[C2FL] GT 2017 by lobo

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

[C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 13:53

Planowałem od pewnego czasu przesiadkę z C2 Pro na GT. W końcu udało się :yah:

Mogę teraz stwierdzić, że mój poprzedni C2 Pro 1.6 GDI to było dobre auto, ale zdecydowanie brakowało mu mocniejszego silnika. GT to jest to :icon_biggrin:

Data odbioru z salonu: 2017-08-08
Aktualny przebieg: 5700 km
Wersja: GT 2017 + lakier biały perłowy + oklejony dach :icon_biggrin:
Opony letnie: fabryczne Michelin Pilot Sport
Opony zimowe: Continental WinterContact ts 850 225/40R18

Początkowo zamówiony był z panoramicznym dachem oraz datą odbioru w listopadzie 2017. Otrzymałem jednak informację, że pojawiła się możliwość wcześniejszego odbioru. Na GT byłem już mocno napalony :icon_biggrin: więc chętnie skorzystałem. Upewniłem się jeszcze tylko, czy będzie dokładnie taki jak zamawiałem (ponieważ miałem pewne przeczucie w tej kwestii). Podczas odbioru okazało się, że jest to wersja bez panoramicznego dachu. Sytuacja zrobiła się "nieprzyjemna", jednak udało się dojść do porozumienia i w zamian za kilka "bonusów" postanowiłem odebrać GT w takiej wersji w jakiej był (szczerze mówiąc to gdybym miał dalej czekać to odebrałbym go i tak nawet bez "bonusów"). Jednym z nich było oklejenie dachu na koszt salonu. Co do samego oklejania to podpatrzyłem u foxx76 oklejenie spojlera i oprócz oklejenia dachu dodałem u siebie podobne rozwiązanie.

Wrażenia odnośnie GT są, w moim przypadku, porównaniem głównie do poprzedniego C2 Pro. W niektórych kwestiach może być przez to całkowicie odmienne od osób, które przesiadły się z innego mocnego auta (lub nawet mocniejszego jak foxx76) .

Silnik: Jestem zachwycony jego pracą. Duży moment obrotowy w "dosyć" szerokim zakresie robi swoje. Do tego wcześnie wstaje i zupełnie nie czuję turbodziury. Odnośnie spalania to jest dokładnie takie jakiego się spodziewałem (choć niewątpliwie "znacznie" większe niż w poprzednim aucie). Odcinek 14km z domu do mojego biura to średnie spalanie w zakresie od 8,5 do 13 (przeważnie 11 - 12).
Co do dźwięku silnika/wydechu - nie jest tak źle jak to niektórzy opisują. Potrafi "strzelić z wydechu", podczas dynamicznej jazdy słychać dźwięk zaworu spustowego. Fakt, że to wszystko jest dosyć ciche/stonowane, a w środku auta (z powodu niezłego wyciszenia) niewiele słychać z pracy wydechu. Dźwięki wydawane na zewnątrz auta są już bardziej "mięsiste" IMHO wystarczające. Nie podoba mi się za to dźwięk z głośników w trybie GT. Widzę 2 możliwe przyczyny takiej mojej oceny dźwięków silnika/wydechu: albo jest to spowodowane moim punktem odniesienia (C2 Pro), albo KIA coś zmieniła w tej kwestii (może będzie kiedyś okazja zweryfikować to na jakimś zlocie).

Skrzynia biegów, sprzęgło: Lewarek pracuje z lekkim oporem, posiada krótki skok. Przełączanie biegów jest dosyć precyzyjne i nie haczy (w C2 Pro biegi można było zmieniać jednym palcem, ale skrzynia lubiła przyhaczyć przy dynamicznej jeździe). Sprzęgło posiada dosyć krótki skok, nie jest zbyt twarde - dla mnie w sam raz.

Hamulce: Czytałem, że już poprzednio były całkiem skuteczne. Dodatkowo po FL pojawiły się większe tarcze hamulcowe. Znalazłem się już raz w moim GT w sytuacji podbramkowej, jednak dzięki skuteczności hamowania (na suchym) wszystko zakończyło się dobrze. Brakuje mi tylko elektrycznego hamulca postojowego (niby takie rozwiązanie nie bardzo pasuje do klasy GT, jednak było dla mnie mega wygodne w poprzednim aucie).

Zawieszenie: Względem poprzedniego auta jest sporo sztywniejszy/twardszy. Pewniej się prowadzi. Mogę pokonywać zakręty z większą prędkością, ale też wszystkie dziury są znacznie bardziej odczuwalne (nawet nie chcę wiedzieć jak bardzo byłyby odczuwalne w twardszym aucie - bo jak wynika z innych relacji: GT jest zestrojone całkiem rozsądnie względem komfortu).

Fotele: Ładne, podgrzewane z napisem RECARO :biggrin: Szkoda tylko, że dla mnie wygodniejsze były w poprzednim C2 Pro.

Wyposażenie: Dachu panoramicznego niestety nie mam. Skrętnych xenonów - nie chciałem. W poprzednim aucie miałem problem z lampą, który skończył się wymianą na inną sztukę. Nawet nie chcę wiedzieć jaki jest czas oczekiwania oraz koszt lampy ze skrętnym xenonem. Nie chciałem też systemu ratunkowego. Dołożyłem tylko do lakieru, oraz alarmu. Wszystko pozostałe, jak to w wersjach po FL, jest już na pokładzie. Nawigacja z usługami TomTom daje radę. Narzeczona jest zadowolona z podgrzewanego fotela :icon_biggrin: Dla mnie w zimie może przydać się podgrzewana kierownica (choć raczej sporadycznie bo w 90% "ciepły" parking podziemny). Podoba mi się kierownica, jest mała, ścięta u dołu, grubsza niż w C2 Pro. Fajne jest dodatkowe podświetlanie powitalne w klamkach (w lusterkach też jest, ale to już miałem w poprzednim). Podoba mi się wygląd "centralnego wyświetlacza" w trybie GT (szkoda, że nie można tego włączyć oddzielnie od "dźwięku GT"). Brakuje mi wbudowanego dysku na mp3 (na co zapewne WhiteSmurff ponownie poleci Spotify :icon_biggrin: ), oraz regulowanego podłokietnika (opisałem to w wątku mojego starego C2 Pro). Zauważyłem też, że w moim GT szyby z tyłu są przyciemnione tylko trochę, w C2 Pro były przyciemnione "solidnie" - nie było widać z zewnątrz, czy ktoś w środku siedzi (może to różnice nie wynikające z GT, tylko Ceed vs Pro Ceed - jak to też zdążył już nadmienić WhiteSmurff).

Problemy: Jak do tej pory pojawił się jeden drobny. Podczas włączania kierunkowskazu w prawo, czasami słychać "chrzęst" (prawie jakby manetka się łamała). Jeżeli będzie się to powtarzać to podjadę do serwisu (nie chcę ułamać manetki :icon_biggrin: ).

Wrzucam kilka zdjęć zrobionych "na szybko" na myjni w drodze na spotkanie z klientem. Kiedy tylko pojawi się okazja zrobię lepsze i podmienię, ewentualnie dodam w nowym poście. Lubię jeździć moim GT i lubię na niego patrzeć (szkoda, że nie mam domu z przeszkloną ścianą do garażu :biggrin: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
WhiteSmurff
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 12 maja 2017 09:21
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 PRO, 1.6T Pb 267KM
2014, GT XL

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 14:35

pierwszy! :mrgreen: i jeszcze raz gratulacje! ładny, ładny, widzę że przez pierwsze 3 miesiące go nie oszczędzałeś (5k kilometrów zrobione) ;)

orientuje się ktoś czy jest jakaś różnią między skrzynią biegów w C2 a C2FL? pytam bo jak dla mnie skrzynia jest tylko zadowalająca i mało precyzyjna po przesiadce z HC. Co do foteli może to kwestia twardości (fotela) i/lub zawieszenia? Jak dla mnie siedzenia są naprawdę dobre i dobrze trzymające na bokach.

Jak pisałem zazdroszczę kierownicy, te w FLach są genialne.
Ostatnio edytowano 04 lis 2017 14:43 przez WhiteSmurff, łącznie edytowano 2 razy
mój ProCeed -> click :cool:

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 14:37

Śliczna sztuka brałbym :smile: I kolorek bardzo ładny :drinkingcheers:
Obrazek

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 17:05

Ładna , sam zastanawiałem się nad białą .
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 20:25

Dach świetny! :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 lis 2017 21:27

Kurde, poważnie zaczął mnie kusić ten dach :)
A auto eleganckie, gratuluję gustu.... bo mam taki sam :))

Tapatalk @ Galaxy S7
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 lis 2017 09:56

Dziękuję za gratulacje :icon_biggrin:

Przebieg niezbyt duży, bo ostatnio brakuje czasu na dłuższe wyjazdy i dopóki nie sprzedam starego C2 Pro to jeżdżę na zmianę obydwoma (najlepsze są wrażenia po powrocie na GT z jazdy przed chwilą C2 Pro :icon_biggrin: )

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 lis 2017 11:08

Super auto...tylko ramka pod tablicami ..taka sobie ;) :scratch_one-s_head:
PS. Klubowa byłaby fajniejsza...bo biała z czarnymi napisami :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
foxx76
Kierownik zmiany
 
Posty: 183
Dołączył(a): 11 lut 2017 22:33
Lokalizacja: Wejherowo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 PRO, Proceed GT Pb 204KM
2021, Full

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 lis 2017 16:26

Gratuluje. Niech służy i cieszy. Dorzuć jakieś zdjęcia ze środka. Do tej pory chyba nikt tego na tym forum nie zrobił, dla sztuki poliftowej.
lobo napisał(a):Jednym z nich było oklejenie dachu na koszt salonu. Co do samego oklejania to podpatrzyłem u foxx76 oklejenie spojlera i oprócz oklejenia dachu dodałem u siebie podobne rozwiązanie.

Cieszę się, że moje pomysły są inspiracją dla innych. Nie wiem jak sam zrobiłeś oklejenie, ale ja chyba mogłem zrobić trochę lepiej, bo trochę marszczy mi się folia w miejsca przejścia między jednym, a drugim elementem (krótką listą koło dachu, a właściwą lotką). Nie wiem czy na wiosnę coś nie poprawię.
Był: pro_cee'd GT XL 2014 1.6 T-GDI 215KM
Jest: Proceed GT Full 2021 1.6 T-GDI 204KM

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 lis 2017 22:36

lobo przyłączam się do gratulacji, baaardzo piękna :angel: taaka anielska
Gizmo121 odnośnie ramki mam pytanie, czy są może takie łane ramki czarne z białymi napisami? iii ewentualnie skąd można było by je wytrzasnąć? :wink:

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

06 lis 2017 08:33

Gizmo121 napisał(a):Super auto...tylko ramka pod tablicami ..taka sobie

To fakt, klubowa byłaby lepsza. Kiedy tylko pojawi się okazja to chętnie założę.

foxx76 napisał(a):Gratuluje. Niech służy i cieszy. Dorzuć jakieś zdjęcia ze środka. Do tej pory chyba nikt tego na tym forum nie zrobił, dla sztuki poliftowej.

Dzięki. Wrzucę, kiedy tylko uda się zrobić zdjęcia. Fajnie byłoby spotkać się kiedyś i porównać "na żywo" :)

foxx76 napisał(a):Cieszę się, że moje pomysły są inspiracją dla innych. Nie wiem jak sam zrobiłeś oklejenie, ale ja chyba mogłem zrobić trochę lepiej, bo trochę marszczy mi się folia w miejsca przejścia między jednym, a drugim elementem (krótką listą koło dachu, a właściwą lotką). Nie wiem czy na wiosnę coś nie poprawię.

Pomysł oklejenia spojlera pochodzi od Ciebie, ale oklejenie dachu oraz spojlera wykonała już za mnie firma specjalizująca się w oklejaniu aut. Pokazałem im zdjęcie Twojego auta z forum i powiedziałem, że oprócz oklejenia dachu, chcę dodatkowo coś podobnego na spojlerze :icon_biggrin:

b0gdan napisał(a):przyłączam się do gratulacji, baaardzo piękna taaka anielska

Dzięki :icon_biggrin: Poniżej link do wątku z info odnośnie zamawiania gadżetów klubowych (ja już wysłałem pw w tej sprawie).

http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=62&t=6107&start=60

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

23 gru 2017 19:09

Mam pytanko jak sprawność- drogi itd. działania nawi i ile "zżera " transferu na miesiąc ?
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 sty 2018 09:02

Wbudowaną nawigację oceniam ogólnie pozytywnie (poprzednio używałem automapy w kilku różnych "zewnętrznych nawigacjach"). Uruchomiłem usługi TomTom poprzez router WiFi z komórki, ale ile transferu to pobiera - nie sprawdziłem. Przyznam też, że ostatnio ostatnio mało jeździłem w "nowe miejsca", więc nawigacja nie miała jeszcze zbyt dużo okazji aby się wykazać. Do tego dochodzi jeszcze sprawa, że nie mam na stałe włączonego routera w komórce i czasem nawet używając nawigacji - usługi TomTom nie były aktywne.

Niewiele chyba Ci pomogłem powyższym opisem.

Mam tylko jedno konkretne porównanie. Na początku grudnia przyjechał do mnie w odwiedziny kumpel, swoim nowym autem - Toyota Corolla w max opcji wyposażenia. Odbierał ją z salonu tydzień po mnie. Przy wjeździe do Wawy od południa jego wbudowana nawi poprowadziła go kompletnie "od czapy". Niedawno przejechałem tą samą trasę i dla testu odpaliłem prowadzenie nawi w moim GT (do tego bez włączonych usług TomTom) - wyznaczona trasa była IMHO optymalna.

Avatar użytkownika
ŁukaszW
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23 lip 2017 20:04
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M+Smart

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 sty 2018 16:44

do użycia navi nie potrzebujesz mieć załączonego routera w komórce,bez tego Ori Navi na mapach Tom Tom spisuje się dobrze,zawsze dowiozła mnie do celu,ja jestem zadowolony

herni
 

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

04 sty 2018 19:50

Jest piękna :biggrin: robi wrażenie i niech trochę straszy zachodni rynek :spoko: Ma tylko jedną wadę jak moja sąsiadka- nie jest moja :grin:

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 sty 2018 07:40

herni napisał(a):Jest piękna robi wrażenie i niech trochę straszy zachodni rynek Ma tylko jedną wadę jak moja sąsiadka- nie jest moja

Dzięki, a za jakiś czas może będzie Twoja :biggrin:

ŁukaszW napisał(a):do użycia navi nie potrzebujesz mieć załączonego routera w komórce,bez tego Ori Navi na mapach Tom Tom spisuje się dobrze,zawsze dowiozła mnie do celu,ja jestem zadowolony

Dokładnie tak. W przykładzie, który podałem w moim poprzednim poście, nawet pomimo braku dostępu do internetu (a więc do usług TomTom) - nawigacja w moim GT, poprowadziła znacznie lepiej niż nawigacja w nowej Corolli.

herni
 

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 sty 2018 13:16

Mam taką nadzieję :spoko:

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

05 sty 2018 14:16

Dzięki za odpowiedzi . Moja wyruszyła ze Słowacji :drinkingcheers:
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

pioteer
 

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

09 sty 2018 19:53

Przepiękna :-)
Dodaje się do wcześniejszej prośby o zdjęcia ze środka..
Napisz ile takie śliczności kosztuje(tz. ostateczna cena po rabatach, bo cenę z cennika mogę sprawdzić sam ;-)

AUTOR WĄTKU
lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2FL] GT 2017 by lobo

10 sty 2018 15:39

Dzięki raz jeszcze :icon_biggrin:

Zdjęcia ze środka wrzucę na pewno. Choć musi się do tego pojawić odpowiednia okazja, na zdjęciach z garażu podziemnego nie będzie zbyt wiele widać. Zdjęcia z zewnątrz też będą zaktualizowane o wersję z naklejkami klubowymi (podziękowania dla Gizmo121 za przesłanie konkretnego zestawu naklejek).

Co do ceny to niestety nie jestem w stanie podać dokładnie, ponieważ GT jest w leasingu na moją firmę. W dokumentach była informacja o 10% rabacie, przy wyliczeniu wartości auta, rat itp (ile w tym prawdy nie jestem w stanie zweryfikować :-) ).

Następna strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl