[C1FL] Kolo zmiennych faz -pytanie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

[C1FL] Kolo zmiennych faz -pytanie

08 mar 2019 01:08

Już kiedyś pytałem o swoja przypadłość jednak nie znalazłem odpowiedzi. Watek poprzedni
viewtopic.php?f=36&t=9818&p=189791#p189791
Rzecz dotyczy Ceed I po lifcie 2010r 1,6 PB 126kM
Wrócę znowu do tego gdyż te objawy chwilowego spadku mocy jakby się nasilały. Zacząłem ciut szukać po różnych forach i przyszła mi myśl czy to czasami nie jest to koło zmiennych faz rozrządu. Jakie są objawy jego uszkodzenia oprócz hałasowania? Czy chwilowe spadki mocy w granicach zawsze tych samych obrotów mogą być spowodowane złym ustawianiem tego koła? Z grubsza, to ten element zmienia czas/moment otwarcia zaworów dolotowych tak? Czyli teoretycznie może chyba wpływać na moje delikatne jakby przyhamowanie mocy w okolicach 2000 obrotów. Po przekroczeniu powiedzmy 2100 obrotów samochód dostaje kopa , czuję to takim szarpnięciem i zauważalnym wzrostem mocy ( można by to porównać, ten chwilowy spadek mocy, z turbodziurą w dieslu) . Dodam tylko , że mam przejechane obecnie 98,5kkm. Rozrządu jeszcze nie sprawdzałem , luzów zaworowych też. Może to będzie śmieszne co napiszę ale trochę mnie dziwi brak w tymi silnika przepływomierza. Skąd ECU wie ile zassał powietrza skoro go nie mierzy? A już myślałem, że jestem "mądry" i go na chwilę odepnę hahahah ot takie nawyki z burakowoza TDI

Przemek77
Brygadzista
 
Posty: 81
Dołączył(a): 18 sty 2019 18:15
Lokalizacja: PL
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 125KM
2011, M

Re: Kolo zmiennych faz -pytanie

12 mar 2019 12:23

Zacznijmy od elementarza cyt "Rozrządu jeszcze nie sprawdzałem , luzów zaworowych też." Kiedy wymieniane świece zapłonowe? Później będziemy rozbijać ECU na atomy.

Wskazany dobry mechanik który zna te silniki, (przypadłości z napinaczem, łańcuchem), wie jak diagnozować, dysponuje endoskopem, oscyloskopem (badanie różnicy między kątem zapłonu a przestawieniem kfzr w zależności od prędkości obrotowej silnika).

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Re: Kolo zmiennych faz -pytanie

29 mar 2019 17:50

Hmmm świece zmieniłem jakby ciut lepiej ale może to subiektywne odczucie. Z tym oscyloskopem - tak sie składa że posiadam takowy tylko pewnie potrzebny jest dwu kanałowy aby obserwować na raz dwie zmienne? Dodam może że same obroty to chyba za mało bo ważne jesty też obciażenie . Przynajmniej tak mi sie wydaje. Na luzie jest cacy. Co ciekawe nie mam tego tez bez klimy czyli bez dodatkowego obciażenia silnika. To zaobserwowałem dopiero teraz. I nie chodzi absolutnie o załaczanie się sprężarki podczas jazdy, bo to czuć całkowicie inaczej. Problem w tym że nie bardzo mam "znachora" do tego silnika . A ASO no cóż dużo za drogie na takie dywagacje typu "eee panie ten typ tak ma"

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kolo zmiennych faz -pytanie

29 mar 2019 22:10

Akurat ASO Kia w Siedlcach ma jedną z najniższych stawek płatnych w Polsce! Jak za drogo to przydrożnych "warsztatów" nie brakuje a do tego chwalą się, że spełniają wszelkie wymogi GVO.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Re: Kolo zmiennych faz -pytanie

30 mar 2019 19:14

Czy Twój post dodał coś do tematu - NIEEEE. Dla jednego duzo dla drugiego mało, kwestia wzgledna. Byłem raz w tym serwisie i nie wzbudzili mojego zaufania na kwote jaką proponuja . To tyle. Stawka za godzinę to nie wszystko, prawda? A to wg mnie w tym przypadku nie wypada korzystnie dla tego ASO i już. Ty akurat mogłeś być zadowolony, i cieszę sie z tego.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl