[C1FL] Zderzak nowy czy używany?

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kadziu26
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 kwi 2019 14:23
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, M?

[C1FL] Zderzak nowy czy używany?

10 kwi 2020 19:01

Dzień dobry Państwu

Zdarzyła mi się przykra sytuacja, ponieważ zderzak mojej kijanki wylądował w zderzaku samochodu sąsiada co poskutkowało połamaniem mojego zderzaka jak i zaczepów przy nadkolu i chlapaczach. Z racji, że nie mam zamiaru jeździć uszkodzonym samochodem chcę to jakoś naprawić i pojawia się tu kilka opcji. Z racji, że mam wykupione AC mogę oddać samochód do warsztatu i mieć naprawione wszystko na częściach nowych lub też powalczyć o zwrot pieniędzy z AC i naprawa na własną rękę.

W pierwszej sytuacji korzyścią jest uzyskanie wszystkich części nowych co podwyższa na pewno ich jakoś, a w drugiej opcji schodzę z kosztami i może to co zostanie wystarczy na pokrycie lakierowania zderzaka sąsiada :P . Ponadto w drugiej opcji mogę sobie wybrać zderzak jaki chcę, a myślałem przyszłościowo o dołożeniu do mojego autka zestawu czujników parkowania i gdybym wybrał zderzak już z czujnikami byłbym o krok bliżej w realizacji tego planu, lub też widziałem opcję zderzaka bardziej sportowego chyba FWC co prawda do hatchbaka, ale może są też takie do wersji SW.

I jestem taki rozdwojony na razie zastanawiając się nad tym co bardziej mi się opłaca. Dlatego pomyślałem, żeby spytać się osób bardziej doświadczonych, które wiedzą więcej niż ja.

:spoko:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zderzak nowy czy używany?

11 kwi 2020 06:59

Trudno doradzić w takim dylemacie, bo jeden lubi królowej dwórki, drugi leśnika córki.
Jeśli masz do kupienia pewny, nieuszkodzony zderzak w kolorze auta, to czemu nie. Nowy to malowanie, a na plastikach często lakiernicy mają problem i widać różnicę w odcieniach - tak jest np. w jednej z moich obecnych Kijanek. Za kupnem NIEUSZKODZONEJ używki przemawia też fakt, że często kosztuje tyle, ze nie ruszasz polisy AC- czyli zostają zniżki (jeśli nie masz opcji ochrony).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Kadziu26
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 kwi 2019 14:23
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, M?

Re: Zderzak nowy czy używany?

11 kwi 2020 12:56

Nieuszkodzony w kolorze samochodu to praktycznie nie do znalezienia, myślałem o kupieniu, polakierowaniu i życiu z myślą i widokiem, że odcienie są trochę nierówne. A w wypadku kupna nowego to są zagruntowane i i tak trzeba je polakierować w kolor auta. AC mam pierwszy rok, więc nie boję się o utratę zniżek bo i tak żadnych dużych nie miałem.

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl