[C1FL] Kia ceed 2009 1.6crdi problem z biegami

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
msyogi
 

[C1FL] Kia ceed 2009 1.6crdi problem z biegami

21 sty 2019 14:39

Witam, mam następujący problem kupiłem
Kię ceed, poprzedni właściciel zapiera się twardo ze wymienił niedawno sprzęgło, jestem w stanie mu uwierzyć, aczkolwiek mam problem z 1, 2 oraz wstecznym biegiem. Dotychczas wymieniłem tylko wysprzeglik, układ odpowietrzylem. I nadal występuje problem. Czasami biegi działają jak złoto czasami trudno wrzucić oraz wypiąć ww biegi. Dodam ze pomaga kilkukrotne podpompowanie pedałem sprzęgła. Zanim podejmę się sprzęgła czy warto wymienic pompę sprzęgła? Właśnie ja sprawdziłem pompa wyglada sucho, nic z niej nie wycieka, czy istnieje możliwość ze to może być przyczyna usterki?

Dziękuje i pozdrawiam

Mateusz

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia ceed 2009 1.6crdi problem z biegami

21 sty 2019 16:25

:search: na forum ...lewy gorny róg strony i tam wpisujesz słowo klucz.
...też Cie witam na forum :hi:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
msyogi
 

Re: Kia ceed 2009 1.6crdi problem z biegami

21 sty 2019 19:04

Witam, przepraszam nie przywitałem się na samym początku. Niestety nie znalazłem odpowiedzie używając opcji SZUKAJ

AUTOR WĄTKU
msyogi
 

Re: Kia ceed 2009 1.6crdi problem z biegami

23 sty 2019 00:34

Update

Nowy wysprzeglik, nowy płyn w układzie, wszystko odpowietrzone, poprzedni właściciel twierdzi i twardo się zapiera ze sprzęgło wymienione na nowe. Dziś wymontowalem pompę sprzęgła, spędziłem pół dnia ażeby wszystko zdemontować. Wymieniłem cześć która po angielski nazywa się dumper (regulator sprzęgła?), nie znam nazwy polskiej, jest to mała cześć zaraz przy pompie sprzęgła do której wkręca się przewód miedziany który dalej doprowadza płyn do wysprzeglika. Cześć ze szrotu, w serwisie Kia zaśpiewali mi za ta cześć £235, w komplecie ta mała cześć plus wszystkie przewody aż do wyprzeglika.
Znalazłem dziś informacje ze czasami sprężyna zawiesza się w środku i nie odbija co sprawia ze w układzie brakuje ciśnienia? Znalazłem nawet mod do tego, opisany na przykładzie Hyundaia i30. Koleś miał podobny problem, wykręcił dolna podstawę w której znajduje się cały mechanizm i zaślepił śruba do misy olejowej. Problem znikł. (https://youtu.be/VxxRe_OTvZw)

W moim przypadku jeszcze nie zastosowałem tego moda, jak pisałem wyżej jest nowy wysprzeglik, płyn w układzie plus zamieniony damper ze szrotu. Po tylko tych zmianach nie było możliwości wbicia żadnego biegu, zaglądając pod maskę na zablokowanym przy podłodze sprzęgle zauważyłem ze wysprzeglik nie wysowa się do końca, i łapa która popycha nie zalaczala sprzęgła.

Po kolejnej próbie odpowiedzenia dalej to samo.

Zblokowałem pedał drewniana belka przy podłodze, gdy wysprzeglik wysunął się do swojej maksymalnej odległości na dana chwile metalowa breszka wysunąłem łapę sprzęgła do końca jak tylko dałem radę. Zblokowałem łapę, odkręciłem zaworek do odpowietrzania i wcisnąłem wysprzeglik do zerowej pozycji, poczynić zakręciłem zaworek odpowietrzającym a na końcówkę wysorzeglika założyłem nasadkę nr 8, od grzechotki. Całość się ładnie wpasowała w wyżłobieniu łapy. Odpuściłem breche, na wszelki wypadek odpowietrzylem układ jeszcze kilka razy.

Pomogło. Biegi wchodzą leciutko, żadnych oporów nie odczuwam.

Teraz pytanie, skąd taki przypadek? Wycieków brak, wszystko szczelne. Pompa ładnie pracuje. Pedał oraz reszta podzespołów dokładnie sprawdzona.

Jak wyglada procedura wymiany wysprzeglika? Czy przy jego montażu powinien być maksymalnie wciśnięty do pozycji początkowej?

Jakieś pomysły? Spostrzeżenia?

Pozdrawiam serdecznie, czekam na wasze podpowiedzi, opinie.

A dodam jeszcze ze zamówiłem dziś. Owa pompę sprzęgła, pojechałem odebrać ze sklepu, ale była zupełnie inna od mojej, otwory mocujące były zupełnie w odwrotnych mijających, i facet przekazał cały katalog i stwierdził ze jedynie dealer może pomoc. Koszt pompy u dealera £115 + nowy dumper £235, za wysprzeglik zapłaciłem £38


Pozdro!

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl