[C1FL] Ujawniona wada ukryta po zakupie używanego auta - co robić?

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

[C1FL] Ujawniona wada ukryta po zakupie używanego auta - co robić?

10 lis 2018 22:07

witam
kupiłem od handlarza swoją ceedkę.
W czasie zakupu diagnozowałam autko w wysokiej jakości serwisie, sprawdzałem lakier, podłączyłem do komputera. Z racji że żaden serwis ASO nie chciał mnie przyjąć, brak miejsc, to telefonicznie udzieli mi informacji, że autko było dobrze serwisowane i ..chyba..warto je kupić..
a w tym czasie padał deszcz...
Sprzedający poinformował mnie o braku szpilki, zauważyłem pocenie się na pokrywce miski olejowej..
Ogolnie wiekszosc byla OK wziąłem je..

Po przyjeździe do domu i wymianie szpilki u mechanika..on sprawnym okiem zauważył na tylnych drzwiach ślady lakierowania..w okolicach ostrej linii nadwozia..ok 20cmx20cm
Traktuję to jako wadę ukrytą...
Czyli zgodnie z prawem mogę żądać obniżenia ceny za wadę ukrytą...

Ile mozna zadac za wymianę tylnych drzwi???

prosze o poradę......koledzy
bo handlarz zdarł ze mnie...
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: wada ukryta

10 lis 2018 22:28

Ślady lakierowania 20x20 cm????? To co płytka glazury na ścianę? Spytaj sprzedawcy o to. Jak będzie sie wymigiwal to zostaje Ci cywilny pozew w sądzie. Co do kwoty? Drzwi pewnie , 1k max

Wysłane Galaxy S9+
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: wada ukryta

11 lis 2018 09:52

To w końcu ten lakier był sprawdzany przed zakupem czy nie? Skoro był to co zostało ukryte przed kupującym?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: wada ukryta

11 lis 2018 13:03

A czy na prawdę Ci to przeszkadza?. Jeżeli auto jest naprawdę w fajnym stanie dogada się z nim. Ja jak swoje kupowałem to też wyszło prawy tył jeżeli dobrze pamiętam malowany i cieniowany po szkodzie parkingowej :) dogadałem się i jest git , po co od razu komuś robić problemy ;p
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

Re: wada ukryta

11 lis 2018 17:02

owszem, lakier był badany ... było to zlecenie dane szefowi stacji diagnostycznej... po badaniu otrzymalem informacje ze odstępstwa lakieru są w granicach normy..
wada nie została wykryta.....co prawda lakierowanie jest nieduże i autko ogolnie jest OK..ale jednak właściciel..handlarz powinien mnie o niej poinformować..
Jest jak jest ale handel powinien być oparty na uczciwości.
jeśli tego nie zrobił..nawet jeśli dokonywałem oględzin...jest to wada ukryta.. tym bardziej że auto było po deszczu.

ale przez tydzień cieszyłem się że kupiłem samochód zupełnie nienaruszony..:)

Poza tym okazało sie żę nie działa zestawi głośnomówiący...bluetooth nie widzi komórek..stwierdzone w po zakupie w ASO.

Chyba jakieś oficjalne pismo z żądaniem obniżenia ceny pojazdu będzie... a co tamm

pozdrawiam
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: wada ukryta

11 lis 2018 18:50

Ciekawa akcja. Informuj na forum o postępach ok?
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Ujawniona wada ukryta po zakupie używanego auta - co rob

21 lis 2018 05:45

Webby napisał(a):owszem, lakier był badany ... było to zlecenie dane szefowi stacji diagnostycznej... po badaniu otrzymalem informacje ze odstępstwa lakieru są w granicach normy..
wada nie została wykryta.....co prawda lakierowanie jest nieduże i autko ogolnie jest OK..ale jednak właściciel..handlarz powinien mnie o niej poinformować..
Jest jak jest ale handel powinien być oparty na uczciwości.
jeśli tego nie zrobił..nawet jeśli dokonywałem oględzin...jest to wada ukryta.. tym bardziej że auto było po deszczu.

ale przez tydzień cieszyłem się że kupiłem samochód zupełnie nienaruszony..:)

Poza tym okazało sie żę nie działa zestawi głośnomówiący...bluetooth nie widzi komórek..stwierdzone w po zakupie w ASO.

Chyba jakieś oficjalne pismo z żądaniem obniżenia ceny pojazdu będzie... a co tamm

pozdrawiam
Cześć,
Jak wygląda sytuacja obecnie??

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
januszf
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 06 mar 2017 20:40
Lokalizacja: Pruszków/Wwa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1582 ON 115KM
2010, FWC

Re: Ujawniona wada ukryta po zakupie używanego auta - co rob

23 lut 2019 13:27

Bo akurat sprzedający mógł mieć o tym pojęcie.. wróżenie z fusów i słowo przeciwko słowu. Z salonu auto weźmiesz i będzie miało defekt a tu jest mowa o używanym kilkuletnim aucie. Jeżeli auto jedzie prosto, nie zostawia czterech śladów na śniegu a silnik nie jest zalany miodem to auto jest w porządku. Nie wychwycisz wszystkiego przy zakupie.

AUTOR WĄTKU
Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

Re: Ujawniona wada ukryta po zakupie używanego auta - co rob

23 lut 2019 18:30

januszf napisał(a):Bo akurat sprzedający mógł mieć o tym pojęcie.. wróżenie z fusów i słowo przeciwko słowu. Z salonu auto weźmiesz i będzie miało defekt a tu jest mowa o używanym kilkuletnim aucie. Jeżeli auto jedzie prosto, nie zostawia czterech śladów na śniegu a silnik nie jest zalany miodem to auto jest w porządku. Nie wychwycisz wszystkiego przy zakupie.


Jesli chodzi o wykryte prace lakiernicze to zarzucilem temat.... W zasadzie juz o tym wgnieceniu zapomnialem. Choc raz mi sie zdazylo myc auto w myjni..wiadomo..leci troche ciepla woda a na zewnatrz bylo zimno.... I po powrocie do domu widze ze pod wplywem naprezenia blacha sie zapadla... Palcem w innym miejscu i wszystko wrocilo do normy. Muze te miejsce wzmocnic siatką i klejem od wewnatrz.
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl