Docieranie silnika benzynowego

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Grzech
 

17 cze 2008 20:41

<span>sensor</span> napisał(a):jeszcze trochę to WSPÓLNIE dojdziemy do takich wniosków że wydamy instrukcje jazdy ceedem Very Happy



muśle ze juz mozemy :D

zajcol
 

18 cze 2008 07:33

wpiszczek napisał(a):każde wyraźne przyspieszanie należy poprzedzić redukcją biegu (nawet o 2-3 przełożenia, np. z 6 na 3), co będzie zdrowsze dla układu napędowego i skróci czas rozpędzania."


Pełna zgoda i tylko o to mi chodzi.

Mrowa
 

18 cze 2008 20:51

ahh dzisiaj pierwszy raz od tysiaca kilometrow wsisnalem pedal gazu do konca :) krecilem silnik do niecalych 5tys obrotow, moje pierwsze wrazenia z tym silnikiem 1.6 sa pozytywne lecz nie rewelacyjne :) mam nadzieje, ze od tego momentu motor jest dotarty na 100% i praca na wyzszych obrotach mu nie zaszkodzi

Sensation
 

18 cze 2008 21:26

............

Pewnie ze mu zaszkodzi! zeby nie zaszkodzilo trzeba jezdzic jak najwolniej (max 60km/h), i caly czas na 5 biegu, tak aby dostawal jak najmniej paliwa. oczywiscie bez zbednych nagłych wciśnięć pedału gazu. jesli jezdzisz inaczej, albo z czasem zacznie sie dlawic bo zacznie go zalewać, albo będzie dostawal tyle paliwa, ze bedzie mial wysoką temperature spalania, co bardzo niekorzystnie wplywa na kondycje i zywotnosc silnika benzynowego, który nie jest przystosowany do jazdy w ogóle.

Innymi słowy, najlepiej postawić auto w duzym pokoju i pokazywać gościom i sie chwalić ze sie ma, a nie jezdzic w ogole, nie bedzie sie psul i bedzie sluzyl Ci do Twojej smierci...

ehhh musiałem... nie bijcie :roll:

fryzjer
 

20 cze 2008 14:04

Widzę że dyskusja jest dość gorąca tak więc postanowiłem się przyjrzeć dokładnie jak zmieniam biegi... czasem przy 2,5 czasem przy 3 tyś obrotów wszystko zależy od jazdy, biegu, itp jednak staram się zmieniać biegi na wyczucie (nigdy tak abym czuł że się męczy), dodam że z przyzwyczajenia bardzo szybko zmieniam biegi (spadek o ok 0,5 tyś obrotów).

zbyniug
 

20 cze 2008 21:12

Staram się nie przekraczać póki co 3 tys. ale dopiero 30 km na liczniku ;)

darecky
 

20 cze 2008 22:16

zbyniug napisał(a):Staram się nie przekraczać póki co 3 tys. ale dopiero 30 km na liczniku ;)


To Ty Chłopie wcale nie ujeżdżaj tego niemowlaka tylko na noc pod kołderkę połóż :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dla niego na razie każde obroty mogą być niebezpieczne :lol: :lol: :lol:

Kubeusz
 

23 cze 2008 08:05

zbyniug napisał(a):Staram się nie przekraczać póki co 3 tys. ale dopiero 30 km na liczniku ;)

Ty zacznij normalnie jezdzic...
No moze nie krec go do odcinki caly czas ;)

zbyniug
 

23 cze 2008 20:10

Kubeusz napisał(a):
zbyniug napisał(a):Staram się nie przekraczać póki co 3 tys. ale dopiero 30 km na liczniku ;)

Ty zacznij normalnie jezdzic...
No moze nie krec go do odcinki caly czas ;)


Swoją drogą ciężko przekraczać 3 tys. jadąc w korku i zatrzymując się na światłach (chyba, że na jedynce):cry:
Na szczęście przewietrzyłem autko w weekend na trasie :D

krisder
 

23 cze 2008 20:39

Jadąc dziś nówką z salonu parę razy mnie poniosło i troszkę go pogoniłem.
Po włączeniu na komputerze chwilowego spalania jakoś mi przeszła ochota na kręcenie silnika powyżej 4 tyś. Raz że głośno a dwa bałem się że na wyświetlaczu pokaże się wynik 3 cyfrowy przed przecinkiem.

_alek_
 

23 cze 2008 22:11

<span>krisder</span> napisał(a):Po włączeniu na komputerze chwilowego spalania jakoś mi przeszła ochota na kręcenie silnika powyżej 4 tyś. Raz że głośno a dwa bałem się że na wyświetlaczu pokaże się wynik 3 cyfrowy przed przecinkiem.


I po co było z komputera korzystać?? "Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.."
Ostatnio edytowano 24 cze 2008 00:05 przez _alek_, łącznie edytowano 1 raz

Kubeusz
 

23 cze 2008 22:41

_alek_ napisał(a):I po co było z komputera korzystać?? "Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal..

O to to. Trza ustawic na srednia, albo dystans pozostaly do tankowania i po sprawie :)

Grzech
 

24 cze 2008 08:01

:)

najlepie na dacie :) wtedy juz nic nie kuje w oczy :) :D

krisder
 

24 cze 2008 15:02

_alek_ napisał(a):
<span>krisder</span> napisał(a):Po włączeniu na komputerze chwilowego spalania jakoś mi przeszła ochota na kręcenie silnika powyżej 4 tyś. Raz że głośno a dwa bałem się że na wyświetlaczu pokaże się wynik 3 cyfrowy przed przecinkiem.


I po co było z komputera korzystać?? "Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.."


Dzięki za radę!
Przełączyłem tak jak poradzili inni i rzeczywiście pomogło.

krisder
 

24 cze 2008 15:05

Nie starajcie się mi wmówić że Wy na początku nie bawiliście się komputerkiem bo nie uwierzę. Ja po prostu wcześniej takiego "bajera" nie miałem

Olek
 

24 cze 2008 15:17

Ja także mialem ustawione srednie spalanie, ale po co to komu, pali tak i tyle jak jade i ile wleje, wiec ustawilem na dystans jaki moge przejechac ... polecam 8-)

krisder ... nie mow mi tylko ze zawsze bedziesz zmienial ponizej 4 tys. :lol: piszesz ze go "pogoniles" ... pogonic to auto to znaczy 5-6 tys :wink:

Kubeusz
 

24 cze 2008 15:40

Olek napisał(a):krisder ... nie mow mi tylko ze zawsze bedziesz zmienial ponizej 4 tys. :lol: piszesz ze go "pogoniles" ... pogonic to auto to znaczy 5-6 tys :wink:

Na 3 biegu! Elegancko wtedy smiga :D

Olek
 

24 cze 2008 16:10

3 bieg moj ulubiony, troche maly silnik u mnie, ale i tak mam radosc jak na trojce ciagne do 5 tys. :)

krisder
 

24 cze 2008 17:41

krisder ... nie mow mi tylko ze zawsze bedziesz zmienial ponizej 4 tys. :lol: piszesz ze go "pogoniles" ... pogonic to auto to znaczy 5-6 tys :wink:[/quote]

Pewnie masz rację, tylko weż pod uwagę fakt że ja jestem z 5% przedziału wiekowego i to bliżej górnej granicy(prawo jazdy z 1978r). Kiedyś w młodości to ja swoim Trabantem śmigałem. Obrotomierza nie miałem ale jak się rozbujałem do całych 100km/h........

xedo
 

24 cze 2008 18:54

a mnie najbardziej wkurza to odcięcie na 1i2 biegu nie :evil: ... ale od 4 tys idzie fajnie silniczek niżej też nieźle się wkręca szkoda ze turbo to nie jest no ale...:-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl