[C1] trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sampler
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 07 mar 2018 12:03
Lokalizacja: 96-100
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008, S

[C1] trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

11 paź 2018 17:39

Witam
Mam problem z moją kijanką czy to po nocy czy to w ciągu dnia, gdy silnik ostygnie mam problem z odpaleniem auta. Otóż nie chce odpalić za pierwszym razem, lecz za drugim odpala od razu. Problem zwłaszcza po nocy po ruszeniu tak jak by zamulało się auto po wrzuceniu biegu jak by chciało zgasnąć muszę wcisnąć sprzęgło poczekać chwilkę i dopiero wtedy mogę jechać dalej.
Auto niedawno wymienione miało świeczki takie jakie powinno mieć przejechane na świecach ponad 2 miesiące wcześniej nie było takich akcji. Akumulator nie był odpinany check się nie zapalił ani nie zapala - auta jeszcze nie podpinałem pod komputer .Jest gaz, ale wszystko z gazem jest ok byłem u gazownika (gaz z resztą tutaj wykluczyłem za przyczynę).
Biorę pod uwagę filtr paliwa który pozwoliłem sobie zajrzeć za matę nigdy nie było tam nawet zaglądane (sam też jeszcze nie wymieniałem tego sitka) lub któryś z czujników może to czujnik temperatury cieczy gdzie komputer auta odczytuje jako, że auto jest ciepłe i z stąd te problemy z odpalaniem lub może czujnik położenia wałka rozrządu/wała ?

Myślałem jeszcze by kupić specyfik do czyszczenia wtrysków może wtryski się pozapiekały i to by pomogło :( Od czasu do czasu jeżdżę autem na benzynie.

Ma ktoś jakieś pomysły sugestie ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

11 paź 2018 19:37

sampler napisał(a):Ma ktoś jakieś pomysły sugestie ?


:search: w lewym górnym rogu strony wpisując słowo klucz. :hi:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

12 paź 2018 05:25

A ja ci powiem ze chyba przepuszcza ci zawór od LPG który zazwyczaj jest zamocowany na ścianie grodziowej. Auto nie wie na jakim paliwie się uruchamia, dość łatwo to sprawdzić. Wyłącz gaz i przez kilka dzień lub 2 pojeździć trzeba na benzynie jak zacznie odpalać ok to masz odp. Miałem kiedyś też taki objawy tylko w fordzie

AUTOR WĄTKU
sampler
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 07 mar 2018 12:03
Lokalizacja: 96-100
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008, S

Re: trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

12 paź 2018 07:10

Ryba1983 napisał(a):A ja ci powiem ze chyba przepuszcza ci zawór od LPG który zazwyczaj jest zamocowany na ścianie grodziowej. Auto nie wie na jakim paliwie się uruchamia, dość łatwo to sprawdzić. Wyłącz gaz i przez kilka dzień lub 2 pojeździć trzeba na benzynie jak zacznie odpalać ok to masz odp. Miałem kiedyś też taki objawy tylko w fordzie

OK Ryba sprawdzę, ale po pierwsze nie czuć gazu żeby się gdzieś ulatniał, a po drugie normalnie za każdym razem odpala się z benzyny. Instalacja gazowe to pełna sekwencja.

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

12 paź 2018 10:39

Tak samo miałem nic nie śmierdziało też była sekwencja i zawór się nie podczas odpalania zimnego silnika przepuszczał i auto głupiało.

AUTOR WĄTKU
sampler
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 07 mar 2018 12:03
Lokalizacja: 96-100
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008, S

Re: trudne odpalanie na zimnym po nocy i w ciągu dnia

05 gru 2018 07:53

Problem rozwiązany. Wlałem siuwaksu do czyszczenia wtrysków firmy STP jak i dolałem świeżej benzyny ok 20 litrów przejeździłem ok 250 km w różnych zakresach obrotów silnika i problem zniknął i już się nie pojawił. Prawdopodobnie przypchany był któryś z wtrysków. Temat można zamknąć.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl