Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
elQtas
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2017 19:20
Lokalizacja: Jukej
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012, L (3)

Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

10 maja 2021 23:30

Witam,

Zamierzam zakupic coś takiego - https://rubberpro.eu/store/en/inne/379- ... owych.html - i zaaplikować do uszczelek drzwi w moim wannolocie, celem redukcji poziomu hałasu w kabinie. Producent (tudzież sprzedawca) zaleca sprawdzenie średnicy otworu w uszczelce co by dopasowanie było maksymalne. 

Zanim pogwałcę integralność gumy w drzwiach auta mego, na zwracam się do szanownych forumowiczów z zapytaniem, czy też któryś z Was nie przypadkiem nie dokonywał już takich pomiarów, tudzież ma gdzieś w zanadrzu rozprutą uszczelkę i zechciałby podzielić się wynikami pomiarów.

Pozdrawiam,

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

11 maja 2021 14:46

Nie robiłem takich pomiarów ale jesli chcesz to zastosowac to i tak bedziesz musiał uszczelkę przeciąc więc możesz zrobić to teraz przecinając na zgrzewie (u mnie zgrzew jest widoczny na progu) . Nawet jesli zrezygnujesz już po przecięciu to można uszczelkę bez problemu skleić z powrotem.
Ja zastosowałem u mnie dodatkowe uszczelki naklejając je na wszystkich drzwiach i jest sporo lepiej.
Zastosowałem typ P i small D https://pl.aliexpress.com/item/40010815 ... 5615%23614
Jednak jestem bardzo ciekawy wyników twojej pracy.

AUTOR WĄTKU
elQtas
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2017 19:20
Lokalizacja: Jukej
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012, L (3)

Re: Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

11 maja 2021 22:18

Dzięki Norged! 

Ja szczerze myślałem o obydwu rozwiązaniach i postanowiłem zacząć od bardziej radykalnego "slash" dyskretnego.

Chciałbym Ci zadać parę pytań:
1. Jak dawno dokonałeś modyfikacji?  Czy "nic" się nie odkleja?
2.  Czy wyklejałeś uszczelkami o różnym profilu dokładnie w.g. zaleceń zamieszczonych przez sprzedającego?
3. Jakie są Twoje wrażenia? Uważasz, że gra była warta świeczki?

Ja myślałem szczerze, zęby pogonić Sida ale małżonka oponuje. Myślałem jeszcze o wypsikaniu nadkoli Noxudolem 3100 co by powiedzieć sobie - "zrobiłeś co mogłeś".
 
Pozdro!

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

12 maja 2021 18:47

Uszczelki naklejałem niecały tydzien temu, na razie tzrymają sie b.dobrze, pomimo że lało mocno kilka dni od tego czasu. Dzięki temu sprawdziłem że jest sporo ciszej w aucie podczas jazdy w deszcz .
Tak jak napisałem okleiłem profilem P i small D. Profil P nakleiłem na tylne drzwi od klamki do konca drzwi czyli tam gdzie tylne spotykają sie z przednimi ( nie wiem jak tu zamieszczać zdjecia ) , a na przednie profil P na sam dół i profil small D w miejscu gdzie drzwi schodzą sie ze sobą tzn, tylne z przednimi ( od dołu szyby w dół ) .
Jest sporo ciszej bo nie słychac tak mocno szumu podczas jazdy i wody gdy jest mokro.
Uszczelki kupiłem w sklepie stacjonarnym w Norwegii ( bo tam mieszkam) wyszły mnie taniej niż na aliexpres i nie musiałem czekać miesiąc na dostawę.
Robota jest bardzo łatwa, lekka i tania, więc jesli nie bedziesz zadowolony z wyników niewiele tracisz.

Koła niestety nadal słychać ( miałem dużo aut wczesniej ale w Kia jest pod tym wzgl. najgorzej) .
Ja nosze się z zamiarem oklejenia matą butylową i wysmarowania dodatkowo masą głuszącą : https://allegro.pl/oferta/butylowa-past ... 50cf11c9cd
https://allegro.pl/oferta/markowa-mata- ... 6811425723
Wypryskanie nadkoli Noxudolem niewiele zmieni jesli nie połozysz najpierw takiej maty butylowej, no chyba ze napryskasz warstwe co najmniej 3 mm.

Uwazam rowniez że twoj pomysł na wplecenie do wnetrza uszczelek tego sznura jest lepszy i bardziej profesjonalnie to bedzie ywgladać jednak robory z tym jest sporo więcej niz z doklejaniem uszczelek. Coś za coś.
P.S. dlaczego wybrałeś taki niefajny nick ?? :-)

AUTOR WĄTKU
elQtas
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2017 19:20
Lokalizacja: Jukej
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012, L (3)

Re: Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

16 lip 2021 22:52

Haha, jestem z natury osobą spolegliwą dlatego wybralem nick budzący respekt.

Zbliża sie urop i zamierzam coś z tym zrobić. Czy móglbys mi napisać ile metrów każdego rodzaju uszelki potrzeba?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Ceed II - uszczelki drzwi [wyciszenie]

18 lip 2021 09:27

elQtas napisał(a):wybralem nick budzący respekt.

Mam raczej inne skojarzenia.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl