pedał sprzegła i dziwny dżwięk

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

13 gru 2011 21:27

No i po naprawie. Odwiedziłem ASO u Ligasa celem diagnozy co tam u mnie piszczy i ile będzie mnie to kosztować. Obawiałem się , że konieczna będzie wymiana sprzęgła. Okazało się jednak inaczej. Powodem owego piszczenia było brak smarowania na prowadniku łożyska oporowego. Diagnoza wraz z operacją trwała 30 min. Byłem naprawdę zdumiony gdy Pan Małecki oznajmił mi , że jest już po naprawie i wszystko działa jak trzeba. :ha

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

13 gru 2011 23:27

outro napisał(a):No i po naprawie. Odwiedziłem ASO u Ligasa celem diagnozy co tam u mnie piszczy i ile będzie mnie to kosztować. Obawiałem się , że konieczna będzie wymiana sprzęgła. Okazało się jednak inaczej. Powodem owego piszczenia było brak smarowania na prowadniku łożyska oporowego. Diagnoza wraz z operacją trwała 30 min. Byłem naprawdę zdumiony gdy Pan Małecki oznajmił mi , że jest już po naprawie i wszystko działa jak trzeba. :ha


Łapa sprzęgła posmarowana smarem i naprawione sprzęgło? ;-)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 gru 2011 15:41

Nie to nie łapa sprzęgła , ale prowadnik łożyska. Grunt , że nie piszczy.
Nie wiem jak oni tam zajrzeli ale byli w stanie stwierdzić , że sprzęgło jest
w dobrej kondycji. U mnie piszczało coś w okolicy łapy sprzęgła podczas duszenia i popuszczana pedału sprzęgła co już opisywałem. Działo się tak na włączonym jak i wyłączonym silniku. Z czasem zobaczymy na jak długo owa naprawa zda egzamin.
Jeśli coś się zmieni to na pewno tu o tym napiszę. Na razie działa.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 gru 2011 16:25

outro napisał(a):Nie to nie łapa sprzęgła , ale prowadnik łożyska. Grunt , że nie piszczy.
Nie wiem jak oni tam zajrzeli ale byli w stanie stwierdzić , że sprzęgło jest
w dobrej kondycji. U mnie piszczało coś w okolicy łapy sprzęgła podczas duszenia i popuszczana pedału sprzęgła co już opisywałem. Działo się tak na włączonym jak i wyłączonym silniku. Z czasem zobaczymy na jak długo owa naprawa zda egzamin.
Jeśli coś się zmieni to na pewno tu o tym napiszę. Na razie działa.


Jak widzę, mechanicy są niezłymi magikami :D
Przez małą dziurkę z boku skrzyni posmarowali "prowadnik"??? (co to takiego jest ?) łożyska oporowego. I jeszcze potrafią wmówić klientowi, że coś takiego naprawdę zrobili :D
Nie wiem, śmiać się czy płakać z poziomu fachowości Panów mechaników? Może lepszą karierę zrobiliby, występując na scenie np.; w kabarecie :)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 gru 2011 17:10

hmmm. Sam już nie wiem co mieli na myśli z tym prowadnikiem. Ze skrzyni wychodzi taki wałek i sądziłem że o to im chodzi. Jak by chodziło o łapę to tak to by nazwali. No to faktycznie jakiś kabaret chyba. No to i ja się pośmieje :ha Przypuszczam , że ceed widząc serwis sam się naprawił bo jak by coś zrobili to bym zabulił a tu bez kosztów się obeszło. Hmmm to dopiero kabaret :lol:

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lut 2012 10:28

Przy każdym wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła mam ciche pyknięcie.Co to może być?
Chciałbym dodać, że to kliknięcie jest przy zapalonym i niewłączonym silniku.

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

22 kwi 2012 21:15

U mnie, możliwe, że już to opisywałem, pojawiał się jęk/wycie przy ruszaniu i odpuszczaniu pedału sprzęgła, czasem też przy zmianie biegów, szczególnie przy redukcji. Zgłaszałem to kilka razy w ASO, odpowiedź oczywista - nic takiego nie stwierdzono, aż w końcu, przy ostatnim przeglądzie, miesiąc temu, stwierdzili, że sprzęgło jest do wymiany i będzie robione na gwarancji. Przebieg 36 000 km. Czekałem miesiąc, aż sprzęgło przyjdzie, zrobili...to teraz szarpie przy ruszaniu i redukcji biegów. Tzn nie rusza płynnie tylko jakby skokowo, auto całe się trzęsie. Nie wiem co to za akcja. Jakieś pomysły?

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

23 kwi 2012 12:50

Kurcze u mnie jest podobnie tzn. szarpanie przy ruszaniu. Trzeba dodać ciut więcej gazu żeby w miarę płynnie ruszyć. W poprzednim aucie miałem dokładnie to samo a finałem tego objawu było uszkodzenie docisku sprzęgła? Czy mam się zacząć bać ? :)

PS. Na co dzień jeżdżę różnymi innymi autami i w każdym z nich sprzęgło chodzi jak masło. Coś z tymi sprzęgłami w kijach jest nie tak.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

23 kwi 2012 19:22

Koledzy ja też tak miałem , że mi szarpało. Wkurzające to było w kokach jak trzeba było co chwilę ruszać i hamować :/ . Objawy ustały po interwencji opisanej powyżej w ASO.

AUTOR WĄTKU
hegemon156
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

01 maja 2012 11:52

Wszelkie odgłosy i wibracje podczas wciskania sprzegla świadczą że cos jest nie tak z tą czescią. Takie usterki jesli sprzeglo nie jest spalone muszą być usunięte na gwarancji. tak jest w innych markach. Radze zgłosić się do serwisu i zażądać naprawienia samochodu.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

13 maja 2012 20:02

U mnie podobnie. Podczas hamowania silnikiem i jazdy na wstecznym lekkie hmm "świerczenie" jak to ktoś nazwał. Widzę, że dotyka to praktycznie każdego, bardzo dziwne, że przez tyle lat tego nie naprawili. Póki co tematu z serwisem nie zamierzam przerabiać i odpuszczam. Jeśli z czasem problem będzie narastał to dopiero powalczę.
Jest Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl