Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: mvrck
Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

12 kwi 2019 19:21

Ostatnio strasznie dziwnie zachowuje się silnik w moim Ceedzie. Na postoju (np. Na światłach) strasznie halasuje i ma duże wibracje. Auto ma niecałe 45tkm. Od nowości serwisuje je w tym samym ASO i tankuje na jednej sprawdzonej stacji. Na filmie klima jest na OFF (na włączonym jest jeszcze gorzej). Dziwi mnie metaliczny dźwięk pracy silnika i wibracje których wcześniej nie było, a są wyczuwalne nawet siedząc za kierownicą. Za nim pojadę do ASO i powiem "coś mnie dziwi" chciał bym wiedzieć czy ktoś miał podobne objawy?

https://youtu.be/HZuHeHbKELA

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

mvrck
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 maja 2018 10:49
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, M

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

04 cze 2019 10:06

Hej, czy udało Ci się może od tego czasu zdiagnozować co to było? Mam podobne objawy u siebie głównie na ciepłym silniku i do tego czasem dość mocno szarpie czymś przy rozruchu silnika/powolnym ruszaniu przy puszczaniu hamulca (w automacie).

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

04 cze 2019 11:58

Pewnie TTTM. Ja coś podobnego zgłaszałem ale podobno wszystkie 1.6 tak mają.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

mvrck
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 maja 2018 10:49
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, M

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

06 cze 2019 09:20

No tak, przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum związane z tymi wibracjami w 1.6. Ale wciąż wydaje mi się to dziwne, że jak kupowałem auto jakiś rok temu (z przebiegiem około 65tys) to na światłach zastanawiałem się czy nie mam systemu Start/Stop, o którym nikt mi nie powiedział, a teraz po 10tys km mam wrażenie jakby się miał zaraz rozsypać. Do tego jeszcze dochodzi ten dźwięk silnika. Byłem już z tym w kilku serwisach i do tej pory nikt nie był w stanie stwierdzić co to jest, dlatego liczę po cichu, że rafalg31 coś podpowie;)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

06 cze 2019 09:59

U mnie tak jest po około 14 kkm. Przynajmniej zacząłem na to zwracać uwagę. Na początku silnik, szczególnie po rozgrzaniu, cichutko i tak jak Ty zastanawiałem się na światłach czy ruszę, czy silnik chodzi. Nawet żona na to zwróciła uwagę. Ale to może efekt przejścia z 15 letniego tdi vw. Po 1.5 roku i przejechaniu prawie 19 kkm niestety tego efektu już nie ma, silnik lub coś pod maską, po rozgrzaniu, drga w różnej konfiguracji, ze sprzęgłem jak i bez, z tym że różnie- czasami razem a czasami nie. W zimie bylo to intensywniejsze, taraz nawet z klimą jest jakby delikatniej. W serwisie nawet pokazywali mi że w innym tak samo chodzi. Może to taki czar zmiennych faz rozrządu?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

borowa2
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 05 lut 2019 18:56
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: HYUNDAI I40

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

09 sie 2019 09:07

U mnie tak samo, kiedys niesłyszalny, teraz lekki traktor. Róznica tylko taka ze Hyundai i40 ale silnik ten sam.
Do tej pory sprawdzony rozrząd i zawory i nic. Wymieniony olej na taki smaki i owaki i nic,
Odwiedzilem juz kilku mechanikow w tym ASO i każdy opowiada swoją bajke.
Mówią zeby jezdzic, regolarnie wymieniac olej i jak sie bedzie cos dzialo to pewnie trzeba zaglodac glębiej do silnika.

kojiko
 

Re: Wibracje i dźwięk 1.6 GDI

03 gru 2020 11:56

Mam identyczny dźwięk - bez wibracji - jak skończyła się historia u Ciebie?

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl