Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

29 cze 2013 20:22

marek_z napisał(a):http://www.kiaownersclub.co.uk/forum/topic1759_post89399.html#89399

Ktoś pisze, że jest nowa aktualizacja oprogramowania, która ma rozwiązać nasz problem. Czy ktoś z Was może to potwierdzić?

Marek


Potwierdzam, że jeszcze tego nie ma. ;)

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

30 cze 2013 00:35

http://vtech.pl/katalog/logo/Kia_Venga_ ... PS_box.png
Widział to ktoś? Oczywiście to wykres z podwoziowej, przydałby się taki z silnikowej.
Przyznam, że od kiedy mam box'a nie zdarzył mi się brak mocy w przedziale od 2000 obr.min. Stała mniej więcej ~0,3s zwłoka nadal jest, ale to cecha małych turbodoładowanych silników, bo turbina musi się rozkręcić.
Ostatnio edytowano 01 lip 2013 15:01 przez motto, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 08:06

pawelo napisał(a):Dobra już sprawdziłem, gość w Irlandii ma ceed'a z 2013 i też ma ten ból.


Venga z Belgii (jojo1284) też jest z tego roku. Widać, że KIA montuje wadliwe silniki w nowych samochodach bez zażenowania...

Marek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 15:48

marek_z napisał(a):Widać, że KIA montuje wadliwe silniki w nowych samochodach bez zażenowania...


A skąd ten wniosek? Ktoś już stwierdził, że to silniki są wadliwe?

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 16:12

szczur75 napisał(a):
marek_z napisał(a):Widać, że KIA montuje wadliwe silniki w nowych samochodach bez zażenowania...

A skąd ten wniosek? Ktoś już stwierdził, że to silniki są wadliwe?

A nie są? Są. Stwierdzili to posiadacze. Instrukcja mówi, że należy utrzymywać, czy też starać się utrzymywać obroty w zakresie od 2000 do 4000 obr./min. Jeśli przy 2300 obr./min po wciśnięciu pedału gazu, auto raz reaguje natychmiast a za drugim razem po 3-5s to jest to cecha silnika, czy jednak wada? Podpowiem, 1,4 CVVT normalnie reaguje na pedał gazu już przy połowie wartości momentu, przy którym 1,4 CRDI potrafi zlagować. Ja póki co obszedłem problem box'em, ale wolałbym, aby to było załatwione przez ASO, niestety te ma związane ręce, bo komputer nie wykazuje błędów, a centrale Hyundaia i KIA albo mają w dupie, albo nie wiedzą co z tym zrobić.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 17:23

Z całym szacunkiem: jeśli
motto napisał(a):obszedłem problem box'em
a twierdzisz, że to są :
marek_z napisał(a):wadliwe silniki
to nie do końca masz pojęcie o czym mówisz.

Gdyby wada była w mechanice silnika to zmiana softu nie pomogła by.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 18:39

Komputer jest częścią silnika, jakby go wyjąć to ten nie odpali. Wadliwy program sterujący to wada jednostki napędowej jakbyś na to nie patrzył, czyli wadliwa konstrukcja silnika. Smutne jest to, że aby móc bezpiecznie jeździć po drodze muszę na własny koszt naruszając gwarancję modyfikować charakterystykę silnika (w żadnym momencie modyfikowane ciśnienie nie przekracza maksymalnych wartości podanych przez producenta). Przy czym jest to obejście problemu, bo problemem jest część oprogramowania odpowiedzialnego za turbinę, jej geometrię dokładnie rzecz ujmując, co mogę napisać z blisko 100% pewnością po zabawach na hamowni z wpiętym komputerem logującym wszystkie parametry. Ja problem obszedłem na około, bo nie chciałem rozbebeszać komputera, ale wystarczy poprawić geometrię turbiny, aby bez zwiększania mocy maksymalnej uzyskać lepsze efekty od moich.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 19:23

motto napisał(a):Komputer jest częścią silnika


Nie.

A kluczyk jest tez częścią silnika? :ha

Bo przecież:
motto napisał(a): jakby go wyjąć to ten nie odpali




motto napisał(a):Wadliwy program sterujący to wada jednostki napędowej jakbyś na to nie patrzył, czyli wadliwa konstrukcja silnika.


Patrzę, patrzę i nadal widzę, że konstrukcja silnika a oprogramowanie sterujące nim to dwie różne rzeczy.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 19:31

Czepiasz się, czy mi się wydaje? Auto ma wadę, której producent/gwarant nie chce, nie umie usunąć.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 20:02

Nie ważne co jest spieprzone, ma być naprawione i tyle i niech nikt nie wciska więcej kitu, że auta są sprawne, bo nie da się nimi normalnie poruszać kiedy usterka już się ujawnia!

Możliwe, że w Belgii problem rozwiązano, będziemy obserwować...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 21:48

motto napisał(a):Czepiasz się, czy mi się wydaje?



Nie czepiam się.


To jest bardzo smutne jak się zachowujesz. Rzucasz oskarżenia motywując je jak kilkulatek.
I tylko czekasz jak tłum nie do końca rozumiejących Cię poprze.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 21:56

szczur75 napisał(a):
motto napisał(a):Czepiasz się, czy mi się wydaje?

To jest bardzo smutne jak się zachowujesz. Rzucasz oskarżenia motywując je jak kilkulatek.
I tylko czekasz jak tłum nie do końca rozumiejących Cię poprze.

Jasne. Zauważ, że ja swój problem rozwiązałem. W d... mam Hyundaia i KIA. Więcej nie kupię, nauczka na przyszłość. Mówiąc krótko wziąłem sprawy w swoje ręce. I jakbyś nie raczył zauważyć, to tu tez są ludzie mający ten sam problem.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 22:00

motto napisał(a):Jasne. Zauważ, że ja swój problem rozwiązałem.


Zauważyłem.

motto napisał(a):W d... mam Hyundaia i KIA


Trudno nie zauważyć, choć można podyskutować.

motto napisał(a):Więcej nie kupię, nauczka na przyszłość.


To sprzedaj i nie pitol farmazonów.

motto napisał(a):I jakbyś zauważył, to tu tez są ludzie mający ten sam problem.


Zauważyłem. Jakoś uważnie czytam ten wątek.

pawelo napisał(a):Możliwe, że w Belgii problem rozwiązano, będziemy obserwować...


Urban legend??

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 22:16

Koniec prywatnych wycieczek - jeszcze jedna pyskówa i dam odpocząć od forum. Merytorycznie proszę!
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2013 22:21

pioter napisał(a):Merytorycznie proszę!



Sterownik silnika nie jest częścią silnika. :idea:

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

02 lip 2013 06:57

szczur75 napisał(a):
pioter napisał(a):Merytorycznie proszę!

Sterownik silnika nie jest częścią silnika. :idea:


Zupełnie nie rozumiem dlaczego to moje stwierdzenie wywołało taką reakcję. Dla mnie jako laika (może się mylę) sterownik silnika jest integralną częścią nowoczesnego silnika. Nie twierdzę, że to usterka/wada mechaniczna. Oprogramowanie silnika (jeśli to faktycznie w nim leży problem) odpowiada w 100% za jego pracę w przeciwieństwie do kluczyka stacyjki.
KIA mając sygnały o problemach nie powinna sprzedawać aut z tym silnikiem dopóki nie poradzi sobie z problemem bo zwyczajnie sama prosi się o dodatkowe kłopoty.

Co do sygnałów z Belgii...mam nadzieję, że ten gość ostatecznie potwierdzi, że problem jest rozwiązany, a ponadto podzieli się z nami informacjami co zostało zrobione.

Pozdrawiam,
Marek

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

02 lip 2013 08:40

Gość z Belgii napisał:
For the problem, kia didn't tell me what it was but they make an engine re-programming. I don't have more detail and i'm not in mechanic so i'm unable to understand. But they take the car for 3 weeks and when the give me back, there was 470 km in addition to the total mileage.


Oczywiście trzeba poczekać na ostateczne potwierdzenie ale jeśli to prawda, że jego auto jest sprawne to będzie oznaczało, że to kwestia mapy silnika.
KIA przejechała jego samochodem 470km przez 3 tygodnie więc jak widać poświęcili trochę czasu i wysiłku, żeby go sprawdzić. Mam nadzieję, że za tym pójdzie jak najszybsza aktualizacja oprogramowania dostępna dla wszystkich.

Pozdrawiam,
Marek

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

02 lip 2013 18:05

Jeśli się okaże, że faktycznie jest już wszystko ok, to żeby się nie okazało, że podzlecili jakiejś firmie tuningowej zmodyfikowanie mapy. Nasze serwisy (czyt. polskie) raczej się nie wykażą taką wspaniałomyślnością.

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

03 lip 2013 07:13

Hmm....z tego co zrozumiałem to problemem zajęła się KIA Belgia, a nie lokalny serwis. Mam nadzieję, że na bazie tych doświadczeń stworzą aktualizację dostępną dla wszystkich...ale ile to potrwa?? Mam nadzieję, że wyrobią się jeszcze przed nadejściem zimy :).

Marek

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

03 lip 2013 08:53

Dziś dostałem wiadomość od wspominanego przeze mnie użytkownika KIA z Belgii. Napisał, że serwis poinformował go, że aktualizacja którą mu zainstalowali była już dostępna tydzień lub dwa przed tym jak zwrócili mu samochód. Przez ten czas pewnie testowali go w różnych temperaturach, żeby sprawdzić czy działa jak trzeba.
Także Panowie, piszcie lub dzwońcie do serwisów KIA. Ja już wysłałem maila.

Marek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl