Wymiana drzwi przednich z GB na EU

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
nanulalala
 

Wymiana drzwi przednich z GB na EU

29 mar 2021 20:46

Witam Wszystkich! :wavingyellow:
Jestem nowa, nie wiem czy już taki wątek był.
Akurat tak niefortunnie się stanęło, że moja Kijanka trochę ucierpiała przez moją głupotę.
Znalazłam idealne drzwi kolorem, stanem itd., ALE jest to wersja brytyjska.
Czy orientuje się ktoś czy byłby problem z wymianą drzwi i przekładaniem zamka, wiązek i innych rzeczy (żeby to wszystko współgrało i do siebie pasowało) z tej wersji brytyjskiej do mojej europejskiej?
Proszę o pomoc :(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 06:36

Chyba wersja GB z EU drzwiami się nie różni. Zmiany dotyczą części związanych z dostosowaniem do jazdy po złej stronie drogi - czyli powierzenie kierownicy pasażerowi auta, ukierunkowania światła z reflektorów, etc.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 09:34

Drzwi przednie, tylne? Sterowanie elektryczne szybami?
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

AUTOR WĄTKU
nanulalala
 

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 16:06

aviator napisał(a):Drzwi przednie, tylne? Sterowanie elektryczne szybami?


I przednie i tylne niestety. Przednie elektryczne, tylne manualne sterowanie szybami. Nie wiem właśnie czy nie będzie problemu z przełożeniem drzwi z EU na GB, czy liczba wiązek będzie się zgadzać czy trzeba będzie coś pokombinować :/

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 16:37

Manualne sterowanie szybami-podoba mi się to określenie na korbotrinik :)

Brak szyb elektrycznych z tyłu nieco ułatwia sprawę. Wiązka w drzwiach lewych z przodu jest na pewno inna niż w prawych. A nie da się poprzekładać kabli? Boczki zostają, czy też wymiana?
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

AUTOR WĄTKU
nanulalala
 

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 19:47

aviator napisał(a):Manualne sterowanie szybami-podoba mi się to określenie na korbotrinik :)

Brak szyb elektrycznych z tyłu nieco ułatwia sprawę. Wiązka w drzwiach lewych z przodu jest na pewno inna niż w prawych. A nie da się poprzekładać kabli? Boczki zostają, czy też wymiana?


Korbotronik :grin: :grin:

Boczki są całe i zostałyby, ale nie opłaca mi się kupować nieuzbrojonych drzwi, bo jak sprawdzałam na olx czy allegro czy otomoto to albo miały jakieś rysy albo wgiotki. Więc trzeba byłoby te drzwi wyprowadzić lub/i malować (400zł), a w tej kwocie mogę kupić nieruszone drzwi prawe kompletne. Więc chyba kupię po prostu całe uzbrojone w kolorze 1K mojej kijanki.

A właśnie nie wiem co z tymi kablami, czy dałoby radę je poprzekładać, żeby też jakiejś horrendalnej kwoty mi lakiernik nie krzyknął :roll:

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

30 mar 2021 20:38

Ale co za problem przełożyć boczki jeżeli nawet te z uzbrojonych będą niewłaściwe? 3Wiązki też są w odcinkach zakończonych wtyczkami, więc problemu nie powinno być.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

31 mar 2021 08:48

Dokładnie.
Ja mam prawe drzwi z wgniotka i będę zmieniał z Anglika.
Samo przełożenie drzwi bez elektryki nie zadziała, próbowałem na jesień.
Konieczne przełożenie wiązek kabli w drzwiach i ...? na pewno klamki bo prawa jest z zamkiem na kluczyk :)
Jak będzie chwilą wolnego i pogoda to się może na dniach za to w końcu wezmę.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

AUTOR WĄTKU
nanulalala
 

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

06 kwi 2021 14:23

aviator napisał(a):Ale co za problem przełożyć boczki jeżeli nawet te z uzbrojonych będą niewłaściwe? 3Wiązki też są w odcinkach zakończonych wtyczkami, więc problemu nie powinno być.



A no dobra. :D Pytam w imieniu taty, bo chciał bardzo wiedzieć, czy najpierw do elektryka trzeba będzie podjechać.
Dziękuję za odpowiedź :)

AUTOR WĄTKU
nanulalala
 

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

06 kwi 2021 14:24

Kawu napisał(a):Dokładnie.
Ja mam prawe drzwi z wgniotka i będę zmieniał z Anglika.
Samo przełożenie drzwi bez elektryki nie zadziała, próbowałem na jesień.
Konieczne przełożenie wiązek kabli w drzwiach i ...? na pewno klamki bo prawa jest z zamkiem na kluczyk :)
Jak będzie chwilą wolnego i pogoda to się może na dniach za to w końcu wezmę.



Dzięki za odpowiedź :) Powodzenia z przekładaniem drzwi! :D

Arekwonski
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 lis 2019 14:48
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 90KM
2011

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

24 cze 2021 16:27

Hej drodzy koledzy i koleżanki orientuje się ktoś czy drzwi od HB C1FL pasują do kombi ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Wymiana drzwi przednich z GB na EU

29 sty 2022 12:42

Podpinam się pod temat. Mam C1 2.0 crdi 2007. Zakupiłem drzwi od angielskiego C1FL 2010 (prawe przednie). Czeka mnie przekładka,(lusterko elektryczne składane, szyba elektryczna, klamka, boczek, sterowanie szybą) ktoś ma jakieś doświadczenie? W wątku każdy pyta i przymierza się -ale już nie podzieli się jak to zrobić, jak się do tego przygotować.
Jeśli ma ktoś jakąś wiedzę lub doświadczenie jak się do tego zabrać, czy muszę coś dokupić ( spinki, kostki, wiązki kabli). poproszę o pomoc w wątku lub na priv.

EDIT:
Poradziłem sobie sam, plus kolega kawu troszeczkę pomógł. Nie będę pijawką jak co niektórzy i opiszę z grubsza jak to wygląda.

Drzwi przednie z C1FL HB pasują do c1 HB i odwrotnie. wersja EU<-->GB też nie ma znaczenia. Ja kupiłem od 2010 C1FL HB do C1 2010 HB

Narzędzia potrzebne do przekładki: śrubokręt krzyżowy, klucz 8,10,12, plasticzek do ściągania tapicerki.

Nie będę się tu dużo rozpisywał w temacie demontażu, zaczynamy od głośniczka ( 2 zatrzaski ) odpinamy kabelki od niego i lusterka.
Tapicerka na 3 wkręty schowane pod maskowaniem pierwsza za klamką, druga pod rączką drzwi, trzecia od czoła drzwi ( trzeba wyjąć te środkowe maskowanie śruby)
"Boczek" wyciągamy od dolnych klipsów , po zdjęciu odpiąć linkę klamki i kostkę sterowania szyby.
Demontaż szyby- otworzyć gumowe zaślepki i zjechać szybą tak żeby było widać śruby dolnej prowadnicy-odkręcić śruby, wyjąć szybę
Demontaż prowadnic/linek szyby-odkręcić wkoło śruby i uchylić od strony zawiasów następnie przesuwając w kierunku zawiasów zdjąć aluminiowy boczek, odpiąć wiązkę sterowania centralnym zamkiem. Maskownica zewnętrzna szyby przykręcona jest na 1 śrubę od strony zamka. Odpiąć z drzwi całą wiązkę i wyciągnąć ją przez otwory montażowe. gdy wymieniamy tylko same drzwi, zawiasy odkręcamy śrubami w drzwiach. I po wszystkim.
Gdyby ktoś przekładał klamkę to prawdopodobnie będzie problem z odkręceniem ogranicznika klamki, zatopiona w plastiku nakrętka się obraca. Przy montażu można ją usunąć i wkręcić wkręt samo gwintujący ok 2-3 centymetrowy.
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl