Opadnięte drzwi

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sejbek88
 

Opadnięte drzwi

19 paź 2015 08:31

Witam,
Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Kia Ceed z 2011r SW z silnikiem 90KM Diesla. Niestety po zakupie wyszło kilka elementów których nie zauważyłem w trakcie kupowania.

Zauważyłem, że drzwi kierowcy są lekko opadnięte - szczelna między drzwiami tylnymi jest mniejsza o 3 mm niż po przeciwnej stronie. Sprzedawca: diler KIA w Łodzi twierdzi się, że samochód nie miał żadnej naprawy blacharko lakierniczej, za wyjątkiem lakierowania odrapanego przedniego zderzaka.

Czy drzwi podczas eksploatacji mogą opaść na zawiasach? Samochód z 2011 roku - 90000 przebiegu

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Opadnięte drzwi

19 paź 2015 18:14

pierwszą czynność sprawdzenie śrub (ew demontaż) oraz grubość powłoki lakierniczej na całym lewym boku... wtedy wyjdzie szydło z worka.

jak wyjdzie że było coś robione, to masz pole do popisu.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Sejbek88
 

Re: Opadnięte drzwi

19 paź 2015 21:54

Śruby wyglądają na nieruszone, polakierowane. Powłoka lakiernicza ma równą grubość około 120 +- 15 μm, na masce minimalnie więcej, nie sądzę żeby było powtórnie lakierowane.. Chodzi mi dokładnie o luz pomiędzy drzwiami przednimi i tylnymi, od strony kierowcy wynosi on około 1,5mm, natomiast po przeciwnej stronie około 3 - 4 mm - w miejscu okien, gdzie jest czarny plastik. Pomijając to, wszystkie inny szczeliny i zagięcia są bardzo dobrze, symetrycznie spasowane.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Opadnięte drzwi

19 paź 2015 23:05

a jak wygląda różnica pomiędzy:

drzwiami kierowcy/pasażera a przednimi blotnikami/słupkami

drzwiami tylnymi prawymi/lewymi a błotnikami...

czyli....... czy różnica występuje tylko w jednej szczelinie z trzech... (przedni błotnik/przednie drzwi...... drzwi przód/drzwi tył....... błotnik tył/drzwi tył)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 00:01

Sejbek88 napisał(a):Powłoka lakiernicza ma równą grubość około 120 +- 15 μm


Ceed wyjeżdża z fabryki z powłoką 60-80 μm...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Piiiiio
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 06 paź 2015 21:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb/LPG 122KM
2007, Optimum+

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 05:28

Dokladnie, ja ostatnio kupując mojego Cee'da z 2007 roku, byłem bardzo zdziwiony, że mierzac grubość lakieru wychodzi wszędzie 50-60μm, wiec na Twoim jakby została nałożona druga warstwa lakieru.

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 07:41

butter18 napisał(a):... wtedy wyjdzie szydło z worka.


Kurcze, panowie, nie straszmy już tak tym PISem...
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 09:24

Chyba jednak trzeba :fiu bo sądząc po wypowiedziach kolegów samochód ten nie jest taki jak Ci deklarowano....
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 11:48

Ryba4 napisał(a):
Sejbek88 napisał(a):Powłoka lakiernicza ma równą grubość około 120 +- 15 μm


Ceed wyjeżdża z fabryki z powłoką 60-80 μm...

Każdy?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sejbek88
 

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 12:34

Warstwa lakieru jest równa, miernik grubości lakieru nie był kalibrowany i może zawyżać lub zaniżać wskazanie. Nie sądzę żeby diler oszukał mnie na skalę lakierowania wszystkich elementów nadwozia, włącznie z dachem na całej powierzchni. Grubość 0,06 - 0,08 mm jest pod maską ( kielichy itp ). Nie jest to auto sprowadzane z Niemiec z nieznaną historią, tylko odkupione przez salon Kia w którym samo było kupione w 2011, mimo to nie wykluczam, że mogło mnie oszukać.

Różnica w szczelinach jest tylko na szczelinie drzwi - drzwi w miejscu okien oraz minimalna różnica ( około milimetra ) między błotnikami a drzwiami. Wszystkie inne szczeliny są równe.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 13:27

Sejbek88 napisał(a):Różnica w szczelinach jest tylko na szczelinie drzwi - drzwi w miejscu okien oraz minimalna różnica ( około milimetra ) między błotnikami a drzwiami. Wszystkie inne szczeliny są równe.



Idź do salonu jakiejkolwiek marki. Obejrzyj w każdym po kilka aut pod kątem szczelin. Wnioski sam wyciągniesz.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 13:32

Raczej każdy, ja swojego (CFL!) i kilka innych pomierzyłem jeszcze w salonie a potem po, i na każdych był taki zakres 60-80, i podobną informację otrzymałem od bodajże Tego Którego Imienia Się Tu Nie Wymawia B)
I też przy okazji coś się dowiedziałem o technologii lakierowania, przy której ani pół kropelki farby nie spada na ziemię (karoseria naładowana ujemnie, farba dodatnio czy jakoś tak) B)
120-150 to mam teraz po malowaniu u Pateckiego.
Ogoniasty a Ty coś wiesz na ten temat ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 13:38

Ryba4 napisał(a):Ogoniasty a Ty coś wiesz na ten temat ?


Jak 120 /realne/ to raczej nie jest to fabryczna /pojedyncza/ grubość powłoki.
Możliwości jest wiele. Począwszy od przyrządu pomiarowego a skończywszy na powtórnym malowaniu przed opuszczeniem fabryki.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Opadnięte drzwi

20 paź 2015 19:46

... a skończywszy na powtórnym malowaniu przed opuszczeniem fabryki.

To jest wielce prawdopodobne. Kontrola jakości też musi udowadniać ciągle, że jeszcze są potrzebni, a nikt rozsądny chyba nie sądzi, że przed ponownym malowaniem ktoś usuwa pierwotną powlokę do gołej blachy. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
Sejbek88
 

Re: Opadnięte drzwi

22 paź 2015 07:31

Obejrzałem kilka samochodów KIA CEED, RIO oraz VENGA, wszystkie używane. Wielkość szczeliny o której piszę ( połączenie drzwi przednich z tylnymi na wysokości okien ) była różna! W jednych samochodach drzwi prawie nachodziły na siebie w tym miejscu, w innych luz był rzędu kilku mm, natomiast różnice pomiędzy szczelinami na tym samym egzemplarzu występują, jednak są mniejsze jak u mnie. Być może jedne z 4 drzwi są różnych serii produkcyjnych lub z jakiegoś powodu były wymieniane. Analizując wielkość danej szczelin w innych egzemplarzach, wielkość szczeliny w moim nie odbiega od pozostałych, jest tylko większa asymetria.
Dlatego też, wydało mi się podejrzane, że w tak drogim produkcie jakim się samochód osobowy, kontrola jakości puści taką różnice. Z drugiej strony, gdym miał samochód z salonu i 100% pewności bez-wypadkowości, pewnie bym to olał.

Pracuje w zakładzie produkcyjnym i wiem, że elementy z rożnych serii produktów lub różnych narzędzi mogą ze sobą w różny sposób współpracować, dlatego też, projektując połączenia pomiędzy komponentami złożonymi ( spawanie, tłoczenie, wypraski ) używamy otworów - fasoli, które dają możliwości regulacji. Czasem zdarzają się perełki, które mimo regulacji montażowych i tak nie chcą się zmontować.
Te "perełki" są oczywiście wcześniejszym niedopatrzeniem technologicznym :D

Co do lakierowania całego samochodu, zaczerpnąłem informacji w innych źródłach jak forum i warstwa lakieru na całym samochodzie w zakresie 80 - 140 mirometrów powinna świadczyć o braku powtórnego lakierowania elementów, zwłaszcza gdy na całym samochodzie grubość warstwy jest stała ( nie świadczy to wcale o bez wypadkowości samochodu, ponieważ części mogły być wstawione nowe. ) Spód samochodu, podłożnice nie posiadają oznak ( widocznych gołym okiem ) robót.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Opadnięte drzwi

22 paź 2015 13:18

Sejbek88 napisał(a):warstwa lakieru na całym samochodzie w zakresie 80 - 140 mirometrów powinna świadczyć o braku powtórnego lakierowania elementów

Ale mówisz o Kia czy "ogólnie" , bo to zasadnicza różnica ?
No właśnie, co do szczelin - mówimy o Kia, to teraz sobie pomyśl, że w 2008 roku jak mój kolega blacharz obejrzał nowiutką A3, która do niego pojechała prosto z salonu na "a pochwalę się" to powiedział, że jakby on auto z takimi szczelinami od siebie wypuścił, to każdy klient by się awanturował i nie odebrał.. B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Sejbek88
 

Re: Opadnięte drzwi

24 paź 2015 15:10

Mówię ogólnie, również w Kia grubość lakieru powinna wynosić od 90 - do 150 mikrometrów, 60 mikrometrów powinna mieć warstwa lakieru pod maską i innych miejscach niewidocznych . Byłem dziś w ASO KIA który odesłał mnie do zakontraktowanego warsztatu blacharskiego Hyundai w sprawie drzwi. Tam od ręki drzwi zostały podniesione i obecnie jest dużo lepiej i już się nie czepiam ( aby szczeliny były idealnie równe należało mi też podregulować drugie drzwi). Podpytałem się również o grubość lakieru stosowanych w KIA, jak i zdanie odnośnie opuszczonych drzwi. Kierownik warsztatu stwierdził, że takie sytuacje jak zła regulacja się zdarzają. Naprawa - podniesienie drzwi zostało wykonane za darmo i zajęło max 20 min.

closed

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl