[C2FL] Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

[C2FL] Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 13:53

Cześć i czołem,

Mam do pomalowania kilka elementów nadwozia (oba zderzaki, błotnik tył + listwa progowa). Nie wiem gdzie poprzedni właściciel mojego samochodu robił te cudowne "zaprawki", ale muszę to zedrzeć w diabły i polakierować na nowo, bo nie da się na to patrzeć. Niestety nie jestem obeznany w cenach takich usług, więc potrzebowałbym porady.
Byłem dzisiaj w jednym z zakładów niedaleko mnie, gość po oględzinach stwierdził że:

- zderzaki do zdjęcia, zerwania lakieru do plastiku i pomalowania od zera
- próg i błotnik do pomalowania
- drzwi (mimo że tam lakier jest git) również do pomalowania na zasadzie cieniowania, żeby rzekomo błotnik się od nich nie odróżniał.

Taką usługę wyceniono na 2800 pln + 2 tygodnie w warsztacie. Czy ktoś oblatany w temacie byłby w stanie powiedzieć czy trzyma się to kupy czy może jednak ktoś tutaj próbuje sobie mocno zarobić? Alternatywnie, jeśli ktoś ma ogarniętą lakiernię gdzieś w okolicach Kato/Będzina/Czeladzi/Sosnowca i mógłby rzucić kontaktem to będę zobowiązany.
Dodatkowo - czy ktoś orientuje się czy listwy progowe w Procy GT C2FL są "jednorazowe" tzn klejone? Takie info dostałem w ASO, razem z informacją że taka nowa listwa chodzi u nich po 2000 PLN. Wolałbym jednak zweryfikować wcześniej, bo co jak co ale za kawałek plastiku nie mam zamiaru wykładać tyle papieru.

Dzięki z góry za pomoc!

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 15:20

Nie jest to cena jakoś wygórowana (oczywiście da się taniej) niemniej czas usługi już tak. Taka operacja zajmie nie więcej niż 2-3 dni. Sąsiadujące elementy „cieniujemy” po to żeby zgubić różnice w odcieniu lakieru i jest to jak najbardziej normalne. Listwy progowe można zdemontować i ponownie założyć.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 19:30

Że "da się taniej" przekonałem się w drugiej lakierni w której byłem. Tam pan właściciel stwierdził że nie ma co bawić się w jakieś zdzieranie starego lakieru czy demontaż elementów. "O nie nie nie, paaanie, po co?! Tu by sie pierdo*nęło zapraweczke, tutaj to właściwie zakleić i tylko tę część zamalować. 300 zł od elementu i generalnie git." Tylko no jakoś nie jestem przekonany...

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 19:45

300 od elementu to tanio, ceny oscylują wokół 500pln...
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 22:05

300 zł od elementu to bardzo..... tanio. Pytanie czy dobrze. Ja bym chyba nie zaryzykował. Jest taki żart tanio-szybko-dobrze. To nigdy nie będzie naraz :-). Poszukał bym na necie opinie o zakładzie.

Wysłane z Note10
Obrazek

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

06 mar 2021 22:10

Ja też tam ryzykował nie będę ;) Podałem to tylko jako przykład do gisiowego "da się taniej" :) No cóż, to chyba skończy się na tym że trzeba będzie te 3k zainwestować. Zastanawiam sie tylko na ile ta listwa rzeczywiście będzie wymienna. 2 tysie za kawałek plastiku to jakaś paranoja, chyba wolę żeby mi już to polerowali i lakierowali na aucie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 00:48

Za 3 stówki od elementu to nie wiem czy dzisiaj już pan czesio w swoim garażu się chwyta za "pizdojet"... mniej jak 500 ciężko znaleźc.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 08:00

Kieruj się opiniami, często pomaga nawet baza od ubezpieczycieli - oni mają tam listę współpracujących warsztatów, które często potrafią "trzymać poziom".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 09:56

Chyba nie oddałbym za taką kwotę - połowa mojego zderzaka po przetarciu w Silesii kosztowała Mnie około 600 zł......podjedz jeszcze do jakiegoś ASO, np. Keller w Gliwicach gdzie robią dobrze wcale nie biorą więcej od Mietka z garażu a dają papier i jakaś gwarancje.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 10:23

Policzmy jak wygląda czas lakierowania oraz prac mechanicznych przy każdym z elementów (źródło LTS Kia).

Dla uproszczenia wrzuciłem dane do tabeli:
Obrazek

Czasy mechaniczne zawierają przygotowanie elementu do lakierowania (montaż/demontaż, rozbrojenie) czasy lakiernicze zawierają przygotowanie powierzchni pod lakierowanie i sam proces lakierowania.

Jak sami widzicie niby tylko 4 elementy a pracy na ponad 15ście godzin. Licząc nawet po najniższej stawce jaką widziałem w różnych kalkulacjach czyli 100 PLN netto koszty samej robocizny to 1.530 PLN netto. Pozostała część kosztów to koszty materiału lakierniczego, spinek, folii ochronnych, taśm itp.

Listwa progowa jest montowana na kołkach i nie ma potrzeby jej wymiany (jak już ktoś się uprze to wystarczy podczas ponownego montażu dać nowe kołki żeby przylegała jak należy).

Zdjęcie z katalogu części jak to wygląda:
Obrazek
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 10:56

Pitrek napisał(a):Chyba nie oddałbym za taką kwotę - połowa mojego zderzaka po przetarciu w Silesii kosztowała Mnie około 600 zł......podjedz jeszcze do jakiegoś ASO, np. Keller w Gliwicach gdzie robią dobrze wcale nie biorą więcej od Mietka z garażu a dają papier i jakaś gwarancje.
W Kellerze robią tak dobrze, że nawet auta co spadły z lawety sprzedają jako nowe ;)

Tapatalk @ Huawei P30
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 11:39

vonski napisał(a):
Pitrek napisał(a):Chyba nie oddałbym za taką kwotę - połowa mojego zderzaka po przetarciu w Silesii kosztowała Mnie około 600 zł......podjedz jeszcze do jakiegoś ASO, np. Keller w Gliwicach gdzie robią dobrze wcale nie biorą więcej od Mietka z garażu a dają papier i jakaś gwarancje.
W Kellerze robią tak dobrze, że nawet auta co spadły z lawety sprzedają jako nowe ;)

Tapatalk @ Huawei P30
Mam tam chlopka co pracuje dłuższy czas i jednak chwali roboty lakierników jak ktoś z zewnątrz przyjezdza.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 11:52

W ASO w Sosnowcu (Środula) byłem wczoraj. 1200 zł za pierwszy element, każdy kolejny 800, więc finalnie wyszłoby prawie 4,5k. Nie dam tyle.

@gisio

dzięki za info z listwą, może się przydać.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 16:44

Pitrek napisał(a):
vonski napisał(a):
Pitrek napisał(a):Chyba nie oddałbym za taką kwotę - połowa mojego zderzaka po przetarciu w Silesii kosztowała Mnie około 600 zł......podjedz jeszcze do jakiegoś ASO, np. Keller w Gliwicach gdzie robią dobrze wcale nie biorą więcej od Mietka z garażu a dają papier i jakaś gwarancje.
W Kellerze robią tak dobrze, że nawet auta co spadły z lawety sprzedają jako nowe ;)

Tapatalk @ Huawei P30
Mam tam chlopka co pracuje dłuższy czas i jednak chwali roboty lakierników jak ktoś z zewnątrz przyjezdza.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
O jakości się nie wypowiadam, bo nie sprawdzałem. Ale Keller jako salon to ma sporo za uszami, wystarczy w necie poszukać.

Tapatalk @ Huawei P30
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wycena lakierowania elementów/listwa progowa

07 mar 2021 18:29

vonski napisał(a):
Pitrek napisał(a):
vonski napisał(a):[quote="Pitrek"]Chyba nie oddałbym za taką kwotę - połowa mojego zderzaka po przetarciu w Silesii kosztowała Mnie około 600 zł......podjedz jeszcze do jakiegoś ASO, np. Keller w Gliwicach gdzie robią dobrze wcale nie biorą więcej od Mietka z garażu a dają papier i jakaś gwarancje.
W Kellerze robią tak dobrze, że nawet auta co spadły z lawety sprzedają jako nowe ;)

Tapatalk @ Huawei P30
Mam tam chlopka co pracuje dłuższy czas i jednak chwali roboty lakierników jak ktoś z zewnątrz przyjezdza.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
O jakości się nie wypowiadam, bo nie sprawdzałem. Ale Keller jako salon to ma sporo za uszami, wystarczy w necie poszukać.

Tapatalk @ Huawei P30[/quote]Opinii tyle co ludzi a temat rzeka :p

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl