Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

06 kwi 2019 17:15

Mam takie pytanko - czy reguluje sie jakoś zamek tylniej klapy w Ceed I poliftowym w hatchback ? W czym problem już wyjaśniam. Jak go zakupiłem wszystko było raczej OK , może faktycznie szczelina pomiedzy klapą a zderzakiem z prawej strony była ciut mniejsza niż z lewej. W ksiażce serwisowej widziałem, że na gwarancji była poprawka lakieru na klapie tylnej dlatego nie przywiazywałem zbytnio do tego wagi , była to standardowa przypadłość tego modelu. Jednak z czasem klapa z prawej strony zaczęła opierać się szybą o reflektor delikatnie go przycierajac .Wyglada jakby sie coś z prawej strony opuściło delikatnie. Zawiasy niby sztywne, odboje na swoim miejscu po dwa z każdej strony, teleskopy również chowaja sie jak powinny. Czyżby tylna klapa ulegała wygieciu?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

07 kwi 2019 13:22

aro333 napisał(a):odboje na swoim miejscu po dwa z każdej strony,


Odboje są regulowane - można je wkręcać/wykręcać - tak przynajmniej mam w swoim SW :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

07 kwi 2019 14:45

Niestety w prosiaku C1 nie da się regulować na odbojach :(, mam ten sam problem lekko mi klapa opadła i muszę na zawiasach wyregulować ją
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

07 kwi 2019 18:03

Oooo to znaczy tych przy dachu trzymających klapę jak rozumiem? A możesz przybliżyć, jak to regulować? To znaczy poluzowujesz śruby montażowe zawiasów i podciągasz czy jak? Samymi odbojami już próbowałem, lipa mało daje, takie ciut ciut ale to bardziej napręża sama klapę i boje się że szyba może strzelić.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

07 kwi 2019 19:21

aro333 napisał(a):Oooo to znaczy tych przy dachu trzymających klapę jak rozumiem? A możesz przybliżyć, jak to regulować? To znaczy poluzowujesz śruby montażowe zawiasów i podciągasz czy jak? Samymi odbojami już próbowałem, lipa mało daje, takie ciut ciut ale to bardziej napręża sama klapę i boje się że szyba może strzelić.



Nie siadałem jeszcze do tego, bo mam auto u lakiernika po ostatniej przygodzie xd. Jak siąde to dam znać, albo wcześniej sam to zrobisz hehe
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

07 kwi 2019 20:26

No właśnie. Tak popatrzyłem w necie na tylne klapy HB oraz zawiasy i nie bardzo widze co tam mozna regulowac
Na stałe są otwory pod sruby i tyle. No chyba że jakieś delikatne luzy na srubach ale....

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

Re: Tylna klapa, zamek , regulacja CI FL

08 kwi 2019 20:31

Dzisiaj dokładniej obejrzałem w necie zawiasy. Jeden z otworów jest fasolką do regulacji chyba klapy lewo prawo natomiast drugi otwór ma chyba delikatne "rozwiercenie" pod kątem. Jutro poluzowuje zawias od strony klapy i próbuję. Od strony dachu niestety dokładnie nie obejrzałem, chyba należało by spuścić na dół trochę tapicerowanej podsufitki. Zerknąłem tylko odchylając tapicerkę z pod uszczelki i widać końcówki śrub i nakrętki.

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl