maksymalna prędkość ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

novee
 

Re: maksymalna prędkość ?

03 wrz 2009 09:47

moon napisał(a):1. Nie napisałam, że auto jechało ponad 240. Primo nie miałam włączonego GPS, secundo nie uważam zjazd z G. Św. Anny za miarodajny- zwyczajnie zamknął się licznik i nie dorabiałabym do tego niczego.
2. Novee- moje auto kręci się sporo ponad wartość podana przez Ciebie.


Licznik w Cee'dzie jest do 240. Jak go zamknęłaś, to musiałaś coś w tych okolicach zasuwać.
Zwykły 2.0 CRDi kręci się równo do 5 tys., problem w tym że moc powyżej 4 tys. spada, no chyba że jak u Ciebie jest "przekręcony" softem...

Vmax realny pewnie był z 230-235 i całkiem możliwe. Jak byłem niedawno w serwisie w CZ, namawiali mnie na boxa i dali pojeździć ichnim autem z boxem. Na nowym, pustym kawałku autostrady wyciągnął 223 km/h wg. GPS, a miał tylko boxa.
Ale średnia 168 na A4 mnie przeraża :twisted:

moon
 

Re: maksymalna prędkość ?

03 wrz 2009 10:23

No rozumiem. Mnie przeraża atomowa Apokalipsa, która nastąpi niebawem, ale podobał mi się zawsze "Mad Max"... więc jakoś ujdzie. Ponadto przerażają mnie- dentysta, małżeństwo, sama się przerażam i salceson.

lalas
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 wrz 2009 15:44

a co tu do przerażania, nie rozumiem tylko przebytej drogi z ul. Górnosląskiej do zjazdu na Wrocław, przecież al Górnośląska to kawałek A4, który właśnie prowadzi do Wrocławia lub Krakowa, przypuśćmy że masz na myśli odcinek jakiś 3-5 km, więc to żaden wyczyn, nie raz latałem po tych alejach po 180 km/h co dało by podobną średnią do twojej :D

novee
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 wrz 2009 16:58

lalas wiesz co to jest średnia z odcinka??? Jak na A2 Łódź-Poznań grzałem non stop 180 w nocy, prawie pusto było, to średnia wyszła 143 km/h z autostrady, a przeleciałem tą trasę w 1h 19min.
Jakoś nie kojarzę żeby A4 była luźniejsza, raczej większy ruch szczególnie w dzień. 168 średnią wykręcić na jakichś 180 km, to trzeba wg mnie non stop 200-210 lecieć... A to już trzeba niezłego, hmmmm kozaka...

Franky
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 wrz 2009 17:22

novee napisał(a):lalas wiesz co to jest średnia z odcinka??? Jak na A2 Łódź-Poznań grzałem non stop 180 w nocy, prawie pusto było, to średnia wyszła 143 km/h z autostrady, a przeleciałem tą trasę w 1h 19min.
Jakoś nie kojarzę żeby A4 była luźniejsza, raczej większy ruch szczególnie w dzień. 168 średnią wykręcić na jakichś 180 km, to trzeba wg mnie non stop 200-210 lecieć... A to już trzeba niezłego, hmmmm kozaka...


o ile pójdzie 200-210 :? chyba, że z górki ale potem będzie pod górkę 180-190...

novee
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 wrz 2009 19:48

="Franky"
o ile pójdzie 200-210 :? chyba, że z górki ale potem będzie pod górkę 180-190...

moon ma auto zdrowo "cipnięte" więc 200-210 pewnie bez problemu utrzyma, tylko jak tego dokonać w dzień w normalnym ruchu na A4 to nie wiem. Pewnie ze mało jeszcze w życiu widziałem :oops:

potok
 

Re: czy CRDi 1.6 nadaje się na krótkie trasy ? / 1,6 CRDi czy PB

30 paź 2009 17:16

Noo, zdecydowanie "Mniodek" :)
Straszny ścigacz z Ciebie :) , nie rozumiem dlaczego lekko zanegowałeś moje 225 na pustej drodze, czyżby Twój dudniący szerszeń nie rozwijał tej prędkości ?

novee
 

Re: czy CRDi 1.6 nadaje się na krótkie trasy ? / 1,6 CRDi czy PB

30 paź 2009 19:26

potok napisał(a):Noo, zdecydowanie "Mniodek" :)
Straszny ścigacz z Ciebie :) , nie rozumiem dlaczego lekko zanegowałeś moje 225 na pustej drodze, czyżby Twój dudniący szerszeń nie rozwijał tej prędkości ?


Gdzie ja to negowałem? Ty masz cipniętego, a to inna bajka, raczej nie ma się co dziwić że mój "normalny" tyle nie pojedzie. Na żadnej drodze, jesli nie jest z górki mój szerszeń :twisted: nie poleci więcej niz 210 licznikowe, żeby nie wiem co i nie wiem jak. Jest między 4000-4100 obr.. Nie jest chipowany, zweryfikowany na hamowni, 146KM i 315 Nm. Nie ma po prostu siły żeby było więcej, chyba że z górki i z wiatrem w plecy, to moooooooooże do 215 dobije.

potok
 

Re: czy CRDi 1.6 nadaje się na krótkie trasy ? / 1,6 CRDi czy PB

02 lis 2009 01:19

novee napisał(a):
potok napisał(a):Noo, zdecydowanie "Mniodek" :)
Straszny ścigacz z Ciebie :) , nie rozumiem dlaczego lekko zanegowałeś moje 225 na pustej drodze, czyżby Twój dudniący szerszeń nie rozwijał tej prędkości ?


Gdzie ja to negowałem? Ty masz cipniętego, a to inna bajka, raczej nie ma się co dziwić że mój "normalny" tyle nie pojedzie. Na żadnej drodze, jesli nie jest z górki mój szerszeń :twisted: nie poleci więcej niz 210 licznikowe, żeby nie wiem co i nie wiem jak. Jest między 4000-4100 obr.. Nie jest chipowany, zweryfikowany na hamowni, 146KM i 315 Nm. Nie ma po prostu siły żeby było więcej, chyba że z górki i z wiatrem w plecy, to moooooooooże do 215 dobije.


To "cipnij" sobie aby mieć pewność o czym rozmawiamy. Leciałem na prawie pustej A1 z lekkim bocznym wiatrem 240 licznikowe a 236-237 wg nowego modelu TomToma. Ale i tak uważam, że ceed ma słabiutki współczynnik oporu aero, dlatego lepiej utrzymywać go w zakresie 110-150 km/h na S1 i relaksować się widokami czy rozmową z współpasażerem niż biciem rekordów prędkości na ch.... drrodze (brrzmi srrodze?). CEED-ek to spokojny i europejski samochodzik :)
Latałem Chevroletem po Texasie, tam jest zakaz pomiaru radarowego bez uprzedzeń i doszedłem do blisko 300 km/h - nic szczególnego :cry:

novee
 

Re: czy CRDi 1.6 nadaje się na krótkie trasy ? / 1,6 CRDi czy PB

02 lis 2009 10:13

potok napisał(a):To "cipnij" sobie aby mieć pewność o czym rozmawiamy. Leciałem na prawie pustej A1 z lekkim bocznym wiatrem 240 licznikowe a 236-237 wg nowego modelu TomToma. Ale i tak uważam, że ceed ma słabiutki współczynnik oporu aero, dlatego lepiej utrzymywać go w zakresie 110-150 km/h na S1 i relaksować się widokami czy rozmową z współpasażerem niż biciem rekordów prędkości na ch.... drrodze (brrzmi srrodze?). CEED-ek to spokojny i europejski samochodzik :)
Latałem Chevroletem po Texasie, tam jest zakaz pomiaru radarowego bez uprzedzeń i doszedłem do blisko 300 km/h - nic szczególnego :cry:


A o czym rozmawiamy i po co mam chipować? Żeby sobie udowodnić że chipowany jest mocniejszy i szybszy niż zwykły?

moon
 

Re: maksymalna prędkość ?

02 lis 2009 18:11

i po co mam chipować?

Z różnych powodów.
Np. możesz tak za "cipować", aby ani moment, ani moc nie wzrosła dramatycznie, ale za to zwiększył się zakres użytecznych obrotów, a co za tym idzie auto sprawnie przyśpieszało w trasie w zakresie pomiędzy 1500- 2000 o/min. Prawdopodobnie da to spore oszczędności na paliwie, bez pogorszenia osiągów. Podciągniecie limiterów da np. możliwość przesunięcia maksymalnych obrotów. Rewelacji nie będzie, ale jeżeli auto będzie dobrze pracować do 4600 o/min na np. 5 biegu.
Sumując- dobry mod nie polega na osiągnięciu papierowych, hiper maksymalnych mocy i momentów. Dobry tuner zachowa parametry, teoretyczne parametry na poziomie fabrycznym, ale zwiększy ci o np. tysiąc obrotów użyteczny ich zakres.
Teoretyzując- taka jest różnica pomiędzy dobrym tunerem, a boxem czy madafakatunerem.

Tak teoretyzując dalej- jak myślisz- które auto, w warunkach drogowych, będzie miało lepsze osiągi- ładnie rozwijający moc 140-150 konny modowany samochodzik, czy strzelony koło 2 tysięcy obrotów madafakatjuning przy pomocy czarownego pudełka z wtyczką, u którego hamownia wypluje chwilowe 165 koni?
Teoretyzując dalej- kto zachowa gwarancje?

To tak- atoli "po co cipować". Szczególnie jak można nabyć pirotechniczne pudełko mocy z V-techu:D:D

Teraz- generalizując- mod to nie tylko moc, ale dopracowanie tego, co spatoliła fabryka. Zindywidualizowanie. Dobranie do potrzeb i stylu jazdy. Ave!

novee
 

Re: maksymalna prędkość ?

02 lis 2009 21:42

moon ja raczej wiem po co jest chip i po co jest "pudełko z mocą". Pytanie było związane z kontekstem polemiki z potokiem nt. Vmax seryjnego i chipowanego CRDi.

Jak dla mnie, w moim Cuu'dzie chip to byłby początek zabawy. Już seryjnie silnik "wyprzedza" hamulce i zawieszenie, a nie będę w leasingowanego huczączego szerszenia ładował >= 10 tys., nijak mi taka kalkulacja nie odpowiada :roll:

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 09:27

a u mnie rowne 200km/h (na liczniku)i 3800 obrotow i nic wiecej,jakby go zmulalo i ani km wiecej,efekt pod nogą jakby paliwko odcinalo
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

lewadzki
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 10:15

ja też 200, to stara puma szybciej jedzie :P

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 10:20

tylko ze my te 200 duzo szybciej osiagamy niz stara puma ;)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

lewadzki
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 10:22

no powiem ci , że nie koniecznie do 100 idą łeb w łeb, ale mi zagwostke dałeś...
w weekend wezme oba auta i skocze na obwodnice lub autostrade spr :D

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 10:28

ile na boxie masz hp ?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 10:31

na starcie benzyna powinna byc lepsza bo ma dluzsze przelozenia/obroty,ale pozniej juz bezynka bez wiekszych szans do ropniaka z turbo
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

hacker
 

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 11:12

jeleniak jesteś pewny, że benzynka nie ma szans? Zapominasz, że benzyniaki lubią się kręcić. W ten sposób do 160-170 dociągniemy na 4 biegu, a potem i na 5 bardzo ładnie to autko przyspiesza. 200 mój procek już widział :P

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: maksymalna prędkość ?

05 lip 2011 11:20

mysle ze tak ;) od 160 ropniak odejdzie lepiej,trzeba zrobic spota i potestowac ;)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl