Grzanie świec żarowych podczas upałów

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maniako
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 lip 2018 21:28
Lokalizacja: Piła
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Comfort+

Grzanie świec żarowych podczas upałów

29 lip 2018 19:57

Czy świece żarowe przy obecnych upałach powinny uruchamiać się chociaż na chwilę przed startem zimnego silnika ?
Mam od niedawna Ceeda 1,6 CRDI 115km , który rano po odpaleniu na zimny silniku przez kilka sekund ( 2-5 ) nierówno pracuje, po chwili wszystko jest ok.
Mój mechanik zasugerował wymianę świec , wiec tak zrobiłem - teraz wszystkie 4 nowe Denso. Po wykręceniu okazało się ze, aż trzy w ogóle nie działały.
Niestety pomimo nowych świec rozruch zimnego silnika jest dokładnie taki sam jak przed –zero efektu, wiec zrobiłem test: do żarówki przylutowałem kable , po czym jeden do minusa aku drugi przytrzymałem ręką przy nakrętce świecy po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon bez odpalania na w miarę zimnym 3h stał z otwartą maską żarówka nie zaświeciła w ogóle ( żółta ikona na zegarach zawsze zapal asię na chwilę )
Czy to normalne w trakcie upałów , że świecie nie sa w ogóle używane ? czy szukać bezpieczników ( jeśli istnieją ) , przekaźnika od świec ?
jeśli tak to proszę o informację gdzie jest przekaźnik, bezpiecznik bo w skrzynce w komorze takiego brak

Avatar użytkownika
lukas83
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 06 paź 2018 16:38
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

30 paź 2018 19:59

przekaznik znajduje się w skrzynce obok zbiorniczka płynu spryskiwaczy. Stawiam na bezpiecznik który również tam się znajduje.

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

02 lis 2018 16:50

Na forum jest kilka tematów i napisane jest ze zawsze grzeją do temp jak dobrze pamietam 70 stopni.

krzysztof1969
 

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

30 lis 2018 18:30

Nie chcę zakładać nowego wątku bo nie ma to sensu, moje pytanie brzmi dlaczego kontrolka od świec żarowych po włączeniu zapłonu świeci się około 4 s później gaśnie , zwłaszcza w okresie zimowym silnik zapala jakoś dziwnie musi zrobić z pięć obrotów dopiero odpali, trochę go po telepie i wchodzi normalnie na obroty. to jedno. drugie jak w warunkach domowych sprawdzić świece żarowe czy wszystkie są sprawne. kia ceed 1.4 crdi 90 kM 2014 70000 tyś przehulane. W starszym modelu 1,6 crdi 115 kM nie ma takiego problemu tam kontrolka świeci się dłużej. Jak jest w waszych modelach z tego roku. :( :palka:

Avatar użytkownika
lukas83
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 06 paź 2018 16:38
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

30 lis 2018 22:00

długo? widocznie tyle potrzeba. ( przy moim tez parę sek.zalezy jaka temperatura panuje ) Miał kiedyś takie same objawy/myslałem,że swiece itd itd a winowajcą okazał się przekaznik od świec.

krzysztof1969
 

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

02 gru 2018 11:27

Po sprawdzeniu wszystkich połączeń, przekaźników, bezpieczników okazało się że mam wywalone dwie świece,, w przyszły tygodniu bierzemy się za wymianę wszystkich mam zamiar kupić coś takiego https://www.iparts.pl/czesc/swieca-zaro ... tml#100152 :england3: jak jest wasza opinia o tych świeczkach. :scratch_one-s_head:

krzysztof1969
 

Re: Grzanie świec żarowych podczas upałów

05 gru 2018 19:07

świeczki wymienione do kia ceed 1.4 crdi 90 KM z 2014 roku pasują takie https://aparts.pl/partscatalogue/0-250- ... 12011.aspx tylko cena trochę wyższa bo kupowane w serwisie Bosch. :wink:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl