Ceed 1,6 crdi dziwne pykanie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
delfinek28
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 mar 2019 14:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 HB, 1,6 ON 128KM
2012, L

Ceed 1,6 crdi dziwne pykanie

19 mar 2019 14:51

Witam,
Posiadam Kia Ceed 1.6 crdi 128 km, rok 2012, Diesel.
Przebieg 90 tys
Postaram się dokładnie opisać swój problem ,który występuje juz od kilku miesięcy.

Jadę na biegu drugim lub trzecim następnie puszczam pedał gazu, następnie delikatnie nacisakam pedał przyspieszenia i w tym momencie słychać PYKNIĘCIE. Za każdym razem jak puszczę gaz i nacisę spowrotem to wydobywa się ten odgłos pyknięcia tylko przy niskiej prędkości. Ten odgłos wydobywa się raczej po prawej stronie ale mogę się mylić. Na wyższych biegach i wyższych prędkościach tego nie słychać.
Według mnie jest gdzieś jakiś LUZ. Pytanie gdzie.

Czy ktoś z Was miał taką usterkę ?

Miszel
Przedszkolak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 cze 2019 15:38
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010

Re: Ceed 1,6 crdi dziwne pykanie

20 lis 2020 13:02

Witam
Miałem podobny objaw jak opisujesz. Pojawił się przy dość niskim przebiegu i miałem to bardzo długo. Najbardziej wyczuwalne u mnie było jadać na wysokim biegu 5/6 na niskich obrotach i na przemian przyciskając gaz i puszczając. Wydawało mi się że to jakiś luz w układzie przeniesienia napędu. Czasem było słychać bardziej, czasem mniej. Twój post przypomniał mi że taką usterkę miałem. Jakieś dwa lata temu u mnie zatarta była skrzynia. Po wymianie objaw już nie wystąpił także to musiało być przyczyną. A przejeździłem z tą usterką z 200 tys.
Kia Ceed 1,6 CRDi 2010 - 351kkm i ciągle do przodu

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl