[C2] pro_cee'd GT 2014 - raport Foxx

AUTOR WĄTKU
foxx76
Klubowicz

Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

Re: pro_cee'd GT 2014 - raport Foxx

06 gru 2017 21:17

Przebieg: 39600 (prawie 11000km przejechane)
Zmieniłem pracę i strasznie ciężko u mnie ostatnio z czasem. Zresztą jest zimno, brudno i nie ma zbytnio co robić przy kijance.
Przy okazji przełożenia opon na zimowe mogę odpowiedzieć na pytanie które zadało mi kilka osób: czy naklejki na rantach zejdą w trakcie zabiegów u wulkanizatora? Tak, zeszły. Trzeba było naklejać nowe.
Obrazek

Opony zimowe: Niestety 2 z kupionych używek Michelin Pilot Alpin 4 musiałem odesłać. W ich miejsce kupiłem GoodYear Ultra Grip Performance. Pierwsze lody i śniegi nie stanowiły najmniejszego problemu.
Oklejone znaczki GT: Straciły kolor i są strasznie wyblaknięte. O dziwo te na dachu i nad "dyfuzorem" trzymają kolor. Kupiłem pod wymiar naklejki od firmy w której biorę czerwone ranty na felgi. Na wiosnę nakleję nowe. Mam nadzieję, że będą trzymać lepiej.
Piszczący pasek: Przy odpalaniu, gdy na dworze jest mokro, auto potrafi strasznie zapiszczeć. Wystarczy dodać sporo gazu i po problemie, ale jest to irytujące. Nie wiem jeszcze co z tym zrobić.
Felgi: Podjąłem decyzję i kupuję drugi komplet felg. Najpierw myślałem o wymianie orginalnych na inne srebrne lub białe, ale w końcu zadecydowałem, że będę trzymał dwa komplety. Podjechałem już do salonu Kia by dowiedzieć się ile będą kosztować same czujniki ciśnienia w oponach. Niestety nie małe pieniądze - co najmniej 800zł. Myślę nad modelem odrobinę szerszym i niższym współczynnikiem ET.

Orginalne felgi mają wymiary: 7,5" szerokości, osadzenie 55. Co daje 150mm szerokości felgi od mocowania piasty do wewnątrz.
Myślę o: 8,0" szerokości i osadzenie 40. Co daje 141mm szerokości felgi od piasty, więc nie ma szans by przednie felgi maksymalnie skręcone szorowały o cokolwiek.

Nowa felga poszerzy trochę rozstaw kół. Jak mierzę około 20mm z każdej strony, ale powinno idealnie zrównać się z krawędzią nadkoli. Po świętach coś poszukam. Niestety ciężko się czymkolwiek zainspirować, bo chyba większości osób podobają się orginalne felgi i mało kto w swojej kijance GT zmieniał felgi.
Obrazek

bart210
Kierownik zmiany

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

07 gru 2017 07:14

Też miałem problem z piszczacym paskiem. Pojechałem do ASO i problem usunęli. Wystarczyło wyregulowac naciąg.

vonski
Weteran

Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 204KM
2015

07 gru 2017 07:51

Ja zmieniałem felgi (a w zasadzie też dokupiłem drugi komplet). Mam kupione właśnie 8", ale z ET 45. Nic nie ociera itd, ale w kwestii wystawania poza obrys błotnika, to jest to już na granicy, można by podyskutować :)

A co do naklejek na znaczek GT, to są juz gotowce:
https://www.ebay.pl/itm/263368159829?ul_noapp=true
Obrazek

marcin255
Brygadzista

Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 204KM
2017, tuż, tuż

07 gru 2017 08:41

Jak kwestia homologacji takich felg ? Co powie ubezpieczyciel ? Bo mnie bodaj informowano ,że tylko taki rozmiar fabryczny jest homologowany do tego auta
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT

vonski
Weteran

Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 204KM
2015

07 gru 2017 11:09

No sam sobie odpowiedziałeś.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
foxx76
Klubowicz

Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

07 gru 2017 12:16

bart210 napisał(a):Też miałem problem z piszczacym paskiem. Pojechałem do ASO i problem usunęli. Wystarczyło wyregulowac naciąg.

Wielkie dzięki! Jeszcze dzisiaj się umówię.
vonski napisał(a):Ja zmieniałem felgi (a w zasadzie też dokupiłem drugi komplet). Mam kupione właśnie 8", ale z ET 45. Nic nie ociera itd, ale w kwestii wystawania poza obrys błotnika, to jest to już na granicy, można by podyskutować :)

Vonski, a co z czujnikami ciśnienia? Ile zapłaciłeś? Skąd brałeś?
marcin255 napisał(a):Jak kwestia homologacji takich felg ? Co powie ubezpieczyciel ?

Nie rozumiem co ma homologacja felg, do ubezpieczenia auta. Możesz rozwinąć, bo chyba nie jestem czegoś świadomy, a nie pierwszy raz zmieniam felgi w aucie.
Obrazek

vonski
Weteran

Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 204KM
2015

07 gru 2017 12:23

foxx76 napisał(a):Vonski, a co z czujnikami ciśnienia? Ile zapłaciłeś? Skąd brałeś?

Ja kupując auto w salonie wziąłem drugi komplet kół z felgami 16" na zimę. Były w komplecie z czujnikami. Ale oczy mi krwawiły patrząc na GT na 16", więc sprzedałem felgi z oponami, zostawiłem sobie czujniki, które przełożyłem do nowych 18".

foxx76 napisał(a):Nie rozumiem co ma homologacja felg, do ubezpieczenia auta. Możesz rozwinąć, bo chyba nie jestem czegoś świadomy, a nie pierwszy raz zmieniam felgi w aucie.

Jeśli masz w aucie elementy, które są niezgodne z instrukcją obsługi, to ubezpieczyciel może (choć nie musi) robić problemy w przypadku wypłaty odszkodowania. W instrukcji dla 18" przewidziano tylko szerokość 7,5", tak jak mają fabryczne. Więc 8" jest niezgodne z instrukcją.

Inną parą kaloszy jest dostępność felg. 7,5x18 z rozstawem 5x114,3 to nie jest popularna konfiguracja, łagodnie mówiąc.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
foxx76
Klubowicz

Model cee'd:
C2 PRO, GT 1,6T Pb 215KM
2014, XL

pro_cee'd GT 2014 - raport Foxx

08 gru 2017 21:01

Dzisiaj mnie spotkała nie miła niespodzianka.
Auto od poniedziałku stało na parkingu przed mieszkaniem. Kilka dni niższych temperatur i auto... umarło. Drzwi się nie otwierają, lampki nie świecą, kompletny brak reakcji na próby odpalenia. Podłączyłem miernik i wynik mnie zszokował - 6,5V! Dorwałem sąsiada, odpaliliśmy na klemach. Po chwili auto odpaliło, alternator ładuje, zrobiłem od razu z 10-15km by podładować go trochę i prawdę mówiąc zbytnio nie wiadomo co było przyczyną (no chyba że zostawiłem jakąś lampkę włączoną w aucie). Od razu pojechałem do serwisu i sprawdzili mi akumulator. Wynik - jak nowy. Praktycznie nic nie stracił ze swoich parametrów. Teraz jestem ciekawy czy jutro nie będę miał podobnej przygody. W poniedziałek biorą mi auto by naciągnąć paski, więc jakbym znów nie mógł odpalić to zostawię im kolejny temat do rozwiązania. Miał ktoś podobny problem?
Obrazek

marcin255
Brygadzista

Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 204KM
2017, tuż, tuż

08 gru 2017 22:15

Fabryczne aku nie powinno jeszcze paść , miałem to samo 2 dni temu wróciłem z pracy autko w ciepłym garażu podziemnym na 2 dzień , zero odzewu no ale aku miał już 4.5 roku no i to Mazda . Cała doba ładowania odpalił od reki ale pojechałem i dla świętego spokoju aku wymieniłem .
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT

Poprzednia strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D