Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
eMAGieIKa44
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 lip 2018 23:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 ON 140KM
2008

Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

21 kwi 2019 08:35

Witam

W swojej Kijance miałem problem z EGR co jakiś czas wyrzucała błąd EGR, ostatnio postanowiłem zająć się problemem i wymieniłem zawór, niestety po wymianie auto szarpie podczas delikatnego przyspieszania w zakresie obrotów 1700-2100, najbardziej jest to odczuwalne na zimnym silniku, podczas dynamicznego przyspieszania problem jest mniej odczuwalny, ale ciągle występuje. Oryginalny zawór został wymieniony na dość tani zamiennik i zastanawiam się czy to jakość tego zamiennika generuje ten problem. Czy miał ktoś podobne doświadczenia ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

pioteer
 

Re: Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

30 kwi 2019 23:12

Niestety nie mam odpowiedzi , ale pytanie ;)
Czy przed wymianą były jakieś problemy poza świecącym checkiem?
Pytam bo też już dwa razy w przeciągu 2-3 miesięcy zapalił mi się check. Za pierwszym razem pojechałem na sprawdzenie i skaner przed wykasowaniem checka odczytał że jego świecenie wywołał błąd z egr.
Po jakimś czasie check zapalił się ponownie a po kilku dniach sam zgasł (!). Żadnych innych objawów poza pomarańczową lampką checka nie zauważyłem...

AUTOR WĄTKU
eMAGieIKa44
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 lip 2018 23:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 ON 140KM
2008

Re: Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

29 maja 2019 16:41

pioteer napisał(a):Niestety nie mam odpowiedzi , ale pytanie ;)
Czy przed wymianą były jakieś problemy poza świecącym checkiem?
Pytam bo też już dwa razy w przeciągu 2-3 miesięcy zapalił mi się check. Za pierwszym razem pojechałem na sprawdzenie i skaner przed wykasowaniem checka odczytał że jego świecenie wywołał błąd z egr.
Po jakimś czasie check zapalił się ponownie a po kilku dniach sam zgasł (!). Żadnych innych objawów poza pomarańczową lampką checka nie zauważyłem...

Poza świecącym checkiem jedynie co zauważyłem to problem z wypalaniem DPF, mianowicie nie mógł się wypalić podczas ponad 100km trasy po wymianie na nowy EGR włączyło się wypalanie, ale po jakiś 20-30 km zakończył proces i wskaźnik spalania wrócił do normy, a objawy miałem takie same czyli zapalający się chceck ni z tego ni z owego i również tak samo gasnący.

pioteer
 

Re: Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

29 maja 2019 23:10

eMAGieIKa44 napisał(a):Poza świecącym checkiem jedynie co zauważyłem to problem z wypalaniem DPF


w crdi 2.0 z 2008roku masz DPF? - jestem w szoku, że były montowane w tym silniku i w tym roczniku...
U mnie szczęśliwie po tym jak za drugim razem check zgasł sam z siebie ponownie już się nie zapalił :spoko:

AUTOR WĄTKU
eMAGieIKa44
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 lip 2018 23:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 ON 140KM
2008

Re: Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

30 maja 2019 10:15

pioteer napisał(a):w crdi 2.0 z 2008roku masz DPF?

Niestety tak, z tym EGR miałem to samo skasowałem błąd przed zimą i cały zimowy okres nic się nie pojawiało, ale tylko jak zrobiło się cieplej zaczęło na nowo wywalać błąd ...

Paweogr
 

Egr 2.0crdi

19 kwi 2020 14:57

Witam, ma ktoś poradzik jak wymontować i wyczyścić EGR?
Czasami się przycina wyskakuje checkengine i sam się wyłącza :D

pioteer
 

Re: Szarpanie po wymianie EGR 2.0 CRDI

21 kwi 2020 13:23

Paweogr napisał(a):ma ktoś poradzik jak wymontować i wyczyścić EGR

dołączam się do pytania, choć odpukać, "check engine" nadal jest grzeczny i się nie zapala :D

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl