sprzęgło, głośno uderza podczas zasprzęglania

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
boe666
 

sprzęgło, głośno uderza podczas zasprzęglania

22 sie 2007 20:45

Witam, Kia ced CRDI 1,6 90KM. Uzywam od konca czerwca, 7 tys km, Mam problem z bardzo glosnym sprzeglem. otóz auto niby nowe, ale jak wbijam 1 i chce ruszac, slychac uderzenie w skrzyni, niezaleznie jak bardzo sie staram zrobic to plynnie. To samo jest na innych biegach. (BTW tak samo mialem w Maluchu dawno temu). Dodatkowo, dziwna sprawa. Jade sobie powoli w korku ruszam na jedyce, wysprzeglam, chce wlożyć dwójke, jednak zanim to zrobie slysze i czuje udrzenie w skrzyni. Sprzeglo nadal wcisniete, predkosc 15-2 (choc to nie ma znaczenia, czy jest 5 czy 30 km/h). Poprostu przy wcisnietym sprzegle, jak auto sie ledwo toczy to próba lekkiego przesuniecia lewarka w strone biegu pierwszego czy drugiego (klasyczna redukacja w przypadku 1 biegu) slychac w skrzyni uderzenie.
Nie wiem czy to normalne, halasy sa coraz glosniejsze. Ostatnio w serwisie byly jeszcze znosne, totez Pan z serwisu stwierdzil ze tak ma byc, co juz mnie zdziwilo. Jezdze tez nowa Kia rio (110KM crdi) i takich halasów poprostu nie ma (15 tys przejechane).

Prosze o info jak u was chodzi sprzeglo i skrzynia i czy owe halasy wystepuja.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
boe666
 

?

22 sie 2007 21:52

Napiszcie prosze jak w waszych ceedach dziala sprzeglo, i czy to co opisalem to norma, czy tez nie.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

22 sie 2007 23:31

witaj. Moim zdaniem nie jest to prawidlowe. Jezdzilem czterema egzemplarzami i zaden nie mial takich objawów. W moim tez nic takiego sie nie dzieje. Moze inny serwis cos zaradzi? Moze ktos mial cos podobnego w innym modelu Kii i sie odezwie. http://www.ceed.fora.pl/ moze tu cos wiedza? Nie ryzykowalbym jazdy. Lepiej zeby nie zmielilo skrzyni Assistance i niech go wezma na warsztat. pozdr.

AUTOR WĄTKU
boe666
 

23 sie 2007 01:05

Dzięki za info. Na drugim forum już napisałem.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

23 sie 2007 19:24

Wyglada to na zle wyregulowane sprzeglo... a moze synchronizator w skrzyni pada. Tez jezdzilem kilkoma i w kadnym tego nie wyczuwalem, odsprzeglanie odbywalo sie zawsze plynnie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sie 2007 21:14

e panowie/chlopaki moze sie czepimy jednego fora bo widze ze wszedzie to samo:D:D:D:D:D:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

02 sty 2009 19:56

Odgrzewam temat ponieważ u mnie się pojawił ten problem. I pytanie czy ktoś ma jeszcze podobny objaw?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

03 sty 2009 13:53

Dawno temu o tym pisałem, też czasami mam lekie uderzenie podczas wbijania 1 biegu, ale od jakiegoś czasu tak jakby wolniej wbijam ten 1 bieg dojeżdżając do skrzyżowania i jest ok :)
Na razie się tym nie przejmuje, poza tym skrzynia działa ok, dlatego też nie interweniuje w tej sprawie, spróbujcie może u was to pomoże, jeśli jednak nie to u was te stukanie jest na bardziej zaawansowanym poziomie.
Ja zauważyłem te stuki jak miałem przebieg w okolicach 8 tysi, teraz mam 38 tysięcy i nic bardziej złego się nie dzieje, także na razie jeżdżę :wink:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

03 sty 2009 14:05

Muszę sprawdzić jak jest u innych użytkowników SW 1,6
Ktoś chętny z takim autem z KRK?

AUTOR WĄTKU
menka2061
 

04 lut 2009 11:53

witam
w moim cee'die rĂłwnieÂż stuka sprzĂŞgÂło. w tej chwili przejechane 20tyÂś km
stuki byÂły juz po 6 tyÂś km byÂłam w serwisie ale powiedziano mi Âże widocznie ten typ tak ma i chyba musiaÂłam trafiĂŚ akurat na felerny samochĂłd . oni nic z tym nie zrobiÂą kazali dalej jeÂździc i obserwowaĂŚ.
a to dalej stuka , coraz gÂłoÂśniej :(

AUTOR WĄTKU
Daru
 

04 lut 2009 11:57

U mnie 11 kkm na liczniku i cisza.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

04 lut 2009 13:10

moje 5 groszy

jak jeżdziłem ceedem D to może nie słyszłem ale ewidentnie czułem pukanie pedału sprzęgła w nogę (miałem świezo rozwalone kolano-więc noga czuła mocno)-był watek o t ym może to ma jakis związek -typu koło 2 masowe???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
matyk
 

04 lut 2009 13:41

U mnie sprzęgło cicho chodzi od nowości. Przelatane 17 000 km.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Do diagnozy

16 maja 2009 14:34

Wczoraj przy okazji wymiany łączników stabilizatora zgłosiłem dziwne dźwięki przy zasprzęglaniu (trzeszczenie). Okazało się, że nie ma możliwości usunięcia tego z zewnątrz(myślałem o przesmarowaniu jakiejś linki), a ponadto słychać przy wciskaniu pedału jakiś dziwny dźwięk (coś pyka).
Wtedy skojarzyłem, że przy wciskaniu pedału sprzęgła odczuwa się jakby lekki opór w połowie wciskania (jakby jakaś linka była załamana). Ponadto jak jadę z otwartym okienkiem i przejeżdżam obok jakiejś ściany, czy reklamy (ekran), to słyszę dziwny odgłos przy przyśpieszaniu (jakby dzwoniące zawory) - chyba bliskość ekranu powoduje odbicie dźwięku i słyszalność takich odgłosów - może miał ktoś podobną przypadłość w swojej kijance?
Decyzja kierownika serwisu-rozbieramy sprzęgło, diagnoza, części i naprawa.
Termin umówiony na 26.05. Zobaczymy. :?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Fred
 

16 maja 2009 20:08

ja mam problemy z wrzucaniem biegów - wsteczy oraz redukcja do 2 i 1.
W serwisie nie stwierdzili nic nie prawidłowego chociaż tak się zastanawiam czy nie jest to wina oleju w skrzyni - teraz w lecie jest o wiele lepiej.

AUTOR WĄTKU
falco83
 

16 maja 2009 20:19

chłopaki ten temat był już poruszany i powiem wam, że ja mam tak samo...
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... ki+skrzyni

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

16 maja 2009 23:42

Ja to mam już wszystko na raz tzn.:
-stuki,
- to co napisał zucio1 czyli

<span>zucio1</span> napisał(a):słyszę dziwny odgłos przy przyśpieszaniu (jakby dzwoniące zawory

ale nie muszę przejeżdżać koło ekranów czy ścian, poza tym

- "piszczenie" odczuwalne także na dźwigni zmiany biegów przy zwalnianiu pedału sprzęgła, mniej wiecej w połowie wysokości, i tak mniej więcej 1 na 5 zwolnień. Zgłaszałem to ostatnio na przeglądzie, chyba nic konkretnego nie zrobili, bo umówiłem się, że następnym razem przejadą się ze mną i posłuchają. W każdym bądź razie przez 2 tygodnie był spokój, a potem znowu to samo.

AUTOR WĄTKU
marko
 

17 maja 2009 11:30

:( po 40kkm czekałem i dalej to samo , to znaczy jest uderzenie prawie zawsze i dodatkowo coś słychać podczas hamowania silnikem - na początku po zmianie biegu, niedługo przegląd i sprawdzimy o co chodzi :?:

AUTOR WĄTKU
umfas
 

Stuk puk przy wrzucaniu 1

23 maja 2009 11:04

Witam!
Moze i ja coś dodam od siebie. Mam przejechane 4,5 tys km i słyszalne oraz odczuwalne na drążku zmiany biegów stuki podczas wrzucania 1. Powiem więcej, trzymając wcisnięte sprzęgło wrzucam parę razy jedynke (lub próbuję to robić) i slyszę oraz czuję stukot. Pojawiło się to dosyć niedawno ale wydaje mi się ,że ten problem dotyczy większej liczby aut - co zresztą widać po postach powyżej. Chyba nie pozostaje nic innego jak narazie czekać czy problem się nasili...

pozdrawiam
Luke

AUTOR WĄTKU
krolik_pw
 

23 maja 2009 12:40

koledy miałem coś takiego pisałem niedawno o rozwiązaniu problemu w innym temacie: http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?p=64770 przez pewien czas nie przejmowałem się tym zjawiskiem ale jak usłyszałem jakiś dziwny dźwięk to pojechałem do serwisu tam wymienili mi na gwarancji łożysko i docisk sprzęgła - co opisałem w temacie do którego podałem linka.

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl