[C1] Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu sprzęgl

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
style
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lip 2018 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

[C1] Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu sprzęgl

25 lip 2018 21:41

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Kii Ceed C1, hb, 1,6 benzyna z 2007 roku o przebiegu 170 tyś. Km.
Autko ok, ale od kilku dni bardzo mnie irytuje dziwny dźwięk z komory silnika - jest to piszczenie jakie np wydaja świerszcze. Na początku myślałem, że to pasek klinowy, ale to nie on bo nachylajac się nad nim głos dobiega raczej gdzieś dalej z silnika. Najciekawsze jest to, że jak depne nawet leciutko sprzęgło to piszczenie ustaje - z tego co zauważyłem to występuje to raczej i na zimnym i na ciepłym silniku. Moim głównym podejrzanym jest łożysko dociskowe/oporowe sprzęgła, ale czy może to być coś innego ? Bo jeżeli to łożysko to jak już je robić to od razu całe sprzęgło. W poprzednim aucie odzywało mi się łożysko dociskowe, ale objawy były takie, że przy redukcji wyższego biegu na niższy było dosyć głośne buczenie.
Mam nadzieję że w moim silniku niema dwumasy ?

Czy może być to coś innego niż łożysko? Nie jestem mechanikiem, ale snuje teorię, że to może jakaś rolka czy pasek albo np pompa wspomagania, który przy naciśnięciu sprzęgła zmniejsza trochę opór/napięcie na niego i piszczenie ustaje?

Będę wdzięczny za odpowiedzi ;)

PatriotaVip
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 kwi 2017 06:57
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum + tempomat ;)

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

25 lip 2018 22:57

Miałem założyć nowy wątek lub kontynuować któryś ze sprzęgłem lecz napiszę tutaj bo również ma to coś wspólnego z reakcją na sprzęgło.

Najlepiej będzie słychać od 00:17 - diesel klekocze po zatrzymaniu się, rozgrzany silnik, lecz jakby mocniej niż zwykle - zauważyłem w sumie od kiedy mam auto lecz coraz głośniej z biegiem czasu. Po wciśnięciu sprzęgła - cichnie i wraca do normalnego klekotania.

Ma ktoś pojęcie co to może być?

https://www.youtube.com/watch?v=9BfTOU2CYhw&
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

26 lip 2018 00:39

https://youtu.be/rYDjLAwI_Ac

Miałem to samo. Leciutkie dotknięcie sprzęgła i cisza. Łożysko oporowe/dociskowe. Sprzęgło miałem w dobrym stanie ale nic to - do wymiany poszedł komplet razem z łapą. Problem zniknął.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

26 lip 2018 11:08

search.php?keywords=sprz%C4%99g%C5%82*&terms=all&author=&attr_id=0&sc=1&sf=titleonly&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
61 wyników, z czego chyba 20 o piskach ze sprzęgła.. Ja bym założył jeszcze ze dwa.. :palka:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
style
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lip 2018 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

26 lip 2018 12:03

@kryzys tak myślałem, że to łożysko... jaki był koszt wymiany u Ciebie kompletu z robocizna ?
U mnie chyba niema dwumasy ?

@Ryba4 użyłem szukajki i na tej podstawie stwierdziłem, że to raczej łożysko natomiast zapytałem też o inne rzeczy... Nie czepiaj się na siłę.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

26 lip 2018 17:46

Kurde nie pamiętam ile dałem za komplet LUKa. Ale łape sprzęgła kupiłem w ASO - 85pln. Za robotę 300pln. Robiłem research w dwóch miastach w których mieszkam i poniżej 500 nigdzie nie zeszli jebańcy. Na szczęście mam swojego machera u którego robię wszystko, z czym sam nie podołam, więc i liczy mnie inaczej hehe.
Dodam jeszcze, że wałczyłem z tym kurestwem długo. Mówię o świerszczach. Smarowałem łapę i psikałem nawet tam za tą gumową osłonę w skrzynie bo mnie mega wkurwiało, że przez łożysko muszę wymieniać całość. Przerobiłem miliard smarów i udało mi się uciszyć świerszcze. Na dwa dni hahahaha. Poddałem się i poszła wymiana.

1.6 nie ma dwumasy, chyba żadna benzyna nie ma.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Piszczenie-odgłos świerszczy ustajacy po naciśnięciu spr

27 lip 2018 14:28

style napisał(a):@Ryba4 użyłem szukajki i na tej podstawie stwierdziłem, że to raczej łożysko natomiast zapytałem też o inne rzeczy... Nie czepiaj się na siłę.

Spoko, tylko potem własnie każdy kolejny user widzi taki ogrom tematów, nie ogarnia więc zakładaj kolejny i kółko się zamyka..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl