatraka i raz załączy a czasem nie?
Na marginesie, z mankamentów to wyciek z łączenia miski olejowej z blokiem, troszkę dolewam co jakiś czas, poziom w połowie F a L, zrobię przy wolnej chwili. Jest uszczelka czy łączenie na pastę?

lalas
 

Re: Rosnąca temperatura 2.0 CRDI

29 cze 2019 12:06

Jeśłi możesz to sprawdź styki, u mnie całkowicie zaśniedziały przez co też wentylator się nie załączał i nie działała klima, było to przed wyjazdem na wakacje więc odciąłem wtyczki po 2 stronach i zlutowałem na sztywno. Po przyjeździe udało mi się kupić używany silniczek z wtyczką i odtworzyłem to połączenie tak jak było fabrycznie.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl