Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
LukasAnfield
Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lut 2018 22:33
Lokalizacja: Siemianice
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

27 lut 2018 12:50

Witam wszystkich.

Mam na imię Łukasz, lat 25.. no dobra, 34 ;] i jestem razem z żoną posiadaczem Kijanki Cee'd kombi, 2013, 1,6 CRDI, 128KM.
Autko sprowadziliśmy z Niemiec tydzień temu. Zastanawialiśmy się pomiędzy Astrą w hatchbacku i Cee'dem,
później zerknęliśmy na Kijankę w kombi i na Astrę w kombi i... dalej już wiecie :)

Bezapelacyjnie wyglądem rozjechała nas Kia, do tego wyposażenie miało również bardzo duży wpływ na decyzję.
Ta druga generacja Cee'da baaardzo mi się podobała ale nigdy nie przypuszczałem, że będę jej posiadaczem.

Naprawdę wygodnie się śmiga, mam odniesienie do kilku aut, bo wcześniej miałem hondę civic z 1994 roku ;)
taka taczka na ziemniaki ;) ale wtedy w 2008 roku to było moje auto marzeń i nadal łezka mi się kręci jak ją wspomnę :)
Później w Anglii była Astra I w kombi - no comment ;) Potem Mondeo 2.0 benz z 2002r - petarda, wir w baku ;) dobre osiągi,
pełna elektryka, super wygodna, wysadziłem silnik w kosmos ;) przyszedł potem czas na Astrę H hatchback 2005/6 1.6 benzynka -
bardzo przyjemna, zwrotna, ekonomiczna i wygodna.
Powrót do PL i przesiadka do Mitsubishi Colta 2006r 1,3 benz mojej żony - kolejna taczka na ziemniaki i piasek na budowę ;)
w międzyczasie latałem Laguną teściów z 2011r, 2.0 dCi. - jak na diesla to super osiągi. Wersja z nagłośnieniem BOSE - kocham muzykę
i jest to istna przyjemność jazdy i głośnej muzy w tym aucie. POLECAM te nagłośnienie. Auto wersja liftback. Kombi ładniejsze ;) jak dla mnie,
ale ładnie wytłumione, dobrze radzi sobie z nierównościami na drodze. Spalanie przyzwoite. Wyposażenie bardzo bogate. Generalnie udany model.

No i przyszedł czas na nasze auto w końcu i jak już wiecie to także diesel. Spalanie póki co lekko ponad 5L / 100 km.
Własnie jadę dziś wymieniać koła na zimowe bo u nas na pomorzu dosłownie Biegun Północny ;]
Niby w systemie wpisane, że spokojnie można 15" ładować, teraz jest na 16" alu ale już przymierzaliśmy raz te 15" i się okazuje, że NIE PASUJĄ!
Wersje 128KM ma większe zaciski i koła 15" nie pasują do tego auta. Także uprzedzam jesli ktoś ma taką wersję i będzie chciał wstawić 15" felgi.

To chyba na tyle.
Poniżej kilka zdjęć jeszcze z Niemiec.
W PL stoi właśnie zasypana tym białym g....m ;)

Auto mi się baaardzo podoba, z zewnątrz i wewnątrz.
Planuje delikatne kosmetyczne zabiegi i tutaj pytanie, bo szukam i szukam ale ciężko mi znaleźć:
jakieś oświetlenie, np lampy zewnętrzne z LEDami czy po prostu akcesoria fajne tuningowe do Cee'da,
ktoś zna stronkę, coś poleca? Byłbym wdzięczny.

A i najwazniejsze pytanie - Czy Wasze Cee'dy też mają w reflektorach takie niby ryski?
wewnętrzne? w obydwu w tych samych miejscach. Schizuję się, że to pęknięcia ;)
Dajcie znać :)

Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"You can do anything you set your mind to."

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

27 lut 2018 13:25

mam C1, ale to na lampie to są mikropęknięcia przynajmniej u mnie taka była diagnoza ( jest to widoczne jak lampa jest czysta i strumień światła je podświetla ) ? , bo chciałem to spolerować - niestety nie da się. Polecam zabezpieczyć lampy folią.
Autko super !
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
LukasAnfield
Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lut 2018 22:33
Lokalizacja: Siemianice
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

28 lut 2018 09:07

Dzieki :)) Z tego co widze to obydwa "pekniecia" wygladaja identycznie, zaczynaja sie w tym samym miejscu i koncza tez. Ksztallt jest taki sam. Przypadek? ;) Widzialem w necie reflektor do Ceeda tez z tskimi kreskami. Cholera wie czy to pekniecie czy taki styl. Szukam teraz po miescie takiej kijanki i porownam ;) tylko cholera jak na zlosc nigdzie zadnej nie widze a jak upatrzylem Ja do kupna to nagle cale miasto jezdzi Ceedami ;)
"You can do anything you set your mind to."

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

28 lut 2018 11:15

Witaj, nie baleś się brać sztuki z Niemiec? :-) Jaki przebieg ma? :spoko: Mam nadzieję że dobrze go sprawdziłeś przed zakupem. :wink:
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
LukasAnfield
Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lut 2018 22:33
Lokalizacja: Siemianice
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

28 lut 2018 12:21

Siemanko ! :)

Sprowadził ją nam znajomy, który się zajmuję ściąganiem aut z Niemiec.
Wcześniej ściągnął nam Colta, spędził w Niemczech 2 dni, oryginalnie pojechał po Yarisa,
ale stwierdził, że się nie nadaje, obczaił jeszcze 2 auta, które mu zaproponowaliśmy i też odradził,
znalazł żonie Colta i była z niego bardzo zadowolona. Tania eksploatacja, wymiany płynów,
nic się w aucie generalnie nie psuło. Pełna elektryka, 2006r. Dalej byśmy nim jeździli gdyby nie
19 mies córeczka :) Auto 3drzwiowe przy dziecku to dla mnie porażka ;)

Tak więc mamy pełnie zaufanie do gościa. Ma własną firmę i już kilkanaście lat działa na rynku.
Obadał auto przez net, zadzwonił, umówił spotkanie, ogarnał autko na miejscu,
przygotował papiery kompleksowo itd, sprowadził je na kołach do Polski,
zrobił nam przegląd i wymienił podstawowe płyny itd. Olej itp wiadomo.
Na przeglądzie zero uwag. Autko w stanie idealnym. Z zewnątrz i od wewnątrz.
Jest pare niedociągnięć ale to sprawdzimy na wiosnę - teraz jak otworzyłem klapę bagażnika
a była odwilż a potem przymrozek to rynienka ( nie wiem jak to się fachowo nazywa więc
nie śmiać się proszę :P ) między uszczelką od bagażnika a lampą tylną, tam jest taka rynienka,
FUCK! najlepiej jak pokażę zdjęcie :D

Obrazek

mogłem tak od razu ;)
w tym miejscu cała ta strona była pokryta lodem.
więc coś przecieka. z drugiej strony zero śladu. suchutko.
To narazie ten 1 mankament no i te "pęknięcia" na reflektorach ale już jestem spokojny
bo wszystkie reflektory, które znalazłem na allegro i inne zdjęcia w necie przedstawiają te same rysy czyli
musi to być taki EFEKT fabryczny ;)
I tak zapewne sprawdzę jakąś Kijankę na mieście żeby mieć 100% pewność :D

BTW. Przebieg 147000.
"You can do anything you set your mind to."

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

28 lut 2018 19:40

Dałbyś jeszcze vin z ciekawości to by się historię zobaczyło w systemie kia.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

01 mar 2018 11:34

Ta rynienka właśnie po to jest, żeby tamtędy woda z dachy spływała i wypływała poniżej klapy na zderzak. Zobacz że po lewej stronie uszczelki jest to co ma być zabezpieczone czyli otwór, a po prawej jest "środowisko". Widocznie krzywo stałeś i wszystko spływało prawą stroną a nie lewą, a że pogoda jest jaka jest to zamarzło. Nalej wodę w szczelinę między dachem a klapą bagażnika i zobacz którędy leci...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

01 mar 2018 12:27

Dokładnie rynienką się nie przejmuj. Miło słyszeć że są jeszcze takie dobre egzemplarze do kupienia za granicą, przebieg spory więc wiadomo że prawdziwy. Oby dobrze służył. :hi:
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
LukasAnfield
Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lut 2018 22:33
Lokalizacja: Siemianice
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Po prostu fajna Kijanka w kombi :)

01 mar 2018 22:32

Ryba4 napisał(a):Ta rynienka właśnie po to jest, żeby tamtędy woda z dachy spływała i wypływała poniżej klapy na zderzak. Zobacz że po lewej stronie uszczelki jest to co ma być zabezpieczone czyli otwór, a po prawej jest "środowisko". Widocznie krzywo stałeś i wszystko spływało prawą stroną a nie lewą, a że pogoda jest jaka jest to zamarzło. Nalej wodę w szczelinę między dachem a klapą bagażnika i zobacz którędy leci...


Aha. Dzięki za wyjaśnienie :) Sprawdzę motyw z wodą jak się zrobi cieplej ;) Póki co u nas dochodzi do -15 i nawet zrezygnowałem z wymiany żarówek ;]

Magikrealista napisał(a):Dokładnie rynienką się nie przejmuj. Miło słyszeć że są jeszcze takie dobre egzemplarze do kupienia za granicą, przebieg spory więc wiadomo że prawdziwy. Oby dobrze służył. :hi:


Dzięki :) Mam nadzieję, że tak będzie :) Póki co zero zastrzeżeń co do strony technicznej auta :)

Yankee napisał(a):Dałbyś jeszcze vin z ciekawości to by się historię zobaczyło w systemie kia.

Zarejestrowałem się właśnie na Kia.com i szukałem o Vinie. Żeby mieć pełen raport trzeba wykupić dostęp ;)
Nie ma nic za darmo. Chyba, że masz dojścia albo wiesz gdzie sprawdzić pełną historię?
"You can do anything you set your mind to."

Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl