[C1] Problem z ogrzewaniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: zarathos
AUTOR WĄTKU
dawid9032
 

[C1] Problem z ogrzewaniem

18 sty 2019 15:30

Witam, ostatnio w mojej ceed 1.4 109KM zniknęło ogrzewanie oraz kierunek nadmuchu na korpus. Auto podłączone pod kompa brak błędów. Z brakiem ogrzewania wyszedł taki temat ze temeperatura na liczniku wskazuje 90' a w srodku zimno, zostal wymieniony termostat, plyn, uklad odpowietrzony, komputer podlaczony wskazuje temeperature 102-105' wentylator chodzi a na liczniku 90', w srodku dalej wieje zimne powietrze. Dolny waz zimny termostat nowy sie nie otwiera. Ktos ma moze jaki pomysl. Czy to ze w dalszym ciagu leci zimne powietrze ma zwiazek z tym ze nie mozna zmienic kierunku nawiewu na korpus?

ProMK
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2019 16:37
Lokalizacja: dolnyśląsk
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, Pb 0KM
0, M

Re: Problem z ogrzewaniem

12 gru 2019 17:00

Podepnę się do tematu, gdyż mam podobny problem ogrzewaniem w climatronic 2-strefowy. Wersja kijanki z problemem to C3 rocznik 2015, benzyna.

I teraz ciekawostka: po uruchomieniu, jak się silnik rozgrzewa, to dmucha normalnie ciepłe powietrze po stronie kierowcy i pasażera. Jak juz przejadę ok 20-30 km, to po stronie pasażera dmucha zimne a po stronie kierowcy dmucha ciepłe (ustawienie temp. takie samo na obu strefach). Dzieje się tak niezależnie od tego, czy będzie manual/auto/dual. Jak zwiększę temp. nadmuchu pokrętłem, to jedynie przez chwilę jest cieplejsze po czym znów dmucha zimne. Jedynie na ustawieniu HI czyli na max dmucha gorącym jak z pieca.

3 wizyty ASO KIA nic nie zmieniły. Na forum znalazłem podobne tematy i zawsze problemem był silniczek regulacji temperatury (został wymieniony i nic to nie zmieniło). Jedyny błąd jaki się pojawiał, to uszkodzony czujnik wilgoci na przedniej szybie (zostało naprawione i dalej problem z ogrzewaniem pozostał). Obecnie brak jakichkolwiek błędów, układ sprawdzony i działa "poprawnie" :wink: . W serwisie rozkładają ręce, bo jak twierdzą - nigdy się z czymś takim nie spotkali i nie potrafią postawić diagnozy. Obecnie jestem umówiony do kolejnego ASO, jednak może macie jakieś sugestie co warto sprawdzić, być może uda się znaleźć powody usterki.

AUTOR WĄTKU
krychool1988
 

Re: Problem z ogrzewaniem

15 maja 2021 07:02

Witam, mam identyczny problem w C2 GDI lift, po przejechaniu 20-30 km zaczyna wiać zmiennym , jedynie na nogi dmucha ciepłe . Pomaga tylko max ustawienie na ciepłe . Czy rozwiązał Pan problem ?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z ogrzewaniem

20 maja 2021 20:51

Ze 20 wątków na ten temat jest... :doh:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl