wymiana silnika w ceed

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mazifox
Dopiero co...

Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 99KM
2012, S

wymiana silnika w ceed

15 maja 2018 09:35

Hej,

Posiadam ceed'a JD benzyna 1.4 rok 2012. Silnik do wymiany (pokrzywione zawory, misa olejowa porysowana, napinacz zle 'napial') po przejechaniu 60 000km.

Koszt remontu > koszt uzywanego silnika G4FA

Pytanie moje jest następujące, na allegro jest mnostwo silnikow g4fa, z roznych rocznikow..

Ktory bedzie na 100% pasowal do mojego auta? z tego co sie orientuje to na pewno z tego samego ceeda oraz i30, ale na przyklad czy z vengi z 2012 tez bedzie ok?

z gory dziekuje za pomoc.

e:

troszke dla potomnych:

silnik w venga z 2013 ma kod katalogowy z56412bz00
silnik w ceed jd 2012 ma kod katalogowy z61812bz00

wszystkie schematy do silnikow mozna znalezc tutaj :

https://kia.7zap.com/en/eur/

najlepiej wpisac VIN.

z tego co przegladalem, wiekszosc sie pokrywa, sa jakies roznice ale.. sam niestety na autach sie nie znam.

Kazdy sprzedawca na allegro zarzeka sie ze G4FA nawet z roku 2008 bedzie pasowal do ceeda z 2013 (jeden nadmienil tylko ze roznica jest w rozdzielaczu wody czy cos w tym stylu).

Nikt w ASO nie jest w stanie powiedziec czy silnik ten mozna zastapic wymienionym wyzej z Vengii.
Jeden Pan w ASO zauwazyl ze silnik G4FA z 2010 nie pasowal do auta z 2012 roku bo byla inna glowica.

Nowych silnikow juz nie da sie kupic (przynajmniej w ASO) a ich koszt wynosil 20 000zl.

e2: na ww. stronie 7zap po wpisaniu VIN otrzymujemy informacje nt kodu silnika jaki w danym aucie powinien sie znajdowac.

Przydac sie to moze przy zakupie uzywki w celu sprawdzenia czy zakupiony silnik i jego kod = numerowi VIN o ktory nalezy poprosic sprzedawce przy zakupie.
Dzieki temu mozna sprawdzic czy otrzymany silnik jest z faktycznie auta jakie deklaruje sprzedawca, a tym samym jesli byly jakies wpisy w ksiazce:

a) sprawdzic czy nie jest poszukiwany :D
b) jesli byl serwisowany w ASO to sprawdzic przebieg o ile trafimy na milego Pana z ASO..

e3:

wspominalem ze opcja remontu jest drozsza (ASO) ale po milionie telefonow do sprzedawcow z allegro, nikt nie okazal sie rzetelny, kazdy ma problem albo z wyslaniem vin, albo z wyslaniem nr silnika, przebieg w jednym silniku w tygodniu numer 1 wynosil 20 000, w tygodniu numer 70 000.. a jak juz dostane vin to sie okazuje ze silnik wcale nie jest tak jak sprzedawca mowil z ceed'a tylko okazuje sie ze z i30, no zalamac sie idzie :D

gisio
V kolumna

Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: OPTIMA 2.0 GDI PHEV 2016, XL+LPK+TEC (205 KM)

Re: wymiana silnika w ceed

15 maja 2018 19:48

Masz auto z 2012 roku więc przy prawidłowym serwisowaniu powinno być na 7-mio letniej gwarancji- no chyba , że przekroczyłeś limit 150 tys km?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Magikrealista
Kierownik zmiany

Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

15 maja 2018 22:08

gisio napisał(a):Masz auto z 2012 roku więc przy prawidłowym serwisowaniu powinno być na 7-mio letniej gwarancji- no chyba , że przekroczyłeś limit 150 tys km?

Nawet jeśli przekroczył to czy KMP nie powinno zareagować ? Jeśli w tak nowym aucie silnik się sypie...

Ryba4
Nadworny błazen

Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

16 maja 2018 02:01

Kolega kupił auto z przebiegiem 55kkm i zrobił całe 5kkm, więc na blacie wisi 60 kkm. Pytanie jak było auto serwisowane i dlaczego zostało sprzedane przy przebiegu 55kkm. Co KMP powinno a czego nie, to KMP wie najlepiej, a powinien to przede wszystkim nowy użytkownik zadbać o serwis, aktualność przeglądów i wpisów w KG, a potem przyjrzeć się historii auta i poprzedniego właściciela. Słowo klucz - rękojmia. Importer nie jest odpowiedzialny za głupotę i zaniedbania serwisowe użytkowników. Mało to w PL klientów, co po zakupie do ASO zgłosili się 1 raz dopiero jak z silnika zaczęły dochodzić dziwne odgłosy, a na blacie było już 100kkm ??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mazifox
Dopiero co...

Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 99KM
2012, S

16 maja 2018 21:52

Gwarancji brak z mojej głupoty, a właściwie komisu od którego auto nabyłem - nie ma to w tym momencie znaczenia i nie chce o tym pisać jako, że sprawa trafi do sądu na dniach.

Możemy wrócić do mojego pytania :)? Aczkolwiek sam sobie chyba w większości już odpowiedziałem :p da się jakoś sprawdzić jeszcze taki używany silnik, który już jest zdemontowany? (poza porowaniem kodu silnika z tym co według vin wyszło z fabryki?

Możecie rozwinąć skrót kmp :D? bo jedyne co znajduję to Komenda Miejska Policji :P

Dzięki Panowie.

Gizmo121
Koordynator Regionalny

Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

16 maja 2018 21:57

mazifox napisał(a):Możecie rozwinąć skrót kmp :D? bo jedyne co znajduję to Komenda Miejska Policji :P

:yah: :yah: :yah: :yah: dobre ....my znamy ten skrót jako Kia Motors Polska :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Magikrealista
Kierownik zmiany

Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

16 maja 2018 22:18

Ja myślałem że kolega ma go od nowości stąd moje zdziwienie....Mam nadzieję że wygrasz w sądzie z tym bydłem komisowym. ;-)

AUTOR WĄTKU
mazifox
Dopiero co...

Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 99KM
2012, S

17 maja 2018 11:24

Witam ponownie, orientujecie się czy silnik z tego i30 pasowałby :)? (link jako przykładowy, silnik byłby z innego auta ale chodzi o model)

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i ... dcc53bbb68

albo z tej vengi ?

https://www.copart.co.uk/lot/31031878

silnik jest g4fa, w vendze moc 90km ale to podobno jest sterowane przez komputer.. :drinkingdrunk:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów