P0016

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
GrubixD
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 04 gru 2016 23:13
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009, nie wiem

P0016

01 lip 2018 18:56

Witam, dzisiaj wyskoczył mi blad p0016 i przy każdym hamowaniu i spadku obrotów auto gaśnie, wiem ze są tematy podobne i wiem ze może to być łańcuch rozrządu ale dziwi mnie to bo i stan oleju jest w porządku i nie ma żadnych innych objawów nie ma straty mocy jedynie to ze gaśnie i po zapaleniu na wolnych obrotach albo faluje jak już złapie i silnikiem trzęsie albo od razu gaśnie, miał ktoś podobny problem ? Jest to możliwe ze łańcuch przeskoczył i mocy nie straciłem ? Jest możliwe ze tylko czujnik do wymiany ? A może coś innego ?
Night Kraków Racing

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: P0016

01 lip 2018 20:28

Ja bym na twoim miejscu nie kombinował z czujnikiem tylko sprawdził odrazu rozrząd, temat z tym błędem już istnieje i piszą ze winowajca był rozrząd. Olej może być wporzadku ale jak się już łańcuch rozciągnął lub napinacz nie daje rady to może przeskoczyć. Ja swój ostatnio sprawdzałem jak wygląda po 15tys. i napinacz wyciągnięty n 3 zęby łańcuch ładnie napięty, ale przy obrocie walem potrafił się na tyle cofnąć ze już trochę wisiał, jak dla mnie lipna jest konstrukcja napinacza który ma za duży skok pomiędzy zębami i przy rozciągniętym łańcuchu plus ten luz na napinaczu może on przeskoczyć, dlatego może w silnikach GDI napinacz na o wile więcej zębów bliżej siebie. Sam rozrząd możesz sprawdzić sam jak trochę lubisz pogrzebać, ustawiasz kolo pasowe na znak, pierwszy cylinder w GMP znaki na walkach na przeciwko siebie. Pomiędzy znakami na górnych walkach powinno być 9 ogniw a ogniwo 0 i 10 na znakach. Jeśli cokolwiek będzie nie tak to znaki nie będą ustawione na przeciwko siebie. Kolega ostatnio nie mógł odpalić skody w TSI i wpadł na pomysł aby spróbować na pych, i skończyło się tak ze silnik pękł i coś mu bokiem wyszło :o Jako ze masz gaz odrazu pomiar luzów zaworowych.

ObrazekObrazekObrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
GrubixD
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 04 gru 2016 23:13
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009, nie wiem

Re: P0016

01 lip 2018 21:30

Dzięki jutro będę sprawdzał :)
Night Kraków Racing

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
GrubixD
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 04 gru 2016 23:13
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009, nie wiem

Re: P0016

02 lip 2018 15:43

Obrazek

Rozumiem ze przeskoczył ? Mimo ze mocy nie straciłem ?
Night Kraków Racing

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: P0016

03 lip 2018 11:05

Tutaj http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7296 kolega miał identyczny błąd i auto tak samo się zachowywało jak opisujesz wiec podejrzewam ze przeskoczył tylko u ciebie nie jest problem z brakiem oleju. Jeśli chodzi o moje zdjęcie na którym wisi łańcuch to u mnie nie przeskoczył a zdjęcie pokazuje jak nowy łańcuch zwisa gdy opiera się o zapadkę (4 ząb) zabezpieczająca, natomiast gdy tylko układ dostaje ciśnienie tłok napinacza go napina.Jest to normalne ponieważ pomiędzy tłokiem a zapadka jest pewien luz.

dejmieno
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 gru 2017 13:17
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska

Jaki czujnik położenia wału korbowego.

19 wrz 2018 11:17

Cześć,

Podpinałem ostatnio samochód pod komputer i pokazało mi błąd p0016 czyli czujnik położenia wału korbowego. Postanowiłem go zdemontować i wyczyścić wtyki (przynajmniej mam nadzieję, że to był czujnik położenia wału ;) ). Niestety problem z błędem nie zniknął a samochód nadal "dziubnie przy przyśpieszaniu". Tak więc postanowiłem wymienić na nowy czujnik jednak jest ich mnóstwo więc proszę was o weryfikację czy ten model będzie dobry.

Samochód KIA Pro Ceed 1.4 77KW 2007 r.
Czujnik: https://www.iparts.pl/czesc/czujnik-pol ... tml#100249

Czy ten czujnik będzie ok czy może lepiej zainwestować w coś lepszego.

Mam jeszcze pytanie na boku, czy uszkodzony czujnik położenia wału korbowego może wpływać na spalanie?

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Jaki czujnik położenia wału korbowego.

19 wrz 2018 13:35


dejmieno
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 gru 2017 13:17
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska

Re: Jaki czujnik położenia wału korbowego.

19 wrz 2018 14:55

Dzięki wielkie za linka.

Mam nadzieję, że to nie sprawka rozrządu bo wymiana nowego łańcuszka to pewnie około 2 tys.

U mnie objawy nie są tak drastyczne jak w tych dwóch tematach. Samochód gdy wcisnę but w podłogę to podczas przyśpieszania najczęściej na 2 lub 3 biegu "dziubnie" tak jakby trochę szarpnie na obrotach około 3 - 4 tys. a później jedzie normalnie.

No nic najpierw kupię i wymienię ten czujnik samemu a jak to nie pomoże to pojadę do mechanika żeby sprawdził ten rozrząd. Bo rozumiem, że samo rozebranie silnika żeby sprawdzić rozrząd to mechanik sobie trochę policzy.

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Jaki czujnik położenia wału korbowego.

19 wrz 2018 15:29

Wystarczy zdjąć pokrywę zaworów i zobaczyć jak mocno wyciągnięty jest napinacz, nowy wychodzi na 3 zęby pow. 5 do wymiany oraz sprawdzić jak ustawione są znaki, roboty na ok. 1 godz. przy okazji można pomierzyć luz zaworowy. Rozrząd 2 tys to chyba w aso, poza graty ok.700-800zl plus olej i filtr oraz robocizna , jak robiłem swój to w ASO za robociznę chcieli 700zl natomiast mechanik skasował mnie 300 :)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl