[C1] ProCee'd by pitrek

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

09 sty 2019 07:51

Wgniotka usunął na miejscu. Trwało to ok. 20min. Cena 50 zł. Najlepiej podjechać i niech wyceni bo każde uszkodzenie jest inne.
Efektów nie pokażę bo tak dobrze to zrobił, że nie jestem w stanie znaleźć miejsca na drzwiach gdzie było uszkodzenie. Drzwi wyglądają jak nowe.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

09 sty 2019 22:04

bart210 napisał(a):Wgniotka usunął na miejscu. Trwało to ok. 20min. Cena 50 zł. Najlepiej podjechać i niech wyceni bo każde uszkodzenie jest inne.
Efektów nie pokażę bo tak dobrze to zrobił, że nie jestem w stanie znaleźć miejsca na drzwiach gdzie było uszkodzenie. Drzwi wyglądają jak nowe.



Mi zaśpiewał 150-200 zł i 1.5 godziny roboty
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

13 sty 2019 14:44

Siemano!!! - mamy gdzieś opisana instrukcję wymiany czujnika STOP ? , szperam po internecie i zbytnio nie widzę. Od 2 dni jeżdżę bez STOPU i aż strach troszkę a niestety nie mam auta zastępczego :(
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

13 sty 2019 19:12

Jakbyś wymieniał to opisz tutaj co i jak bo też mnie to chyba czeka, ok?
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

13 sty 2019 23:03

kryzys napisał(a):Jakbyś wymieniał to opisz tutaj co i jak bo też mnie to chyba czeka, ok?



Jasne jutro podjadę do ASO i kupie czujnik, bo czytałem jakieś wątki i ludzie polecają kupić tylko oryginał bo te zamienniki do 50 zł są nic nie warte
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

13 sty 2019 23:40

Pany to jest bardzo prosta sprawa i nie trzeba żadnej instrukcji. Bierzemy klucz płaski 14 i kładziemy się na plecach na dywaniku. Potrzebujemy latarki bo nic nie widać, czujnik znajdziemy kierując się po pedale hamulca idąc do góry. Odpinamy wtyczkę od starego czujnika, trudno to zrobić bo ręka się nie mieści ale spokojnie. Luzujemy dwie nakrętki, wyjmujemy stary, wkładamy nowy, dokręcamy, podpinamy i cieszymy się z wykonanej pracy. (chyba w każdej jedynce wygląda to identycznie)
ps oryginał tańszy niż zamienniki w sklepie, sam jeździłem całe lato bez stopów i nikt nie powiedział :devil:
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

14 sty 2019 06:29

Magikrealista napisał(a):Pany to jest bardzo prosta sprawa i nie trzeba żadnej instrukcji. Bierzemy klucz płaski 14 i kładziemy się na plecach na dywaniku. Potrzebujemy latarki bo nic nie widać, czujnik znajdziemy kierując się po pedale hamulca idąc do góry. Odpinamy wtyczkę od starego czujnika, trudno to zrobić bo ręka się nie mieści ale spokojnie. Luzujemy dwie nakrętki, wyjmujemy stary, wkładamy nowy, dokręcamy, podpinamy i cieszymy się z wykonanej pracy. (chyba w każdej jedynce wygląda to identycznie)
ps oryginał tańszy niż zamienniki w sklepie, sam jeździłem całe lato bez stopów i nikt nie powiedział :devil:



Jaki koszt w ASO oryginału ?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

14 sty 2019 23:25

Pitrek napisał(a):
Magikrealista napisał(a):Pany to jest bardzo prosta sprawa i nie trzeba żadnej instrukcji. Bierzemy klucz płaski 14 i kładziemy się na plecach na dywaniku. Potrzebujemy latarki bo nic nie widać, czujnik znajdziemy kierując się po pedale hamulca idąc do góry. Odpinamy wtyczkę od starego czujnika, trudno to zrobić bo ręka się nie mieści ale spokojnie. Luzujemy dwie nakrętki, wyjmujemy stary, wkładamy nowy, dokręcamy, podpinamy i cieszymy się z wykonanej pracy. (chyba w każdej jedynce wygląda to identycznie)
ps oryginał tańszy niż zamienniki w sklepie, sam jeździłem całe lato bez stopów i nikt nie powiedział :devil:



Jaki koszt w ASO oryginału ?

W aso nie brałem ale na necie dorwałem za 5 dych, pewnie u nich trochę drożej. Wtyczka ma 4 piny, to ważne przy kupnie bo np ziomek w sklepie stacjonarnym miał kilka różnych i najlepiej mieć w ręku stary przy kupnie 8-)
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

26 sty 2019 10:05

EDIT

Oryginalny czujnik światła stop w ASO w Gliwicach ok 80 zł - nie warto kupować żadnych zamienników na necie. Jestem 2 raz miło zaskoczony cenami w ASO, myślałem że będzie dużo droższy.
Powinienem odebrać do wtorku
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

26 sty 2019 21:28

W Intercars 62 zł

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

06 lut 2019 06:41

2019-02-06

Witam w ten chłodny dzień,
Dawno mnie nie było, a powoli zbliża się chyba " wiosna " a cóż a tym idzie pierwsze dłubanie przy aucie. Jaki plan jest na pierwsze " ciepłe " i suche dni?

- usunięcie parcha z klapy bagażnika ( w rancie pod szybą ). Jest cień szans, ponieważ rdza nie weszła pod szybę a przynajmniej nic nie widać,
- wymiana czujnika światła STOP, chyba że zrobię to na wymianie oleju itp.
- ponowne malowanie zacisków (tym razem z głową),
- polerowanie lamp przednich oraz zabezpieczenie ich powłoka kwarcową,
- zdiagnozowanie problemu z klimatyzacją
- polerka przedniej szyby i ewentualne naklejenie na nią folii ochronnej z atestem (jeżeli próba polerowania przedniej szyby uda się).

Końcowym etapem na rozpoczęcie sezonu letniego będzie naprawa deski rozdzielczej oraz wymiana listwy :rockout:

O wszystkich działaniach i Moich spostrzeżeniach będę informować :spoko:


Jeżeli chodzi o wiosnę to na razie tyle he he

Pozdrawiam ! i trzymajcie się cieplutko
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 lut 2019 09:45

Panie i jak z tym czujnikiem? Ogarnąłeś sam? Pytam bo juz kilka razy mi się zdarzyło, że po odpaleniu świecie mi się kontrolka ESP OFF, a wczoraj już prosie przeszło samo siebie - zapaliła się ESP OFF i ABS tak że obstawiam czujnik. Daj no znaka czy sam zrobiłeś czy nie i jaki poziom trudności.
Chyba że aku muszę doładować bo nie mam żadnych problemów ze światłami stopu...hmmm
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 lut 2019 18:33

kryzys napisał(a):Panie i jak z tym czujnikiem? Ogarnąłeś sam? Pytam bo juz kilka razy mi się zdarzyło, że po odpaleniu świecie mi się kontrolka ESP OFF, a wczoraj już prosie przeszło samo siebie - zapaliła się ESP OFF i ABS tak że obstawiam czujnik. Daj no znaka czy sam zrobiłeś czy nie i jaki poziom trudności.
Chyba że aku muszę doładować bo nie mam żadnych problemów ze światłami stopu...hmmm



Przyszły tydzień raczej będę coś przeglądać tam. Dziwne bo mi ABS działa normalnie
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 lut 2019 22:47

kryzys napisał(a):Panie i jak z tym czujnikiem? Ogarnąłeś sam? Pytam bo juz kilka razy mi się zdarzyło, że po odpaleniu świecie mi się kontrolka ESP OFF, a wczoraj już prosie przeszło samo siebie - zapaliła się ESP OFF i ABS tak że obstawiam czujnik. Daj no znaka czy sam zrobiłeś czy nie i jaki poziom trudności.
Chyba że aku muszę doładować bo nie mam żadnych problemów ze światłami stopu...hmmm


Jak się zapalają ESP i ABS to wspomaganie działa? Ja się z tym borykam od jakiegoś czasu że mi wywala wszystko, na szczęście wiem już który czujnik ABS za to odpowiada. Jeśli Ci światła stop działają to raczej w tą stronę idź. ;-)
Obrazek

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 lut 2019 23:19

Magikrealista napisał(a):
kryzys napisał(a):Panie i jak z tym czujnikiem? Ogarnąłeś sam? Pytam bo juz kilka razy mi się zdarzyło, że po odpaleniu świecie mi się kontrolka ESP OFF, a wczoraj już prosie przeszło samo siebie - zapaliła się ESP OFF i ABS tak że obstawiam czujnik. Daj no znaka czy sam zrobiłeś czy nie i jaki poziom trudności.
Chyba że aku muszę doładować bo nie mam żadnych problemów ze światłami stopu...hmmm


Jak się zapalają ESP i ABS to wspomaganie działa? Ja się z tym borykam od jakiegoś czasu że mi wywala wszystko, na szczęście wiem już który czujnik ABS za to odpowiada. Jeśli Ci światła stop działają to raczej w tą stronę idź. ;-)


Tak, wspomaganie działało. Nie chcę tu śmiecić koledze więc krótko - u mnie raz na 30 odpaleń nie gaśnie kontrolka ESP OFF po odpaleniu silnika. Wczoraj pierwszy raz wydarzyła się akcja że po odpaleniu silnika wciąż świeciła mi się kontrolka ESP OFF i ABS.
Kilka razy gasiłem i odpalałem i obie wciąż świeciły. ZONK. Zrobiłem trasę 30km, prosie zostało odstawione na noc i rano wsiadam, odpalam i nic się nie świeci.
Obstawiam ten cholerny czujnik stopu (z racji powtarzającej się opcji z ESP OFF) oraz drugi trop - akumulator, mimo że ma 1,5r. Doładuję gnide i zobaczymy czy problem zniknie czy nie.
Po weekendzie też zamierzam podpiąć prosie pod kompa, ciekawe czy coś wypluje.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

14 lut 2019 06:22

2019-02-14

Cześć!. Przebieg wciąż rośnie na chwile obecną już 136 tyś :).
Wczoraj odebrane auto po serwisie olejowym, wymianie czujnika ŚWIATŁA STOP, oraz po naprawie dźwigni hamulca ręcznego :).

Z tego co widziałem idzie fajne ocieplenie, więc na pewno teraz przystąpię do etapu usunięcia wgniotki i parcha na tylnej klapie, oraz przegląd lakiery po zimie i ewentualne latanie z pędzelkiem i robienie zapraw :)


@Kryzys - wymiana czujnika to chwilka (mechanik wspomniał, że dwa klucze oraz troszkę gimnastyki) i kup oryginalny z ASO, zamienniki lubią nie działać albo padać co chwilę a koszt w ASO jest śmieszny :)
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

24 mar 2019 11:02

ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

2019-03-24

Przebieg rośnie straty na aucie także, efekt wczorajszych zakupów w Galerii Katowickiej :). Dodatkowo doszły 3 kolejne wgniotki do wyciągnięcia, człowiek nie ma czasu nawet się skupić na lakierze aby go przygotować na sezon letni, tylko zawsze coś.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Pablo
Asystent Kierownika
 
Posty: 296
Dołączył(a): 05 paź 2018 07:57
Lokalizacja: Berlin
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 T-GDI Pb 204KM
2014, GT - Track

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

25 mar 2019 07:10

No niestety na parkingach to jest katastrofa :( ja stawiam jak najdalej od ludzi auto :D


Szerokości ;)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 kwi 2019 19:23

2019-04-07

Cześć,
Wczoraj auto oddane do lakiernika i wgniotkarza :). Pochwalę się efektami pracy, a najbardziej jestem ciekaw jak wyjdzie "łatka" w miejscu przetarcie, ponieważ cały zderzak nie będzie lakierowany.

Myślę, że do czwartku auto będzie gotowe :)
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: [C1] ProCee'd by pitrek

07 kwi 2019 20:44

Pitrek napisał(a):2019-04-07

Cześć,
Wczoraj auto oddane do lakiernika i wgniotkarza :). Pochwalę się efektami pracy, a najbardziej jestem ciekaw jak wyjdzie "łatka" w miejscu przetarcie, ponieważ cały zderzak nie będzie lakierowany.

Myślę, że do czwartku auto będzie gotowe :)


Wgniotki na Młyńskiej?
Don't Eat Yellow Snow!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl