Lekkie wycie na wstecznym

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Lekkie wycie na wstecznym

10 lut 2014 21:18

Nie wiem, czy rozpoczynam w dobrym dziale, ale... Przy cofaniu, przy lekkim wciśnięciu sprzęgła słychać takie jakby wycie, czy buczenie. Ma to miejsce tylko na wstecznym, tylko na lekkim wciśnięciu sprzęgła. Nie wiem, mam dziwne wrażenie, że 1y raz usłyszałem ten dźwięk po wymianie kół na zimowe, przy czym początkowo dźwięk był jakby bardziej słyszalny faktycznie na kołach zimowych, teraz jest też słyszalny na letnich. Na zimę mam alufelgi Dezent ze stosownymi podkładkami, wsio jak trzeba. Co o tym myślicie? Czy to sygnał przyszłych kłopotów ze sprzęgłem, czy skrzynią może? W ASO Lee w Pozaniu, oczywiście mówili, żeby się nie przejmować, ale dziwne to trochę. Pozdrawiam:)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

11 lut 2014 01:21

sparrow777 napisał(a):W ASO Lee w Pozaniu, oczywiście mówili, żeby się nie przejmować, ale dziwne to trochę.


Faktycznie, bardzo dziwne. ;)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Lekkie wycie na wstecznym

11 lut 2014 15:54

Generalnie przy jeździe do tyłu w każdym aucie słychać jakby wycie - spowodowane jest zapewne przełożeniem biegu wstecznego.Nie jest ten dźwięk głośniejszy im szybciej jedziesz? Myślę, że to norma.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

11 lut 2014 16:04

No właśnie kiedy jadę szybciej, mocniej puszczam sprzęgło i wtedy znika. Pojawia się przy samym ruszaniu w tył, na takim "małym" półsprzęgle, że tak to ujmę.

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

15 lut 2014 17:42

Mi z powodu huczenia sprzęgała na wstecznym wymienili sprzęgło na gwarancji.

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

15 lut 2014 18:21

A jaki miałeś przebieg i ile lat miało auto? Ja jak zgłaszałem to w serwisie, to spotykałem się z odpowiedzią typu nie martwić się tym.

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

15 lut 2014 19:50

@zucio1. To nie jest tego typu dźwięk, wiem, o co chodzi w dźwięku sprzęgła na wstecznym. To jest nienormalne wycie, buczenie. Nie zawracałbym taką oczywistością głowy na forum.

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Lekkie wycie na wstecznym

19 mar 2014 20:59

sparrow777 napisał(a):A jaki miałeś przebieg i ile lat miało auto? Ja jak zgłaszałem to w serwisie, to spotykałem się z odpowiedzią typu nie martwić się tym.

Sprzęgło wymienili na trzecim przeglądzie. Przebieg poniżej 60 kkm.

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lekkie wycie na wstecznym

19 mar 2014 22:14

Tez mam takie objawy i wygląda na to, że siada łożysko oporowe. U mnie już tak głośno pracuje, że lada dzień będę musiał pewnie wymienić cały komplet sprzęgła.
Jak zgłaszałem to w Interbisie przy drugim przeglądzie to najzwyczajniej w świecie wypięli się na mnie.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl