[C1] Odglosy wibracji z okolicy skrzyni przy ruszaniu pod gorke

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wojmat89
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 03 paź 2018 19:27
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 90KM
2008, Euro 2008

[C1] Odglosy wibracji z okolicy skrzyni przy ruszaniu pod gorke

03 paź 2018 19:37

Witam pierwszy raz kupiłem diesla i nie pokoi mnie dziwne odgłosy w okolicy sprzęgła przy ruszaniu pod gorke albo z dużą ilością gazu. Ruszając pod górkę dodając gaz i puszczając sprzęgła w ostanie fazie słychać jakieś wibracje z okolicy skrzyni czy sprzęgła . Po puszczanie całkowicie sprzęgła odgłosy przechodzą. Przy wolnym ruszaniu spoko i dodaniu gazu po puszczanie sprzęgła wszystko ok. Dzieje się tak tylko przy ruszaniu z większą ilością gazu pod obciążeniem.

Zapraszam do wątku, w którym "nowi" się witają, bo wypadałoby powiedzieć "cześć" forumowiczom. A po przywitaniu zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum, szczególnie punktem 3a. pioter

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Odglosy wibracji z okolicy skrzyni przy ruszaniu pod gor

04 paź 2018 05:23

Szybkie puszczania sprzęgła w momencie puszczania sprzęgłów kiedy mam obciążyć może powodować wi bracje, szczególnie dzieje się tak przy ruszaniu z większą ilością gazu pod obciążeniem, jak sprzęgło jest być wyeksploatwoanemu, się ślizga normalnie, ale jak już załapie to odgłosy przejdą. Dobrze by było dać jakieś konsultacje mechanikowi, bo może już czas wymiany. Tak sobie myśłem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Odglosy wibracji z okolicy skrzyni przy ruszaniu pod gor

04 paź 2018 21:19

pioter napisał(a):Szybkie puszczania sprzęgła w momencie puszczania sprzęgłów kiedy mam obciążyć może powodować wi bracje, szczególnie dzieje się tak przy ruszaniu z większą ilością gazu pod obciążeniem, jak sprzęgło jest być wyeksploatwoanemu, się ślizga normalnie, ale jak już załapie to odgłosy przejdą. Dobrze by było dać jakieś konsultacje mechanikowi, bo może już czas wymiany. Tak sobie myśłem.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhaaaaaaaaaaaaaahaahaahaaaahahaaaaaaaaaaahahaaaaaaaaaaaahahaahaahaaaahaahahaaaaaaahaahaaaaaahaahaahaahaaaaaaa
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 49 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl