[C1FL] Awaria zamka klapy bagaznika

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
fordmiki
 

Re: Awaria zamka klapy bagaznika

10 kwi 2019 06:28

Chyba sam sobie odpowiem na pytanie :grin: Widzę, że element klamki z podświetleniem tablicy jest taki sam w obu wersjach nadwozia i trzeba go wyciągnąć jak na załączonych zdjęciach. W czwartek będę dalej próbował naprawiać ;)

AUTOR WĄTKU
fordmiki
 

Re: Awaria zamka klapy bagaznika

23 kwi 2019 07:42

Naprawa udana :yah: mechanizm wyglądał identycznie jak w wersji HB. Problemem również była przerdzewiała sprężynka. Specjalnie kupiłem sprężyny w markecie budowlanym (jeszcze przed rozkręceniem mechanizmu), wybrałem najmniejsze dostępne a i tak ostatecznie były za duże (średnica). Więc idąc za przykładem kolegi, który opisał tutaj naprawę w swoim ceeddzie, wziąłem sprężynę z długopisu, lekko ją skróciłem i mechanizm śmiga. Przed skręceniem oczywiście oczyściłem mechanizm (brudu tam dużo) i nasmarowałem, żeby gładko chodził

kosik10
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 kwi 2019 16:47
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

Re: Awaria zamka klapy bagaznika

24 lis 2019 10:47

Witam Panowie,
Czy macie możliwość otworzyć zdjęcia z kolegi pjalocha z pierwszej strony tematu bo muszę zdemontować wewnętrzny plastik bagażnika bo chce zdemontować blendę bo pękły te dwa zaczepy mocujące dwie środkowe śrubki. Planuje to na początek skleić klejem VERSACHEM 25ml PLASTIC WELDING. Choć sam nie wiem czy kleić czy spawać? co sądzicie? Jak czytałem na forum to niestety komentarze są że i to i to nie pomaga ale jeden z użytkownik skleił i niby działa. BO jak zobaczyłem ceny używanych to jestem lekko zaskoczony że tanio nie jest.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria zamka klapy bagaznika

25 lis 2019 07:17

kosik10 napisał(a):Czy macie możliwość otworzyć zdjęcia z kolegi pjalocha z pierwszej strony tematu


Nie da rady, strona (chyba prywatna pjalochy), na której podwieszono foty, nie działa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

tomo10
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sie 2022 14:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012, l

Re: Awaria zamka klapy bagaznika

14 sie 2022 15:53

Witam
Podepnę się pod post , brak możliwości otarcia bagażnika , awaryjnie również nie działa , po naciśnięciu zamka pyka , ale nie odryglowuje.

Poprzednia strona
Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl