maksymalna prędkość ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

kawanagila
 

05 lut 2008 22:46

to nasz kolega hazael na wlasnej skorze zweryfikowal wykres mocy 1.6 crdi :D

Hazael
 

06 lut 2008 07:43

zajcol napisał(a):
wpiszczek napisał(a):
Hazael napisał(a):tylko zastanawia mnie dlaczego kiedyś na IV biegu wskazówka obrotomierza weszła na ponad 5000 obrotów (czerwone pole) a na V biegu jechałem prostą było trochę z górki (obwodnica Białobrzegów kier. Kielce) i wskazówka zatrzymała się na 4 tysiącach miałem luz pod gazem ale samochód już nie reagował.

Jesteś pewien braku blokady?


Blokada, jeżeli jest, to o wiele wyżej. Natomiast weź pod uwagę różnicę szybkości na różnych biegach i związanych z nimi oporów powietrza. Po prostu, opory są już na tyle duże, że brakuje mocy aby jeszcze przyspieszyć. Dokładnie taki efekt mam w Picanto, piąty bieg, 150 na budziku, powietrze pod pedałem, zero reakcji na głębsze wciskanie.


Zgadzam się w całej rozciągłości. Na 100% nie ma żadnego ogranicznika prędkości. V max wyznacza przecięcie wykresu mocy auta z wykresem sumy oporów ;-).


ok, czyli idąć tym tropem jak zchipuję silnik to Vmax automatycznie wzrośnie?
Sprawdzę to w tatkim razie w przyszłym tygodniu :) :mrgreen:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

06 lut 2008 08:29

Hazael napisał(a):ok, czyli idąć tym tropem jak zchipuję silnik to Vmax automatycznie wzrośnie?
Sprawdzę to w tatkim razie w przyszłym tygodniu :) :mrgreen:


Inaczej: jeżeli wzrośnie moc silnika, to większe opory (głównie powietrza) będzie mógł pokonać ;-)
Wojtek Piszczek

wojtaz
 

06 lut 2008 10:53

a ja mam wrażenie, że kolejnym elementem mającym w ceedach duży wpływ na Vmax jest skrzynia. Bo generalnie Pro 2.0CRDi do prędkości powiedzmy 180-190km/h przyśpiesza poprostu rewelacyjnie i czuć, że nie sprawia mu to wysiłku i jeszcze może. Ale z seri tj 140KM nie udało mi się wycisnąć więcej niż 202-205 km/h*. Po chipie na 166KM jest trochę lepiej bo okolice 215-220km/h* - ale tak jak mówię czuć, że silnik jeszcze dałby rade - tylko skrzynia nie ta...

*V osiągnięte oczywiście na "zachodnioeuropejskiej" autostradzie bez ogr. V
** Z obserwacji przekłamanie licznika jest niecoinne niż podawaliście - na hamowni - prędkość rolek - do okolic 100km/h błąd pomijalny, 100-170 ok 5km/h, 170-202 błąd 10 km/h

Escobar
 

06 lut 2008 11:21

wojtaz napisał(a):** Z obserwacji przekłamanie licznika jest niecoinne niż podawaliście - na hamowni - prędkość rolek - do okolic 100km/h błąd pomijalny, 100-170 ok 5km/h, 170-202 błąd 10 km/h


tutaj potwierdzam - jazda licznikowa 120 km/h, GPS - 115/117 km/h

pozdr.

sevi
 

06 lut 2008 17:05

sevi napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=5T4DdFWg0sA&feature=related



Już się chwaliłem :mrgreen:

Olek
 

24 lut 2008 16:41

Dzisiaj "doszedlem" na Autobanie do 190 km/h ... jeszcze by troche pociągnął 8-) Auto stabilne, nic niepokojącego sie nie działo :)

wladz
 

24 lut 2008 17:00

Trochę z górki i delikatnie przekroczyłem 200km/h na od niedawna płatnym odcinku autostrady do trójmiasta.

tomek242
 

24 lut 2008 17:05

bob napisał(a):U mnie, aby delikatnie pokazać Fokusowi gdzie jego miejsce w szeregu, wskazówka przekroczyła 190km/h, ponieważ pod butem jeszcze było miejsce, a obroty dość niskie , myślę że pojedzie spokojnie około 200-210km/h, ale to już po wymianie oleju :P


Obrazek

Hazael
 

24 lut 2008 18:35

<span>tomek242</span> napisał(a):

tomek242 - używanie telefonu komórkowego bez zestawu hf jest zabronione ;)

ben74
 

24 lut 2008 23:01

To ja dorzucę kilka kilometrów od siebie :)
Dziś ustanowiłem swój pierwszy rekord ceedem - 160 km/h. Zaskoczył mnie malutki swoją lekkością bytu i spokojnie poszedłby lepiej, gdyby nie kończyła się odpowiednia do takowej jazdy droga i nie jechałbym z rodziną (czyt. żoną :D )

Criss
 

21 mar 2008 20:55

A ja mam taki kazusik: "Autostrada" Gdansk-Tczew 185km/h pod peda³em 1/3 luzu (przy wciskaniu opór); obroty i prêdkoœÌ stoj¹; to samo testowane w ró¿nych warunkach (tak¿e du¿e "zjazdy" na obwodnicy 3miasta w okolicach Gdyni); ZAWSZE TAKI SAM EFEKT; Na pytanie do sprzedawcy stwierdzi³ on, ¿e to wina ESP (umyœlnie muli silnik przy prêdkoœci powy¿ej 180km/h); Przyznam siê, ¿e bez ESP nie mia³em okazji spróbowaÌ; Auto - 1.6 DOHC 122KM nadwozie hatchback;
Te 185 to mĂłj rekord tym autem i czujĂŞ siĂŞ niepocieszony, gdyÂż juÂż wiĂŞcej NIE CHCIAÂŁ. :( MyÂślaÂłem Âże te 122 koniki pobiegnÂą szybciej niÂż mĂłj poprzedni 1.8TD Mondeo 98' 90KM, ktĂłrym natrzÂąsÂłem 205km/h :D
Pytanie do Was: zale¿y od ESP, czy nie? ew. w czym b³¹d, o opory powietrza do mnie nie przemawiaj¹ przy zjeŸdzie z górki gdy wokó³ lasy :lol:

zajcol
 

21 mar 2008 21:23

Criss napisał(a):A ja mam taki kazusik: "Autostrada" Gdansk-Tczew 185km/h pod pedaÂłem 1/3 luzu (przy wciskaniu opĂłr); obroty i prĂŞdkoœÌ stojÂą; to samo testowane w ró¿nych warunkach (takÂże duÂże "zjazdy" na obwodnicy 3miasta w okolicach Gdyni); ZAWSZE TAKI SAM EFEKT; Na pytanie do sprzedawcy stwierdziÂł on, Âże to wina ESP (umyÂślnie muli silnik przy prĂŞdkoÂści powyÂżej 180km/h); Przyznam siĂŞ, Âże bez ESP nie miaÂłem okazji sprĂłbowaĂŚ; Auto - 1.6 DOHC 122KM nadwozie hatchback;


Jakaœ bzdura z tym ESP. Zreszt¹ dawno ju¿ zw¹tpi³em w sprzedawców w salonach. Ma³o tam ludzi którzy robi¹ to z pasj¹. WiêkszoœÌ traktuje sprzeda¿ samochodów jak sprzeda¿ marchewek albo ziemniaków. Wiedzê maj¹ wy³¹cznie ze szkoleù plus to co sobie sami wymyœl¹ lub ubzduraj¹.

Z twoim problemem udaÂłbym siĂŞ na hamowniĂŞ. ponad 120 konne auto powinno licznikowo "lizaĂŚ" 200km/h. Te brakujÂące 15 km/h to, wbrew pozorom, caÂłkiem sporo bo opĂłr powietrza przecieÂż nie roÂśnie liniowo.

Criss napisał(a):Te 185 to mĂłj rekord tym autem i czujĂŞ siĂŞ niepocieszony, gdyÂż juÂż wiĂŞcej NIE CHCIAÂŁ. :( MyÂślaÂłem Âże te 122 koniki pobiegnÂą szybciej niÂż mĂłj poprzedni 1.8TD Mondeo 98' 90KM, ktĂłrym natrzÂąsÂłem 205km/h :D
Pytanie do Was: zale¿y od ESP, czy nie? ew. w czym b³¹d, o opory powietrza do mnie nie przemawiaj¹ przy zjeŸdzie z górki gdy wokó³ lasy :lol:


TwĂłj licznik w mondeo kÂłamaÂł prawie jak nasi politycy :lol:

Co do tematu, ja rozbrykaÂłem siĂŞ raz do okoÂło 195 licznikowych co odpowiadaÂłoby katalogowym 188 km/h w realu.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21 mar 2008 21:46 przez zajcol, łącznie edytowano 1 raz

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 mar 2008 21:35

Criss, a jakie obroty przy 185km/h?

Criss
 

22 mar 2008 09:21

rawemon napisał(a):Criss, a jakie obroty przy 185km/h?

Sprawdze i napisze, gdy tylko nawierzchnia nieco przeschnie, gdyż jak na razie to mam w swoich rejonach odwilż :evil:

madagaskar1
 

22 mar 2008 13:08

policyjna kia ceed 2.0 CRDI 230 km/h maxs ale to są silniki po tuningu

Criss
 

31 mar 2008 15:25

Nareszcie miałem możliwość sprawdzenia :twisted:
Z tego co przyuważyłem to jakieś 5200-5300obr/min także do czerwonego pola jeszcze troszke zbrakło :evil:
Wiecie czym może być to spowodowane?!
Ps. Na niższych biegach wskazówka śmiało wchodzi na czerwone :D

zajcol
 

31 mar 2008 15:39

Criss napisał(a):Nareszcie miałem możliwość sprawdzenia :twisted:
Z tego co przyuważyłem to jakieś 5200-5300obr/min także do czerwonego pola jeszcze troszke zbrakło :evil:
Wiecie czym może być to spowodowane?!
Ps. Na niższych biegach wskazówka śmiało wchodzi na czerwone :D


Normalka - zdecydowana wiekszość cywilnych samochdów ma na tyle długie przełożenia, że osiąga Vmax zanim dojdzie do odcięcia na najwyższym przełożeniu. W sporcie samochodowym oczywiście sytuacja wygląda inaczej - zależnie od akurat zastosowanych przełożeń.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

31 mar 2008 18:27

Criss, na piątce nie daje rady osiągnąć wyższych obrotów niż 5300?A może jeszcze nie dotarłeś ceeda?

Criss
 

01 kwi 2008 16:15

rawemon napisał(a):Criss, na piątce nie daje rady osiągnąć wyższych obrotów niż 5300?A może jeszcze nie dotarłeś ceeda?

Myślę, że 12kkm to wystarczająca ilość na dotarcie^^

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl