[C1FL] 1.4 DOHC 90KM Szarpanie przy puszczaniu gazu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
michalkasa
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 07 kwi 2019 12:19
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2011, S

[C1FL] 1.4 DOHC 90KM Szarpanie przy puszczaniu gazu

07 kwi 2019 14:40

Cześć

Nabyłem niedawno Kię Ceed ED 1.4 benzyna 90KM i obserwuję szarpanie przy puszczaniu gazu.
Samochód sprowadzony z Holandii, rocznik 2011, przebieg 109 000.
Forum przeszukałem i nie znalazłem rozwiązań lub wskazówek do podobnego problemu.

Problem da się zauważyć szczególnie przy jeździe powoli w korku albo przy manewrowaniu na jedynce (okolice 1500 obr.) - przy puszczeniu gazu kanguruje.

Generalnie przy biegach II, III przy puszczeniu gazu da się też odczuć szarpnięcie, ale to przy niskiej prędkości/obrotach jest to na tyle uciążliwe, że trudno mi to zaliczyć do kategorii TTTM.

Zastanawiają mnie też wartości chwilowe spalania. Przy płynnej jeździe na dłuższych odcinkach w mieście/trasie III bieg i wyżej komputer pokazuje zupełnie sensownie ~6 ~7L i niżej.
Ale przy dodaniu gazu w mieście widać momentami spalanie 20-27L. Przy problemie z szarpaniem który opisałem wyżej spalanie pokazuje ok 12L.

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: 1.4 DOHC 90KM Szarpanie przy puszczaniu gazu

08 kwi 2019 08:53

Było o tym kilka tematów np viewtopic.php?f=36&t=10417
Raczej nie masz się czym martwić bo wszystkie tak mają i trzeba się przyzwyczaić :P
A te krótkie skoki spalania na 30l to jest ułamek sekundy i też normalne jak wciśniesz na 1 biegu mocniej. . .
Obrazek

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 59 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl