maksymalna prędkość ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

13 lip 2017 15:15

czaru$90 napisał(a):Bo ustawodawca tak stwierdził? :grin: Przypomnę że jeszcze niedawno było 130km/h czy od tamtego czasu wymienili nawierzchnię na autostradach czy te zielone "meblościanki" sprawiły że podniesienie tej prędkość o 10km/h było możliwe? W niemczech te drogi wyglądają bardzo podobnie, a jednak ustawodawca ma odmienne zdanie ;)


Ale żyjemy w Polsce a nie w Niemczech.

czaru$90 napisał(a):No i co w związku z tym? Nie dostrzegasz że społeczeństwo jest co raz bardziej ograniczane przez różne zakazy i nakazy? Informacyjnie rolnik nie ma prawa obsiewać pól swoim ziarnem tylko musi kupić atestowane w centrali nasiennej, ani nie może trzymać trzody na ubój.


To w związku z tym, że prawo jest prawem, a Państwo bez prawa nie istnieje. Nie rozmawiamy o rolnictwie tylko o bezpieczeństwie na drogach.

czaru$90 napisał(a):Ewidentnie nie zrozumiałeś o co chodzi a chodzi o obciążenie i to że jechał w 4 osoby + bagaż. Masa co prawda wrogiem przyspieszenia, ale sprzymierzeńcem przyczepności.Nie zgodzę się też z tym co napisałeś bo auto może mieć te 100KM umożliwiające osiągnięcie prędkości 140km/h i więcej i spoilery będą miały duże znaczenie przy zwiększeniu docisku. Bo docisk zależy od prędkości, powierzchni i kąta względem kierunku przepływu powietrza..


Skoro masa jest sprzymierzeńcem przyczepności to tiry powinny być niewywracalne.... :D to nie masa a środek ciężkości jest decydujący przy przyczepności :) Nie mówię o dokładanych specjalnie spojlerach takich jak w sporcie tylko o tych "ozdobnikach" - bo tym w zasadzie jest to co jest przy zdecydowanej większości cywilnych aut o "normalnej" mocy

czaru$90 napisał(a):... puste autostrady. 8-)


Ale to dalej droga publiczna...

czaru$90 napisał(a):Jakoś tutaj http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=8909&p=176691#p176691 się chwalisz że Twój kadet 89 rozwija zawrotne 170km/h (zapewne z instrukcji wyczytałeś :angel: ) wiec ciekawe komu brakuje więcej wyobraźni mojemu Szwagrowi w aucie z 6 poduszkami, ABSem itd. mknącemu 190km/h czy Tobie w Kadecie z zawrotnymi 170km/h? :scratch_one-s_head: Innych również nie umoralniałeś w tamtym wątku, ale jest róźnica jak ktoś ma 260 a ktoś 2600 postów :whistle2:


Po 1 - tylko krowa nie zmienia poglądów.
Po 2- jakoś nie chwaliłem się gdzie tak jeździłem ;) I nie przypominam sobie by ktokolwiek w tamtym wątku miał tyle rozumu by przyznawać się samemu do wykroczenia.
Po 3 - nie wiem co ma do tego ilość postów i o co CI w zasadzie chodzi.

czaru$90 napisał(a): Dobrze gada Norberto1 :drinks: mam nadzieję że jak założę rodzinę nie będę przewrażliwionym zgredem który we wszystkim będzie widział zagrożenie i niebezpieczeństwo. ps. Uważam że jestem odpowiedzialnym człowiekiem, a z każdego błędu (z tych na drodze również) staram się wyciągnąć wnioski na przyszłość.


Nikt od Papieża nie próbuje być świętszym. I nikt nie jest idealny - ja również, albo może tym bardziej. A kto mnie zna to "Zawalidrogą" też mnie raczej nie nazwie... Ale nie zawsze i wszystkim trzeba się chwalić w internetach... tylko o to mi chodzi. Nie chcę się kłócić bo ani nie o to chodzi, a nie od tego jest to forum. Bardziej chodziło mi o uczulenie Cię właśnie na kwestie tego co zamieszczać w necie a co nie... (znam przypadki, że ludzie po takich "wstawkach" mieli kłopoty, bo się delikatnie mówiąc - sami wkopywali). Pozdrawiam serdecznie :) Szerokości i bezpiecznych powrotów, bo to najważniejsze :drinkingcheers: :drinks: :friends:
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: maksymalna prędkość ?

13 lip 2017 17:51

Jest taka mądra książka Sobiesława Zasady "Prędkość bezpieczna". Ogólnie polecam ją każdemu kierowcy, ale wynika z niej jeden wniosek- prędkość należy dostosować do wielu czynników, a nie ślepo trzymać się przepisów.
Kierowca rajdowy pędzący 200km/h autostradą stwarza mniejsze ryzyko niż telepiący się prawym pasem 80km/h dziadek, który prawo jazdy zrobił za Gomułki, a jego wiedza o przepisach stanęła w latach osiemdziesiątych.

Tapatalk @ Galaxy S7
Obrazek

czaru$90
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

13 lip 2017 18:12

Slowik8609 napisał(a):Skoro masa jest sprzymierzeńcem przyczepności to tiry powinny być niewywracalne.... :D to nie masa a środek ciężkości jest decydujący przy przyczepności :) Nie mówię o dokładanych specjalnie spojlerach takich jak w sporcie tylko o tych "ozdobnikach" - bo tym w zasadzie jest to co jest przy zdecydowanej większości cywilnych aut o "normalnej" mocy

Nie masz racji. Napisałem że większa masa daje lepszą Przyczepność, która w tym wypadku zależy jedynie od siły nacisku(masa*G) wszystkie pozostałe parametry się nie zmieniają (współczynnik tarcia podłoża, średnica koła) A TIRy właśnie dlatego się przewracają bo mają zbyt dobrą przyczepność podłoża i duży moment(ze względu na duże ramię wysoko położonego środka ciężkości) wywraca auto.
Slowik8609 napisał(a):Pozdrawiam serdecznie :) Szerokości i bezpiecznych powrotów, bo to najważniejsze :drinkingcheers: :drinks: :friends:

Tobie również i do zobaczenia na trasie albo spocie :drinks:

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: maksymalna prędkość ?

13 lip 2017 18:30

To nie prędkość zabija tylko nagła utrata jej, jestem bardzo PRO bezpieczny itp. opony, hamulce etc. i co ? jednak zdarzyło mi się pędzić po A1 Gliwice- Żory 190km/h, ale to był 1 maja i generalnie pusta droga, najlepsze jest to że w pewnym momencie byłem jedynym użytkownikiem drogi, to postanowiłem przedmuchać auto : )
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl