[C1] Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

Moderator: Żandarmeria

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

18 mar 2018 18:56

Yankee napisał(a):
ruszok napisał(a):Też tak myślałem.
A sprawdzałeś?
Sprawdzałem w jakimś innym aucie a do tego mam delikatną styczność z mechaniką płynów zawodowo. Takie same zasady obowiązują w instalacjach budynkowych.
Kiedyś zaworem zwrotny montowalem w aucie tylko po to aby płyn wypłynął od razu po pociągnięcia manetki. Bez zaworka wycieraczki szurały po suchym zanim płyn wypłynął.
Pomyślmy logicznie. Jak zawór zwrotny ma zwiększyć ciśnienie lub prędkość przepływu?
KAŻDY dodatkowy element na instalacji zwiększa za to opory przepływu cieczy.
Ja bym zmienił pompę na nową lub tak jak pisałem dał dwie równolegle.

Dwie równoległe pompy zwiększą przepływ a nie ciśnienie ;-)
Dwie szeregowe podniosą ciśnienie ;-)

Kolega z branży hvac? :drinkingcheers:

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

18 mar 2018 20:10

Pokrewne z HVAC. Pisałem równolegle aby zwiększyć prędkość przepływu a nie wysokość podnoszenia (szeregowo).
Z drugiej strony mając drugą pompę można sobie poeksperymentować i przetestować oba układy. Może szeregowe połączenie też nie byłoby złe.
A może montaż pompki z kia optima albo jakiegoś auta z xenonami byłoby lepszym rozwiązaniem?

mateuszcldz
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sty 2018 15:57
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

20 mar 2018 12:44

mateuszcldz napisał(a):Wina płynu? Dziwne, bo używam tego samego od zawsze, i nigdy nic takiego się nie działo, choć fakt- samochód stoi cały czas na zewnątrz więc może dlatego.
W innym Ceed'ie też jest zalany ten sam płyn i coś takiego się nie dzieje, ale stoi cały czas w garażu.

Poczekam, jak się trochę ociepli, może wtedy problem ustanie.


Witam ponownie,
Jak zrobiło się cieplej ciśnienie zwiększyło się do pierwotnego stanu. Dziękuję za pomoc.
Jedyne co to podczas spryskiwania muszę poczekać 2 sek. zanim spryskiwacz spryska szybę, tak więc wycieraczki po szybie chodzą przez ten czas na sucho.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

20 mar 2018 13:47

mateuszcldz napisał(a):Jak zrobiło się cieplej ciśnienie zwiększyło się do pierwotnego stanu. Dziękuję za pomoc.

Czary Panie, czary... :palka:

mateuszcldz napisał(a):Jedyne co to podczas spryskiwania muszę poczekać 2 sek. zanim spryskiwacz spryska szybę, tak więc wycieraczki po szybie chodzą przez ten czas na sucho.

Temat wraca jak bumerang - jeśli dobrze pamiętam (Pioter?) tak było od zawsze w C1 i wszyscy na to narzekali. W CFL to poprawiono (dodano zaworek zwrotny?) i u mnie od wyjazdu z salonu tego problemu nie było: wajcha-woda-wycieraczka. Niestety od dłuższego czasu (jeszcze przed zimą) też jest do kitu: wajcha-wycieraczka-woda :evil: Zamawiam zaworek i dysze, zobaczymy.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

20 mar 2018 21:44

butter18 napisał(a):Nadal nie zrobiłeś tego co Ci powiedziałem :) Możesz sobie dywagować, dopóki nie sprawdzisz ciśnienia z rurki przy samym sikaczu... i nie ma tu znaczenia kolanko, złączka czy inne cudo. wystarczy że masz np zapchane sitko w pompce i wszystko będzie jak na dłoni widać po ciśnieniu.



Ciężko ocenić ciśnienie przy samym sikaczu - mam nowe sikacze założone - zatem rozumiem, żeby je odpiąć i zobaczyć jak z samych rurek sika ?? Czy tak ?

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

20 mar 2018 21:47

Ryba4 napisał(a):
mateuszcldz napisał(a):Jak zrobiło się cieplej ciśnienie zwiększyło się do pierwotnego stanu. Dziękuję za pomoc.

Czary Panie, czary... :palka:

mateuszcldz napisał(a):Jedyne co to podczas spryskiwania muszę poczekać 2 sek. zanim spryskiwacz spryska szybę, tak więc wycieraczki po szybie chodzą przez ten czas na sucho.

Temat wraca jak bumerang - jeśli dobrze pamiętam (Pioter?) tak było od zawsze w C1 i wszyscy na to narzekali. W CFL to poprawiono (dodano zaworek zwrotny?) i u mnie od wyjazdu z salonu tego problemu nie było: wajcha-woda-wycieraczka. Niestety od dłuższego czasu (jeszcze przed zimą) też jest do kitu: wajcha-wycieraczka-woda :evil: Zamawiam zaworek i dysze, zobaczymy.



No właśnie nie jestem przekonany czy w C1FL jest montowany zaworek zwrotny? A jeśli jest to gdzie, bo na odcinku od sikaczy do chowania się rurki pod błotnikiem niczego takiego nie zauważyłem....

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

20 mar 2018 22:21

sirmike napisał(a):No właśnie nie jestem przekonany czy w C1FL jest montowany zaworek zwrotny? A jeśli jest to gdzie, bo na odcinku od sikaczy do chowania się rurki pod błotnikiem niczego takiego nie zauważyłem....


Jest on w dyszy spryskiwacza
brylek napisał(a):Zawór zwrotny wewnątrz spryskiwacza http://ceedclub.ru/forums/index.php/topic,22455.0.html

Janusz94
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 08 lut 2018 23:11
Lokalizacja: Nieborowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Ceed

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

21 mar 2018 01:02

Panowie. Pompka powinna bardzo szybko nabić ciśnienie tak aby ładnie spryskiwacz działał. Z zawodowego doświadczenia mogę poradzić i zdemontować sama pompkę i sprawdzić sitko. Zdarzało się że jakiś glut się ubił i zależnie od temperatury zmiękczał się i bardziej przepuszczał płyn... Czyszczenie powinno załatwić sprawe... ;-) Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

21 mar 2018 10:26

brylek napisał(a):est on w dyszy spryskiwacza

Też mi się tak wydawało po rzucie oka na ruskie zdjęcia, ale IMHO zaworek na końcu układu to jakiś bezsens! Co z tego, że płyn nie odpłynie z ostatnich 5-10 mm układu (z dyszy) jak wąż niżej będzie suchy?? Ale z drugiej strony od nowości jakoś to działało..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

21 mar 2018 12:07

Ja u siebie nie mam żadnych zaworów wszystko jak narazie oryginał. Jak narazie nie zauważyłem żadnych opóźnień w strumieniu a więc najpierw płyn następnie wycieraczka, jedyne co mi się nie podoba to siłą strumienia a mianowicie w zamkniętym pomieszczeniu np. hala garazowa bądź w dzień kiedy nie ma wiatru strumień ładnie spryskuje całą szybę. Natomiast jak już jest większy wiatr bądź jazda z większą prędkością to już ten strumień jest za niski i leci na dolną połowę szyby.

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

22 mar 2018 15:11

Mam tak samo i nowiutkie auto , taki projekt , takie rozwiązanie
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

papas5
Kierownik zmiany
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 lip 2017 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
2012, L

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

24 mar 2018 10:07

Jeśli chodzi o pióra wycieraczek polecam hybrydowe pióra nawet w mrozach cicho zbierały wodę

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

25 kwi 2018 03:19

Ja u siebie chyba od 3 lat mam założony zaworek zwrotny od Cinquecento, założyłem go na przewodzie pod maska i jest poprawa na + 8-)

ma1kel
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2018 20:29
Lokalizacja: Wrzesnia
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

30 paź 2018 20:35

Witam. Pozwolę sobie o odświeżenie tematu. Zakupiłem niedawno takie auto jak w opisie w profilu. No i mam problem ze spryskiwaczem przednim od strony kierowycy. Pryska pod pióro . Drugi zaś na ok 3/4 szyby wysokości .
Mam pytanie jak zdemontować tą dyszę żeby niczego nie urwać ? Spróbuję to przedmuchać. Jak nie pomoże to kupię nowe dyszę ale chciałbym wiedzieć jak zdemontować stare by niczego nie popsuć.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

30 paź 2018 21:23

Też Cię witamy! Odpowiedź na zadane pytania znajdziesz na stronie https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

31 paź 2018 10:38

Gisiowi się Rybioza udzieliła :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

ma1kel
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2018 20:29
Lokalizacja: Wrzesnia
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

31 paź 2018 14:04

Nic się nie dowiedziałem z tej strony ;) czy ktoś moze udzielić merotyrecznego posta ?

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

31 paź 2018 18:14

Nic nie przedmuchuj itd, miałem ten sam problem po zakupie kijanki. Poprostu kupiłem no we dysze i od 2ch lat spryskuje mi całą szybę nawet przy prędkościach autostradowych. Zmieniłem tylko dysze be zabawy z pompą czy przewodami. Przy wyciąganiu 1 dyszy wszystko było ok a wyciągając drugą pękło mocowanie, ale przyznaję że nie robiłem tego jakoś szczególnie delikatnie bo i tak miałem nowe. Przedmuchiwanie nic nie da bo to są dysze rozpylające, czyli dające tzw mgłę a nie tzw sikacze....
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

ma1kel
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2018 20:29
Lokalizacja: Wrzesnia
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

01 lis 2018 04:45

W sklepach motoryzacyjnych są łatwo dostępne? Czy allegro bądź Kia serwis ? Tak mi się wydawało że to są rozpylacze ale one i tak sikają w tej chwili a nie zdradzają. Ok kupię i zobaczę czy pomoże.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Słabe spryskiwacze i pióra wycieraczek

04 lis 2018 22:46

Merytoryczny post jest taki, że wizytę na każdym forum zaczyna się od kilku słów w wątku przywitalnym to jest tzw netykieta, polecam wikipedię.. Nawet sarkazmu nie załapałeś..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl