[C2] pro_cee'd GT 2014 - raport Foxx

lobo
Klubowicz

Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2017

Re: pro_cee'd GT 2014 - raport Foxx

04 kwi 2018 12:42

Ciekawy wzór felg, teraz będziesz się zdecydowanie wyróżniał :icon_biggrin:

Co do klocków to w GT jeszcze fabryczne więc się nie wypowiem. Za to pojawiło się w głowie bardzo istotne pytanie, czy można by na te felgi założyć Pirelli P Zero 235/40 R18? :devil:

AUTOR WĄTKU
foxx76
Brygadzista

Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

04 kwi 2018 12:47

lobo napisał(a):Ciekawy wzór felg, teraz będziesz się zdecydowanie wyróżniał :icon_biggrin:

Dzięki. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Najbardziej mi się podoba, że auto jest teraz znacznie szersze.
lobo napisał(a):Za to pojawiło się w głowie bardzo istotne pytanie, czy można by na nie założyć Pirelli P Zero 235/40 R18? :devil:

Moim zdaniem absolutnie tak! I na orginalnych i na tych co mam właśnie założone. 10mm więcej na szerokości opony na pewno nie spowoduje, że będzie cokolwiek szorować. Myślę, że 245 też spokojnie by weszły nawet na orginalnych felgach. Różnica byłaby również w wysokości całej opony, jeśli dobrze liczę, to całe koło byłoby więsze o 8mm, a wysokość auta podniosłaby się o 4mm.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
foxx76
Brygadzista

Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

05 maja 2018 09:52

Weekend majowy idealny na zaopiekowanie się autkiem, więc w końcu zrobiłem to na co nigdy nie potrafiłem znaleźć całego dnia. Autko zostało dokładnie umyte, mechanicznie spolerowane i nawoskowane. Polerka delikatna, typu finisher. Mimo że auto było czyste przed polerowaniem, pad polerujący po wszystkim był prawie czarny. Efekt z bliska jest taki że zniknęły mikro ryski i sporo kropeczek z różnego brudu który nie chciał zejść ani odtłuszczaczem, ani środkami organicznymi, ani cleanerem do lakieru. Mimo wszystko do efektu lustra dużo brakuje, więc dokupię pastę polerską bardziej inwazyjną i przy następnym polerowaniu spróbuje uzyskać większy połysk.
Obrazek
Przy okazji pozbyłem się dwóch czerwonych pasków z dachu bo już kompletnie straciły kolor. Zamiast naklejać nowe w to samo miejsce zdecydowałem się na umieszczenie ich nisko pod drzwiami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
foxx76
Brygadzista

Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

pro_cee'd GT 2014 - raport foxx

14 maja 2018 21:06

W ostatni weekend popracowałem trochę nad wydechem. Przepustnica zapiekła mi się w pozycji otwartej. Częściowo dlatego, że przez pół roku ani razu jej nie zamknąłem :grin: Innym powodem z całą pewnością jest fakt, że przepustnica nie miała grama smaru. Zdemontowałem wszystko, wyczyściłem, szwagier w robocie wyczyścił kwasem aluminium i wyciągnął zapiekły sworzeń. Wszystko złożyłem, nasmarowałem miedzianym tawotem i była okazja by zrobić zdjęcie jak przepustnica jest zamontowana. Szczególnie jak idealnie udało się schować przewód zasilający w firmowy otwór w podwoziu.
Obrazek

Przy okazji pomalowałem farbą termiczną czarną tylni tłumik, bo jadąc za moim autem widać tłumik spod czarnego "dyfuzora".
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D