[C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

[C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 11:24

Witam,

W zeszłym tygodniu zapalił mi się check engine. Nie towarzyszył temu żaden odczuwalny objaw podczas jazdy. Pomyślałem, że to jakiś czujnik dał znaka i nie jest to nic groźniego. Jednak ta lampka drażniła mój zmysł estetyczny i postanowiłem coś z tym zrobić.. Check uparcie zapalał się po ponownym zapaleniu silnika, jak również po odpięciu klemy aku (miałem nadzię że to wykasuje checka ;).

Jako prawomyślny obywatel i lojalny użytkownik marki KIA zadzwoniłem do pobliskiego ASO (ok.5km) z pytaniem o koszt podłączenia do komputera.
ASO zaproponowało mi termin na wtorek(jutrzejszy) i cenę 240PLN. Po zapoznaniu się z warunkami zdecydowałem, że jednak nie jestem aż tak lojalnym klientem by dawać się ruchać bez mydła i zadzwoniłem do pobliskiego warsztatu(ok.1,5km). Tam od ręki za 50pln i 10min roboty został wykasowany błąd EGR i na tym zakończyła się moja przygoda z check enginem...

Ta przygoda daje jednak świadomość, że ASO traktuje swoich klientów jak frajerów których można wydoić beż żadnej żenady. Z 1,5 miesiąca temu byłem na 10 rocznym przeglądzie w ASO i na fakturze w wysokości ok 1300pln(wymiana filtrów, oleju, płynu hamulcowego, łączników stab. i poduszek wah. przednich -materiały ekspl. własne) znalazła się między innymi pozycja: wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej: 50PLN (0,2 rbg x195PLN). No żesz kurrrra, specjalista z ASO za 195pln/h netto wymieniał żarówkę tablicy rejestracyjnej przez 12min? Tak klienci przyjeżdżający do ASo to zdecydowanie banda frajerów... :whistle2:
Ostatnio edytowano 14 sty 2019 14:42 przez pioteer, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 11:52

ASO po gwarancji jest naprawdę dla... wybranych :) Owszem- są sprawy, z którymi tylko oni sobie poradzą, ale poza tym to... przegląd po 10 latach?? W ASO? Serio? :)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: [C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 11:59

vonski napisał(a):ASO po gwarancji jest naprawdę dla... wybranych :) Owszem- są sprawy, z którymi tylko oni sobie poradzą, ale poza tym to... przegląd po 10 latach?? W ASO? Serio? :)

serio ;), jeśli miałbym jakiś zaufany warsztat który solidnie ten roczny przegląd zrobi to bym tam jeździł, ale niestety takiego nie mam. Płacąc frycowe za ASO mam nadzieję, że przynajmniej robią to co mają zrobić fachowo. Zresztą te 1kpln na rok to nie jest jakiś przytłaczający wydatek...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: [C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 14:30

Zmień ASO. Nie we wszystkich tak kroją.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 15:17

Pioteer przecież Ty z Gliwic jesteś. Podbij na PW dam Ci namiary na porządnego mechanika.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: [C1] Check engin zapalił się z nienacka.. 2.0CRDI

14 sty 2019 15:40

to napisz tu o dobrym warsztacie z okolicy, może i komuś innemu się przyda :)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl