[C2] HB 1.6 D4FB

AUTOR WĄTKU
Flexxy
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2019 11:21
Lokalizacja: Radzionków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 158KM
2012, M

[C2] HB 1.6 D4FB

30 gru 2019 19:55

Witajcie!
Jestem Marek „Flexxy” .
Poniżej przedstawiam Wam historię związaną z moim autem czyli KIA CEED JD 1.6 CRDI 94 kW .
Kijanka trafiła do naszej rodziny w 2013r. najpierw jako auto firmowe użytkowane przez pracownika następnie trafiła pod moje skrzydła i tak zaczęła się nasza przygoda, która trwa do dzisiaj.
Przez te kilka lat podczas trwania leasingu auto nabiło niewiele bo ok. 70 tyś. km . bez jakichkolwiek przygód. Auto wpadło w moje ręce właśnie przy takim stanie licznika. W dwa lata zrobiłem nią kolejne 70 tysięcy km.. :szok: Po drodze przy 130 tysiącach i w sumie 5 latach wysiadło sprzęgło .. W 2017 roku podczas wyprawy na Białystok jakaś babeczka w złocistym kolorze włosów, która zamiast hamulca wcisnęła gaz, postanowiła zaparkować na moim aucie pod sklepem – przez to miałem za darmo malowany ponownie przedni zderzak. Również w trakcie tej wyprawy zostawiłem na przeprawie przez wodę na działkę kumpla osłonę spod silnika..
Auto służy mi również do celów zarobkowych, wożę nim często różne towary, czasem o łącznej masie oscylującej w granicach 450 kg bez przyczepy oraz ok. 1 T z przyczepą. Przez wyciąganie tych towarów z bagażnika mam dosyć zjechany tylni zderzak, co jest jedynym większym lakierniczym mankamentem samochodu no plus ewentualnie jakieś dziwne odbarwienia przy tylnych progach w kolorze słomkowym :wtf: . Fabrycznie auto nie posiadało haka, jednak tak jak wyżej pisałem, musiałem go zamontować, szkoda było samochodu i zderzaka.. :doh:
Jako, że mam dosyć „ciężką nogę”,a od samego początku przeszkadzała mi mała ilość koni mechanicznych, a że nie mogłem sobie pozwolić na odmianę GT ze względu na ilość robionych kilometrów rocznie plus ciąganie przyczepy zacząłem się zastanawiać nad delikatnym tuningiem ale zawsze stwierdzałem , że nie ma sensu bo po co ładować kasę w auto.
W tym roku postanowiłem to zmienić. Zacząłem od wymiany hamulców z seryjnych tarcz na wentylowane i nawiercane firmy Mikado, wraz z klockami ofraz obszyciu kierownicy skórą oryginalna była zniszczona. Wleciały nowe sprężyny Eibachy ProSport’y (- 20 mm) - szukałem twardszych auto bardzo skakało na nierównościach tylko takie znalazłem. Po jakimś tygodniu wylał się amortyzator z przodu, zapadła więc decyzja o zamontowaniu nowych. Został wymieniony komplet zawieszania przód tył, wraz z łożyskami i poduszkami McPhersona z przodu. Zdemontowałem seryjny intercooler na polecany przez firmę Fmic . Zabieg ten spowodował, iż do dnia dzisiejszego nie posiadam klaksonu oraz w jakiś sposób przyblokowałem czujnik temperatury zewnętrznej, przez co w grudniu przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej przy odpaleniu 14 stopni Celsjusza na autostradzie, przy mocnym ciśnięciu na komputerze pojawiła się wartość 27 stopni :D.
Autko przeszło chip tuning, ze 128-konnej kijaneczki zmieniło się w 158-konnego demona prędkości, który zrywa asfalt. Postawiłem też na pełen przelot – wiadomo nie jest to benzyna, ale mechanik powiedział, że się wydech blokuje, więc wyleciały wszystkie puchy razem z DPF-em, dzięki czemu kia przy każdym popuszczaniu pedała gazu, wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk, który jest nie do podrobienia. Dzięki temu sąsiedzi słyszą mnie na osiedlu, mimo, iż jestem jeszcze w sąsiedniej miejscowości :D .
Jako, że jestem bardzo zbzikowany na punkcie tego samochodu- dalej było mi mało. Po zabłądzeniu w internecie obejrzałem film pt. : „ WAZZUP – Kilka podpowiedzi Jak Sprawniej Okleić Lampy Folią | Dubai Style” – stwierdziłem , że czas spróbować swoich sił. Wyszło jak wyszło, trzyma się- wygląda ciekawie. Zastanawiałem się co jeszcze mam zrobić, aby poczuć się
w aucie tak komfortowo, jak w domu. Sracza oczywiście nie zamontowałem, jeśli o tym pomyśleliście :biggrin: .
I tym sposobem, zaraz po tym jak żona pokazała mi na czym polega kupowanie na „aliexpress”, utonąłem na kilka godzin w poszukiwaniu dodatków. Moim oczom ukazało się ono- 9calowe radio z dotykowym ekranem. Pomyślałem, że muszę je mieć :P . Siedzieć - siedzi , ostatnio przeczytałem jakiś wątek na forum odnośnie radia właśnie z Chin i forumowicz pisał tam , że musiał szlifować ramkę itd. Ja nie miałem takiego problemu.. Wstawiłem i jest - chyba, że jak zwykle zrobiłem coś nie do końca.. Pożyjemy zobaczymy :P
Miałem zamawiać felgi przed świętami, jednak dźwignięcie mocy oraz cudowne przyczepy przyczyniły się do szybszego zużycia sprzęgła, dzięki czemu od dwóch tygodni posiadam nowe kompletne sprzęgło Sachsa (poprzednie wykończyłem przy 130 Tyś km tak jak wcześniej wspominałem). Przy okazji wymiany sprzęgła, wprawne oko zaprzyjaźnionego mechanika zauważyło zapocenia na turbosprężarce – sytuacja ta postawiła mnie przed dwoma ścieżkami. Pierwsza to regeneracja turbiny, a druga to modyfikacja turbiny na hybrydową i możliwość dźwignięcia mocy. Wciąż walczę ze sobą, a raczej z małżonką (zastanawiam się jak jej powiedzieć, że zamiast do Chorwacji na wczasy pojedziemy nad polskie morze :D ) .
Myślę, że luty będzie optymalnym miesiącem, w którym zakupie zestaw na najbliższe lato, a także „liznę” american style – może akurat będzie to współgrało z całością. Nie ukrywam, że korci mnie także kupno spoilera ( do diesla??! ) oraz oklejenie wszystkich plastików w środku folią carbon, ze względu na ich zużycie. W planach również zrobienie dolotu - seryjny niby daje radę ale przez chałupnicze podejście do tematu montażu intercoolera delikatnie jest przywalany maską samochodu :P Zastanawiałem się nad zmianą koloru auta jeśli nie to , to na pewno korekta lakieru.. Aaa i byłbym zapomniał- jedynym ogniskiem korozji na samochodzie jest cudowny znaczek na tylnej klapie. Ale to zobaczycie na zdjęciach w załączniku.
Pozdrawiam i życzę szerokości !
Marek "Flexxy"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tu poniżej te chyba odpryski..które są po obu stronach :icon_evil:
Obrazek
zapomniałem dodać wykresu.. :P
Obrazek
aaa no i ten znaczek :x
Obrazek

Avatar użytkownika
Peter007
Asystent Kierownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 cze 2019 15:33
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, L

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

30 gru 2019 21:50

To radio się tam mieści czy to tylko na zdjęciu tak wygląda, że nie weszło?
Znaczek wymień jak Cię tak razi

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

30 gru 2019 22:15

Mi wymieniliObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
Moriok88
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 17 lip 2017 16:20
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: VW GOLF VI GTD

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

31 gru 2019 05:57

Jeśli już wymieniłeś IC i pozbyłeś się ekologii to jedynym słusznym wyborem jest włożenie hybrydy. Oczywiście musisz wybrać dobra firmę na zrobienie takiej (Perun turbo czy Profi turbo). Koszt w stosunku do regeneracji to +500 zł wiec nie majątek. Na takim setupie możesz liczyć na spokojnie 175 km i 380 nm. Wiadomo sprzęgła w ceedach są zrobione z tektury i będziesz musiał liczyć się z ponad częstymi wymianami :) Jeśli chcesz iść dalej w zmiany wizualne, przy takiej mocy aż prosi się o zmianę zderzaka na tego z GT czy GT-line :) auto dostanie pięknego wyglądu :) - Poszukaj na forum, był temat zmiany i co jest dokładnie potrzebne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kia Cee'd C1FL 1.6 CRDI 165 HP ---> VW Golf VI GTD 2011 r.

AUTOR WĄTKU
Flexxy
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2019 11:21
Lokalizacja: Radzionków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 158KM
2012, M

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

31 gru 2019 11:01

Peter007 napisał(a):To radio się tam mieści czy to tylko na zdjęciu tak wygląda, że nie weszło?


@Peter007 Mieści, tylko różnica kolorów między ramką ( Piano Black) a konsolą główną czyli niby aluminium i czarnym matowym plastikiem.. :P choć liczę , że zobaczę jak to wygląda u kogoś innego, zawsze idzie wyciągnąć poprawić :)

@Moriok88 powoli wszystkie zmiany będę wdrażał, najpierw ta turbina na to liczę gdzieś ok. 3 tysięcy, plus zestaw na lato alu + opony to ok. 5 tysięcy , potem jakieś renowacje lakieru no i olej z filtrami zmieniam praktycznie co 3 miesiące :P - Dzięki za namiary na te firmy, profi turbo mnie olewa od 2 tygodni , więc po Nowym Roku uderzę do Peruna .

@Adam Garstka - była jakaś akcja czy na gwarancji? bo mi się skończyła z jakieś 2 lata temu po przejechaniu 160 tyś :mrgreen:

Avatar użytkownika
Moriok88
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 17 lip 2017 16:20
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: VW GOLF VI GTD

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

31 gru 2019 11:20

Ja mam turbo od Peruna. Koszt 1500 zł + Strojenie 1000 zl + EGR OFF 300 zł.
Kia Cee'd C1FL 1.6 CRDI 165 HP ---> VW Golf VI GTD 2011 r.

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

01 sty 2020 21:28

Z kopiowaniem pomysłów wazzupa to lepiej uważać :P
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

02 sty 2020 07:13

Flexxy napisał(a):że zamiast do Chorwacji na wczasy pojedziemy nad polskie morze


Czyli chcesz wydać więcej na wczasy? Przy takich wydatkach na furę?

I tak jak napisał Magikrealista - czasami dobrze zastanowić się przed modyfikacjami, żeby nie skończyły się - w najbardziej miękkiej wersji - utratą dowodu rejestracyjnego.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

02 sty 2020 12:01

Emblemat wymienili na gwarancji ale ten z tyłu zaczyna wyglądać podobnie.
Co do wakacji to może Czarnogóra jeszcze taniej niż w Chorwacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Flexxy
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2019 11:21
Lokalizacja: Radzionków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 158KM
2012, M

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

03 sty 2020 13:55

Moriok88 napisał(a):Ja mam turbo od Peruna. Koszt 1500 zł + Strojenie 1000 zl + EGR OFF 300 zł.
Napisałem do nich i mi odpisali cytuje : Niestety nie modyfikujemy tych turbosprężarek. Możemy ją naprawić , koszt 600-1050 netto, uzależniony od stanu turbosprężarki.

Także szukamy dalej [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Moriok88
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 17 lip 2017 16:20
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: VW GOLF VI GTD

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

03 sty 2020 15:22

A to dziwne bo moja tam była (aczkolwiek wracała na gwarancji) :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kia Cee'd C1FL 1.6 CRDI 165 HP ---> VW Golf VI GTD 2011 r.

AUTOR WĄTKU
Flexxy
Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2019 11:21
Lokalizacja: Radzionków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 158KM
2012, M

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

13 kwi 2020 15:08

Czas na mały update :D

Na początku marca po przejechaniu ok. 2 tyś km po regeneracji pompy wtryskowej autko odmówiło posłuszeństwa ( lewe powietrze dostało się do układu paliwowego)

Obrazek


Później nadszedł czas wirusa,
więc znalazło się trochę czasu na ogarnięcie samochodu, mycie zewnętrzne i wewnętrzne, plus założenie kół letnich i usunięcie emblematów z tylnej klapy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Minął z tydzień czasu i stwierdziłem , że wszystko ładnie się zgrywa ale można by było pomalować zaciski i okleić szyby. Jak stwierdziłem tak zrobiłem efekt możecie zobaczyć poniżej:

Tu przód, niestety tarcze 280 mm bo koła na zimę to 15 więcej się nie zmieści :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W najbliższym czasie, autko leci do lakiernika na poprawki, plus polerkę, i prawdopodobnie do jakiegoś spa na odnowienie wnętrza ;)
Muszę pomyśleć nad zmianą amortyzatorów na jakiś gwint lub znaleźć jakiś lepszy pomysł jak obniżyć go troszeczkę, bo po zmianie kół na letnie poszło dosyć do góry i zaczęło zamiatać tyłkiem na rondach ;)

Pozdrawiam i szerokości!

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

13 kwi 2020 17:01

Ładnie. No może nie licząc tych naklejek z tyłu, bo osobiście tego nie lubię, ale nie neguje.
Blachy STA to można spota się umawiać ;)

Tapatalk @ Galaxy S10e
Obrazek

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

13 kwi 2020 20:20

No koła to bajeczka i zaciski ładnie wyszły :P
Obrazek

Avatar użytkownika
foxx76
Kierownik zmiany
 
Posty: 183
Dołączył(a): 11 lut 2017 22:33
Lokalizacja: Wejherowo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 PRO, Proceed GT Pb 204KM
2021, Full

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

14 kwi 2020 06:25

Zajebiste felgi. Nie ważne do czego je przymierzałem, zawsze pasowało wizualnie. Gorzej by pasowało na śruby, lub cenowo. Więc wybór perfect! :spoko:
Był: pro_cee'd GT XL 2014 1.6 T-GDI 215KM
Jest: Proceed GT Full 2021 1.6 T-GDI 204KM

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

14 kwi 2020 07:19

Felgi kozak! - szykuje się na zimowe właśnie takie 2 komplecik :D
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

yaro8558
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 kwi 2019 12:15
Lokalizacja: KBC
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, L

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

15 kwi 2020 20:31

Witam,
Czym malowałeś zaciski?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C2] HB 1.6 D4FB

16 kwi 2020 05:59

yaro8558 napisał(a):Witam,
Czym malowałeś zaciski?


Najlepiej kupić używane zaciski i oddać na piaskowanie itp. ;p

Ja swoje malowałem 3 lata temu jakąś zwykłą farbą do zacisków, dobrze wyczyścić odtłuścić i efekt na 2 -3 lata
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl